Плетіння з шкіри

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Плетіння з шкіри.Якщо ви освоїли плетіння фенечок з бісеру і ниток і хочете спробувати що-небудь новеньке, можете спробувати освоїти плетіння з шкіри. Шкіряні браслети дуже ефектно виглядають, а ще вони міцні та довговічні.

Плетіння браслетів і інших виробів зі шкіри

Плетіння з шкіри – один з найдавніших видів рукоділля, адже століття тому шкіра була одним з найдоступніших матеріалів, нитки з’явилися пізніше. Шкіряні браслети сплітаються з шкіряних шнурів, завдяки різноманіттю технік плетіння можна зробити масу браслетів, жоден з яких не буде схожий на інший.

Перегляньте публікацію - Як утеплити балкон?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Де взяти шкіру для плетіння? Можна використовувати непотрібні шкіряні речі, наприклад, старі чоботи, рукавички, портфелі (а якщо у вас вдома завалявся непридатний шкіряний піджак або плащ, вам пощастило). Також можна пошукати відходи виробництва в найближчих взуттєвих майстерень або ательє. Товщина, еластичність, фарбування і фактура шкіри залежать від походження і способу вичинки.

Плетіння з шкіри.

Плетіння з шкіри

Для плетіння з шкіри вам знадобляться деякі інструменти. Коротенько перерахуємо основні з них:

  • ножі: для нарізки шнурів і смуг і для зрізання кромки (шерфования)
  • ножиці різних розмірів для вирізання деталей
  • пробійники для пробивання отворів
  • стамески: напівкругла для закруглення країв виробів і прямі з різною шириною леза для пробивання прорізів
  • молотки: звичайний і шевський
  • лінійки: металева з розподілами для вимірювань і важка металева для нарізки шнурів і смуг
  • струбцини для того, щоб при різанні притискати лінійку до шкіри.

Також вам знадобляться затискачі-кляммеры, косинець, циркуль-вимірювач, тупе шило, викрутка, клей, фарби, пензлики для клею і фарб і деякі інші інструменти і матеріали. Якщо ви додатково захочете прикрасити вироби з шкіри тисненням або гравіюванням, вам знадобиться відповідний набір інструментів.

У принципі, якщо ви тільки почали освоювати плетіння з шкіри, можна не мучитися з нарізуванням шкіри на смужки, а купити в магазині, що торгує швейної фурнітури, готові шкіряні шнури. Практично у всіх техніках плетіння (за винятком кругової оплетки) требуется шкіра товщиною від 1,2 до 2 мм.

Почати плетіння можна з простої техніки «дівоча коса». Три шкіряних шнура потрібно сплітати так, як ніби ви плетете саму звичайну кіску з волосся. Головне – стежити, щоб вони розташовувалися рівномірно. Кінці кіски збираються клеєм в одну смужку, а потім фіксуються спеціальними деталями-закрепками. За тим же принципом можна сплести кіску з чотирьох шнурків.

Є також техніка плетіння, звана «головоломка», вона може бути одинарної і подвійної. У цьому випадку використовуються не окремі шнури, а смужка шкіри з прорізами. Інші популярні техніки – афганська мережі, мережка, кругова оплетка і її різновиди (наприклад, арлекін), плетіння кільцями. При плетиві з тонких шкіряних шнурів циліндричної форми можна застосовувати елементи техніки макраме, створюючи оригінальні шкіряні прикраси.

Ще один різновид шкіряних браслетів – так звані браслети з продержкой. Це досить проста техніка, яка дозволить створювати красиві шкіряні браслети своїми руками навіть початківцям. Для виготовлення браслета береться основа зі шкіри, в якому робляться отвори. Через отвори простягається шкіряний шнур. Варіюючи форму і ширину отворів, колір і ширину шнура і т. п., можна зробити масу браслетів, зовсім не схожих одне на одного. Головне – дотримуватися основне правило: шкіра шнура повинна бути тонше шкіри основи.

Плетіння з шкіри можна використовувати не тільки для виготовлення фенечок. Трохи потренувавшись, ви можете навчитися створювати ремені і пояси. Також шкіряної опліткою можна прикрашати саморобні сумки (в цьому випадку по периметру сумки робляться отвори, в які просмикується шкіряний шнур).

Радимо прочитати також

Як позбутися від запаху поту про Як позбутися від запаху поту.

Плетіння браслетів і інших виробів зі шкіри – прекрасне хобі, яке допоможе вам створювати ексклюзивні прикраси. Починаючи з найпростіших візерунків плетіння, ви поступово будете удосконалюватися і (якщо проявите належну ретельність, звичайно) з часом зможете робити гарні і оригінальні шкіряні фенечки.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>