Рослини для гербарію

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 1.0/10 (1 голос)

Рослини для гербарію.Вітаємо вас, юні ботаніки. Вам цікаво, як збирати рослини для гербарію і які види трав потрібно використовувати? Багато корисної інформації ви дізнаєтеся з цієї статті. Також вам потрібно дізнатися про те, що ж являє собою цей самий гербарій.

Як ви вже здогадалися, гербарій – це колекція засушених рослин, які зібрані з любов’ю і натхненням. Рослини можна засушувати як в плоскій, так і в об’ємній формі. Що це означає? Деякі рослини можна сушити під пресом, а інші будуть спиратися на поверхні, щоб залишатися у своєму первозданному вигляді. Для цих двох видів сушіння потрібні різні рослини, про які зараз і піде мова.

Перегляньте публікацію - Як зробити крісло-мішок, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Як збирати рослини для гербарію і які види трав потрібно використовувати

Гербарій може бути звичайною колекцією або навчальним посібником. Також він може стати заготівлею для різноманітних виробів з природних матеріалів. Ви можете зібрати такі унікальні рослини, що потім їх будуть просити на виставку або для прикладу в школу. Тримати в своїй колекції не варто ті рослини, плоди яких великі і соковиті. Такі плоди не годяться, так як вони не зможуть зберігатися тривалий час і незабаром зіпсуються. Якщо ж плоди рослини дуже сухі, наприклад, дрібні ягоди або різне насіння, то вони відмінно підійдуть для тривалого засушування. Це може бути чорноплідна горобина або насіння клена.

Дуже хороший і якісний варіант для засушування – це листя дуба, осики, клена. Ці аркуші мають щільну структуру, вони не будуть розшаровуватися і кришитися. Стебла, колоски і дрібне насіння – це також відмінні рослини для гербарію.

Особливу увагу потрібно приділяти квітам. Якщо пелюстки не дуже щільні, то у засушеному вигляді вони стануть прозорішими. Якщо пелюстки досить щільні і жилаві, то вони збережуть більшу кількість кольорів, при цьому їх структура не пошкоджується.

Рослини для гербарію.

Які рослини для гербарію потрібно збирати

Тепер про саме основне: які рослини для гербарію потрібно збирати, а які залишити в спокої. Збирати слід цілком розвинені екземпляри, без ушкоджень. Рослини повинні бути повністю розпустившимися, з плодами (якщо є така можливість). У дерев і чагарників потрібно зрізати гілочки разом з листям, щоб можна було проаналізувати не тільки структуру листа, але і його розміщення на гілці. Хвойні рослини мають шишки, тому їх теж потрібно зібрати. Дводомні рослини потрібно обов’язково зберігати як чоловічим так і жіночим екземпляром. Однодомні – з тичинковими і пестичними квітками. Якщо рослина дуже велике і не поміщається на гербарному аркуші, то потрібно взяти тільки ті його частини, з яким легко можна впізнати вид рослини.

Є ще один різновид сушіння – сушіння в піску. Для такого роду засушування підходять не всі рослини, а тільки деякі квіти і трави. Найчастіше таким способом сушать крупні квітки, суцвіття, пагони, гілки з плодами і невеликі рослини, наприклад, росянку.

Деякі рослини можна сушити на ватяному матраці. Таким способом можна сушити рослини з сімейства орхідних, а також деякі вербові. Кольори дзвіночків і васильків зберігаються краще, якщо використовувати сушіння з ватяними подушечками.

Радимо прочитати також

Лікувальні властивості подорожника про Лікувальні властивості подорожника.

При висиханні будь-яка рослина втрачає свій природний колір. Найсильніше втрачається червоний і синій колір, а жовтий колір залишається незмінним тривалий час. При багаторічному зберіганні може помінятися колір листя і стебел: зелений колір стає темно-бурим. Рослини для гербарію можна врятувати акварельними фарбами. Відновити можна тільки зелений колір, так як пелюстки дуже складно прикрашати. Потрібно підібрати відповідний відтінок стебла і тонким пензликом нанести фарбу. Якщо ж фарба нерівно лягає на листочок, то чисту поверхню листа потрібно покрити желатиновим розчином.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 1.0/10 (1 голос)
Рослини для гербарію, 1.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>