Орхідея: догляд після цвітіння

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (4 голоси)

Орхідея: догляд після цвітіння.Прекрасні орхідеї можуть радувати своїм цвітінням, що часом триває до 6 місяців. Але, як і будь-яка інша квітка, квітконіс орхідеї починає в’янути. Чи слід видаляти старий квітконіс, чи залишити його?

Догляд за орхідеями після цвітіння

Тривалість цвітіння орхідей залежить тільки від генетичних особливостей того чи іншого виду квітів. Також варто врахувати стан рослини, його силу і умови утримання. Повторне цвітіння також багато в чому залежить від того, як ви будете доглядати за орхідеєю після її цвітіння. В середньому в наступний раз ваша орхідея може зацвісти вже через 3-6 місяців.

Перегляньте публікацію - Як встановити розетку, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Але все ж варто повернутися до питання, коли відцвіла орхідея, що робити далі з рослиною? Залежно від того, як веде себе квітконіс, ви можете діяти тим або іншим способом.

Орхідея: догляд після цвітіння.

Догляд за орхідеями після цвітіння

Коли квітконіс орхідеї відцвіте, він може або засохнути, або рости далі. Якщо квітконіс просто засихає, бажано його не обрізати. У цей час рослина буде витягувати з нього всі поживні речовини, які залишилися в квітконосі. Ці речовини підуть на подальший розвиток рослини. Коли квітконіс засохне або повністю пожовкне, можете видалити його, залишивши пеньок висотою близько 2,5 см.

Але дуже часто після цвітіння на квітконосі можуть з’являтися нові бутони. Особливо часто це спостерігається у фаленопсисов. Але фаленопсис після цвітіння може повести себе двояко, і на квітконосі будуть розвиватися нові бутони або ж дітки рослини.

Завжди існує ймовірність, що на кінчику квітконосу можуть утворюватися нові бутони. Тому не дивуйтеся, якщо під час цвітіння квітконіс продовжує рости. Згодом молоді цибулинки, які могли з’явитися під час зростання квітконосу орхідеї, зацвітуть. Але нові бутони можуть з’явитися набагато пізніше. Іноді це відбувається через 1 і навіть 3 місяці після обпадання останніх кольорів. Але також є ймовірність, що на зеленому квітконосі не будуть утворюватися нові бутони. У цьому випадку кінчик квітконосу може засохнути, пожовтіти або почорніти. Вибирайте самі той чи інший спосіб догляду за орхідеєю після цвітіння, який буде підходити вам.

Якщо старий квітконіс не засихає, ви можете обрізати його. Залежно від пори року можна домогтися зростання нових бутонів або ж дітки, за допомогою якої можна розмножити орхідею. Дітки на квітконосі фаленопсиса з’являються тільки в літній час. А ось якщо ваша орхідея відцвіла навесні, то є шанс, що на старому квітконосі з’являться нові бутони. Для цього слід знати, як обрізати орхідею.

На квітконосі орхідеї є сплячі нирки, з яких завжди можуть з’явитися нові квіти або дітки. Щоб домогтися повторного цвітіння, слід обрізати орхідею приблизно на 1,5 см вище цих нирок. Однак варто зауважити, що незважаючи на всі ваші зусилля, ніколи немає гарантії, що сплячих нирок з’являться нові бутони або дітки. Також варто врахувати, що обрізання старого квітконосу над сплячими нирками буде гальмувати розвиток нових квітконосів. Недивно, адже вашій орхідеї доводиться витрачати всі сили на підтримку старого квітконосу, а не на розвиток нового.

Орхідея: догляд після цвітіння

Після цвітіння ваша орхідея вимагає аналогічного догляду, як під час або до періоду цвітіння. Ваша орхідея повинна отримувати достатню кількість води, і її слід обприскувати. Крім того, ви можете зменшити підгодівлю рослини. А при потребі вашу орхідею також можна пересадити у інший горщик. При правильному догляді вже через кілька місяців ваша орхідея знову зацвіте. Але все ж варто відзначити, що в деяких випадках після пересадки рослини його цвітіння доводиться чекати цілий рік.

Радимо прочитати також

Чим небезпечний авітаміноз? про Чим небезпечний авітаміноз?.

Якщо ж ви не пересаджували орхідею, але нового квітконосу все ще немає, пропонуємо вам використовувати перепад температур і зниження поливу. Такі заходи призведуть до того, що у орхідеї з’явиться новий квітконіс. Денна температура в приміщенні з орхідеєю повинна бути не вище 24°С, а нічна – не вище 16°С.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (4 голоси)
Орхідея: догляд після цвітіння, 10.0 з 10 (основано на 4 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>