Обрізка персика

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.3/10 (3 голоси)

Обрізка персика.Персик відомий своєю високою врожайністю і хорошими харчовими властивостями. Він швидко плодоносить, тому необхідно постійно підтримувати його ріст і розвиток. Головним чином на врожайність й формування плодів впливає правильна своєчасна обрізка персика, в якій потрібно дотримуватися сезонності.

Як правильно обрізати персик

Обрізка персика робиться навесні і влітку, враховуючи, що необхідно робити омолоджування гілок після зими. Обрізка плодового дерева полягає в тому, щоб не допустити оголення гілок, а розташування плодів зробити рівномірним, наблизивши плодоношення до основних гілок. Головні гілки повинні залишатися міцні, щоб витримати певну кількість плодів. Саме тому необхідно стежити, щоб сухі хворобливі гілки не забирали вологу і поживні речовини, які збагачують зростання головних гілок.

Перегляньте публікацію - Як встановити дерев’яне вікно, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Весняна обрізка персика робиться у фазі розпускання бруньок і освіти перших бутонів. Пагони, які плодоносили в минулому році, повністю зрізують. Враховуючи те, що крона персика формується чашевидно, необхідно простежити, щоб так звані «скелетні» гілки були максимально доглянуті і захищені. Для цього в травні-червні слабкі пагони видаляють, залишаючи 4-5 хороших пагонів, які розташовані одна від одної на відстані 7-10 сантиметрів. Це і є «скелетні» гілки, які формують чашевидное поле для плодоносіння.

Якщо в середині залишається центральний провідник, його видаляють під бічну гілку, а пагони, що залишилися для подальшого формування, необхідно обрізати на 3 нирки. На початку червня секатором проводиться зелена обрізка персика – вищипування сухих листочків і слабких гілочок.

протягом літа обрізка персика теж необхідна як особлива гігієна для дерева. Річні прирости потрібно ретельно перевіряти, залишаючи сильні і среднеразвитые, спрямовані в боку, розташовані на відстані 10-20 см один від одного. Решта пагони, розділивши на два рівномірні частини, укорочуємо на 6-12 нирок, а інші – на 2 нирки. Перший вид пагонів у наступному році буде виконувати функцію плодоносіння, а другий – заміщення. Таку обрізку потрібно робити протягом літа не більше двох-трьох разів.

Обрізка персика.

Обрізка персика

Остання обрізка персика робиться в серпні. Коли персик починає плодоносити, необхідно виконати омолоджуючу обрізання. Спочатку омолоджування роблять легке, а потім поступово ускладнюють.

Незалежно від ступеня омолодження, обрізання виробляють на багаторічну деревину, а скелетні гілки обов’язково переводять на бічні відгалуження. Якщо плодові нирки розміщені у верхній частині втечі, то для хорошого плодоношення потрібно залишити 13-15 нирок, а зайві нирки видаляють. Якщо ви бажаєте отримати дуже великі плоди, то гілочку, залишену на плодоношення, вкорочують на 3 квіткові бруньки.

Омолоджування гілок – це ще один етап обрізки персика. Після зими деякі гілки відмирають в результаті морозів, тому необхідно відразу ж зробити освітлення крони і омолоджування здорових гілок. Сухі і хворі гілки необхідно видалити. Крім того, в результаті зими страждають не тільки плодові нирки, але і сама деревина, тому необхідно зробити сильну обрізку: багаторічні гілки обрізають на 6-8 листових нирок, а не сильно підмерзлі однорічні пагони – на 2-3. Не рекомендується видаляти всі вимерзли гілки відразу. Зачекайте, поки не з ’ являться нові пагони навесні, інакше персик загине.

Якщо всі квіткові бруньки загинули від морозів, то обрізання персика буде складатися у видаленні деревини, яка плодоносила в минулому році. Торішні прирости потрібно обрізати на 2 ростові нирки для створення плодового ланки в наступному році. При відсутності врожаю, крім залишених спеціально плодових ланок (через кожні 10-20 сантиметрів по довжині скелетної гілки), буде рости багато зайвих втеч із погано сформованих нирок, які потрібно скорочувати, залишаючи один лист.

Обрізка персика повинна проводитися уважно. Варто враховувати, що персик закладає квіткові бруньки тільки на однорічних пагонах і здатний плодоносити на приростах минулого року. Тому необхідно стежити за зростанням «скелетних» гілок, щоб вони не подовжувалися, не даючи можливості плодоносящим нирках повноцінно розвиватися.

Радимо прочитати також

Ефірне масло апельсина про Ефірне масло апельсина.

Обрізка персика робиться щорічно інакше урожай знижується, плоди формуються недостатньо великі, а дерева починають старіти. Необхідно постійно стимулювати освіта молодих пагонів, які з кожним роком повинні приносити високий урожай.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 8.3/10 (3 голоси)
Обрізка персика, 8.3 з 10 (основано на 3 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>