Підготовка до посадки картоплі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Підготовка до посадки картоплі.Перше травня міцно асоціюється у нас не стільки зі всесвітньої солідарність трудящих, скільки з посадкою картоплі (втім, у масових садово-городніх роботах при бажанні можна цю саму солідарність угледіти). Дуже велике значення для доброго врожаю має правильна підготовка до посадки картоплі.

Підготовка до посадки картоплі

У ідеалі підготовка до посадки картоплі повинна починатися ще в перших числах квітня. Насамперед потрібно перебрати всі бульби, залишивши лише придатні для посадки. Які бульби вважаються непридатними? Для посадки не підходять:

Перегляньте публікацію - Як утеплити вікна, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

  • занадто маленькі (до 25-30 м) і дуже великі (більш 90-100 г) бульби
  • потворні бульби
  • бульби, уражені захворюваннями (мокра або суха гниль, парша і т. п.)
  • бульби з плямами на шкірці (можуть бути ознакою хвороби).

Підготовка картоплі триває сортуванням бульб. Усі бульби, придатні для посадки, діляться на три фракції: дрібні (30-50 г), середні (50-75 г), великі (75-90 р). Кращим посадковим матеріалом вважаються бульби середньої фракції. Кожну фракцію слід висаджувати окремо: якщо садити картоплю різних розмірів упереміш, то і сходити він буде «вроздріб», а це ускладнить догляд за рослиною.

У принципі, можна садити і великі бульби вагою понад 100 м, але в цьому випадку підготовка картоплі має свої нюанси. Кожен бульбу розрізають на 3-4 частини, вага кожної частини повинен бути не менш 30 г. На кожній частині повинно бути 2-3 вічка. Робити це потрібно заздалегідь, за 20-25 днів до посадки: на поверхні зрізу повинен встигнути утворитися корковий шар. Але якщо у вас достатньо бульб середньої фракції, краще з великим картоплею «не морочитися».

Підготовка до посадки картоплі.

Підготовка до посадки картоплі

Є кілька прийомів, які допомагають прискорити всход картоплі. Вибір прийому залежить у тому числі і від того, наскільки вчасно почалася підготовка картоплі: якщо ви почали її за місяць, ви встигнете проростити бульби, а якщо ви згадали про посадку за 10-15 днів, вам більше підійде прогрівання бульб. Давайте зупинимося на деяких прийомах докладніше.

Підготовка до посадки картоплі може включати прогрівання бульб. Цей спосіб найбільш простий і підходить в тому випадку, якщо ви досить пізно згадали про майбутню посадці картоплі. Для цього за 10-15 днів до посадки потрібно занести бульби в житлове приміщення, а потім тримати їх при температурі 7-8 градусів.

також Можна провести екстрений теплової прогрів за 2-3 дні до посадки. Бульби розкладають в ізольованому приміщенні, де температура піднімається до 35-40 градусів протягом 8 годин. Потім потрібно швидко провітрити приміщення, щоб бульби не запарились.

Ще один простий спосіб підготовки – провяливание при температурі 15-20 градусів. Для цього бульби потрібно дезінфікувати, обробивши розчином мідного купоросу, висушити і розкласти в сухому місці на 12-15 днів. Освітленість при цьому не має значення.

Але найчастіше підготовка картоплі полягає в проращивании бульб на світла приблизно за місяць до посадки. Є різні способи пророщування бульб, розповімо про одному з них. З відібраних для посадки бульб видаліть всі паростки і замочіть бульби у воді на годину. Потім розкладіть картоплю на плоскій поверхні в один шар, максимум – два. Пророщують картоплю в приміщенні з природним розсіяним світлом. Перші 15 днів температура повинна становити 18-22 градуси, а коли паростки досягнуть довжини 5 мм, потрібно знизити її до 10 градусів. З проклюнувшихся паростків залиште 4 найвищих, решта обломайте. Перед посадкою на картоплі повинні бути товсті зелені паростки довжиною 1-3 см.

Також підготовка картоплі може включати обробку мінеральними добривами, золою, регуляторами росту. Можна, наприклад, перед посадкою замочити бульби в розчині аміачної селітри і суперфосфату (по 400 г кожного добрива на 10 л води). Обов’язково просушіть їх після цього. А деякі городники опудривают бульби деревною золою (на 30-50 кг картоплі потрібен 1 кг золи). Регулятори росту (наприклад, розчин гетероауксину) використовують згідно інструкції.

Радимо прочитати також

Як позбутися головного болю про Як позбутися головного болю.

Вірна та своєчасна підготовка до посадки картоплі – запорука гарного врожаю!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>