Розпис по дереву

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 5.5/10 (2 голоси)

Розпис по дереву.Розпис по дереву – це один з найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва. Здавна прикраса різних дерев’яних виробів кольоровим розписом високо цінувалося, а в кожному будинку неодмінно було кілька розписних дощок або тарілок. Сьогодні інтерес до розпису по дереву відроджується, і наш сайт розповість вам про основні особливості даного виду розпису.

Особливості розпису по дереву

Прикрасити розписом по дереву можна практично все. Це може бути посуд, різні аксесуари для дому, шкатулки, вази, гребені, браслети, намиста, сережки, іграшки. Розписувати також можна дерев’яні меблі, дерев’яні скульптури.

Перегляньте публікацію - Стрічковий фундамент своїми руками, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

У кожного майстра є власний підхід до розпису по дереву. Але можна виділити кілька загальних етапів, які допоможуть початківцю художнику виконати свій перший розпис по дереву. Це підготовка поверхні деревини, нанесення захисного покриття, нанесення ґрунтовки, власне сам розпис по дереву, закріплення розпису. Зупинимося на кожному з цих етапів докладніше.

Підготовка дерев’яного виробу до розпису починається з шліфування («зашкуривания») розписуваної поверхні. Шліфування потрібне для того, щоб надалі фарбувальні пігменти краще «зчепилися» з деревиною і розпис був більш стійким. Для шліфування досвідчені майстри рекомендують застосовувати як мінімум 2 типу наждакового паперу: спочатку з більшим зерном, а потім – з більш дрібним. Шліфування завжди виконується по напрямку вздовж волокон деревини.

Розпис по дереву.

Розпис по дереву

Наступний етап – це нанесення захисного покриття на поверхню деревини. В якості такого покриття, як правило, виступає морилка: спиртова, водна, масляна. Морилка допомагає деревині краще зберігатися. Морилку слід наносити на поверхню дерев’яного виробу у відповідності з інструкціями, наведеними виробником.

Після нанесення захисного покриття приступають до грунтовки поверхні деревини. Ґрунтовка забезпечує більш рівномірне нанесення фарби під час виконання розпису. Ґрунтувальний складу наноситься на виріб або широким плоским пензлем, або, якщо поверхня досить велика, валиком.

Нарешті настає черга виконання безпосередньо розпису. Найкраще використовувати для розпису сучасні акрилові фарби: вони яскраві, стійкі, мають безліч відтінків. Також підходять для розпису по дереву фарби масляні, але вони сохнуть повільніше і менш різноманітні. А початківці можуть при виконанні своїх перших робіт користуватися художньої гуашшю.

Техніки розпису по дереву

Техніки розпису по дереву дуже різноманітні. При цьому є як народні, століттями використовувані техніки, так і індивідуальні, застосовувані кожним майстром на свій смак. Початківці художники по дереву можуть для своїх перших робіт користуватися простим прийомом: наносити контури малюнка на дерев’яний виріб з допомогою олівця (вручну або «під копірку»), а потім просто заповнювати контури фарбами вибраних кольорів. Поступово можна виробити свій власний стиль роботи.

Коли виріб розписано, потрібно обов’язково малюнок закріпити. Для цього виріб покривають лаком, найчастіше – акриловим. Також можуть застосовуватися меблеві лаки (нітролаки) або масляні. Вибір лаку залежить від того, який саме виріб розписується. Наприклад, акриловий лак під впливом тепла може робити дерев’яні вироби злегка липкими, тому дерев’яні прикраси начебто браслетів або бус покривати таким лаком небажано.

Радимо прочитати також

Небезпечні терміни вагітності про Небезпечні терміни вагітності.

Розпис по дереву – це дуже цікаве і захоплююче хобі. Однак на перших порах купувати дерев’яні заготовки під розпис може бути витратно: багато доведеться викинути, поки результат стане задовільним. Тому початківці можуть спочатку спробувати свої сили на щільному прогрунтованном картоні, перш ніж приступати до «справжньої» роботі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 5.5/10 (2 голоси)
Розпис по дереву, 5.5 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>