Орхідея дендробіум

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Орхідея дендробіум.Орхідея дендробіум є однією з найхимерніших з усього сімейства орхідних. У цього дендробіума є численні види, які вдалося отримати внаслідок схрещування дендробіума з іншими видами орхідей. Yakprosto.com дасть вам рекомендації з утримання та розведення цих екзотичних рослин.

Орхідея дендробіум

Орхідея дендробіум – це рослина симподіального типу зростання. У природі зростає на деревах, при цьому суцвіття орхідеї можуть бути як прямостоячими, так і звисаючими, схожими на гроно. На суцвіттях можуть бути як великі, так і малі квітки. Є види, на суцвіттях яких знаходиться тільки по одному квітці. Головною відмінною рисою дендробиума є форма кольорів. У всіх кольорів цього роду є навколо колонки загорнута губа, яка утворює «ніжку». До «ніжці» кріпляться всі інші пелюстки. Також варто відзначити, що квіти дендробиума можуть бути ароматними або без запаху.

Перегляньте публікацію - Як встановити підвіконня, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Орхідея дендробіум: догляд

На жаль, за наявності численних видів, які отримані після схрещування дендробиума з іншими орхідеями, неможливо дати загальні рекомендації по догляду за цією рослиною. Для кожного виду потрібні ті або інші умови. Загальним залишається тільки те, що для орхідеї дендробіум потрібен спеціальний субстрат, як для всіх рослин цього сімейства, і висока вологість повітря (від 60%). Також дендробіум добре реагує на перепади нічних і денних температур. Денна температура повинна коливатися в межах 20-25°С, а нічна не повинна опускатися нижче 15°С. Всі дендробиумы дуже люблять сонце, тому їх краще всього розміщувати на східних і західних вікнах. На південних їм потрібно притінення.

Також слід зазначити, що більшість дендробиумов перед цвітінням повністю скидають листя, тому стають схожими на недоглянуті рослини. Насправді в такому стані дендробіум знаходиться тільки в період спокою, який триває з середини осені до закінчення зими. Перед цвітінням у дендробиума відростають нові листя.

Орхідея дендробіум вимагає підгодівлі добривами. Це можуть бути спеціальні добрива для орхідей або ж для інших кімнатних квітів. В останньому випадку для дендробиума потрібна концентрація добрив в 3-4 рази менше, ніж для інших квітів. Підгодовувати дендробіум можна раз на два тижні.

Орхідея дендробіум любить гарний полив. В період зростання не переносить пересихання субстрату, але і перезволоження також не повинно бути. Тому при пересадки орхідеї подбайте про хорошому дренажі, який можна зробити з пінопласту або керамзиту. Також слід врахувати, що для дендробиума не потрібно горщик дуже великих розмірів: у ньому він буде дуже погано рости.

Коли ви будете купувати дендробіум, обов’язково запитайте у продавця, до якого виду належить ваше рослина. Залежно від виду орхідеї, їй буде потрібно певний догляд. Також уточніть, до якої температурної групі належить ваш дендробіум.

Орхідея дендробіум: догляд за різними видами

Так як орхідея дендробіум має дуже багато видів, слід розповісти трохи про особливості догляду за кожним видом. Дендробіум нобілі (благородний), як і інші подібні йому види, скидає листя на зиму. За дендробиумом прекрасним і дендробиумом кінга влітку можна доглядати так само, як за цимбідіумом. Дендробіум фаленопсис та споріднені йому види вимагають догляд, як за фаленопсисом.

Орхідея дендробіум має чітко виражений період спокою. В залежності від температурного групи того або іншого виду, рослині буде потрібно певний догляд.

Листопадних видами (дендробіум нобілі) помірною температурної групи в період спокою потрібно прохолодне зміст, нічна температура – близько 10°С, полив – обмежений тільки після визрівання нових пагонів.

Деякими видами листопадной групи потрібно сухе зміст після розвитку нових пагонів, при цьому не слід утримувати рослини в прохолодній температурі (дендробіум Париша і дендробіум безлистый).

Орхідея дендробіум.

Є види орхідеї дендробіум, яким потрібно перехід до прохолодного утримання в період спокою, але при цьому не повинно бути обмеження поливу. До таких рослин належить орхідея дендробіум Ліндлі. Легше всього доглядати за таким дендробиумом, якому не потрібне в зимовий період жодного обмеження поливу, ні зниження температури (дендробіум красивий).

Орхідея дендробіум фаленопсис після завершення періоду зростання і до початку розвитку нових квітконосів вимагає помірного поливу. Під час цвітіння її слід поливати нормально, а потім скоротити полив. Коли почнеться бурхливе зростання рослини, постійний полив слід відновити.

Радимо прочитати також

Ефірна олія евкаліпта про Ефірна олія евкаліпта.

Як бачите, орхідея дендробіум налічує численні види, для яких потрібен спеціальний догляд. Також слід врахувати деякі особливості розмноження орхідеї. Так, дендробіум фаленопсис дуже часто розмножують дітками. Інші види розмножують діленням куща.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>