Що таке цифровий скрапбукінг

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Цифровий скрапбукінг.Скрапбукінг – дуже популярне сучасне хобі. Проте не всім, хто хотів би займатися скрапбукінгом, це вдається: хтось ніяк не може виробити в собі необхідну для цього хобі акуратність, хто не готовий витрачати значну суму на матеріали й приналежності для скрапбукінга. Можливо, їх зацікавить альтернатива традиційному скрапбукінгу – цифровий скрапбукінг.

Що таке скрапбукінг

Суть у традиційного і цифрового скрапбукінга одна і та ж – створення незвичайних фотоальбомів, листівок і інших виробів. Але якщо в традиційному скрапбукінгу працювати доводиться з папером, декоративними елементами та інструментами, в цифровому скрапбукінгу їх замінюють цифрові зображення та графічний редактор.

Перегляньте публікацію - Монтаж секційних воріт, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Хтось надає перевагу цифровому скрапбукінгу, тому що не може або не хоче возитися з цими матеріалами. А для кого-то цей вид скрапбукінга стає свого роду репетиційним майданчиком: не всі вирішуються відразу працювати з дорогими матеріалами, боячись їх зіпсувати, тому тренують почуття композиції і кольору на моделях цифрових. А деякі паралельно займаються і традиційним, і цифровим скрапбукінгом.

Цифровий скрапбукінг

Для занять цифровим скрапбукінгом вам знадобиться будь-яка програма для роботи з зображеннями (графічний редактор). Вибирайте ту, яка вам зручніше всього. Деякі бажають працювати у кількох програмах, тому що в якомусь редакторі зручно виконувати одні операції, у іншому яксь інші.

Також для роботи вам знадобляться вихідні матеріали. У традиційному скрапбукінгу це папір і всілякі декоративні елементи, їх можна придбати в магазині або замовити по інтернету. А з чим доводиться працювати любителям цифрового скрапбукінга? Так з тими ж матеріалами, тільки в цифровому вигляді. На спеціальних сайтах можна купити або завантажити безкоштовно набори для цифрового скрапбукінга, що складаються з паперу (фону) і прикрас.

Такі набори бувають різних видів. Kits – це повні комплекти, що включають у себе папір і декоративні елементи в одному стилі. Papiers – набори, в яких присутній тільки папір, а в наборах Embellissements (кліпарт) є тільки декоративні елементи (квіточки, рамочки, ґудзики, теги та ін.). Також є набори Alphabets, в яких представлені літери (щоправда, зазвичай тільки латиниця, оскільки основні постачальники готових наборів – це закордонні любителі скрапбукінга).

Є також набори для тих, кого цікавить не сам процес створення сторінки, а результат. Вони можуть стати в нагоді тим, для кого зараз важливіше не вникати в тонкощі цифрового скрапбукінга, а зробити комусь подарунок. Такі набори називаються Quick Pages/Pages Rapides (одна сторінка) або Mini-Albumes (набори з декількох «швидких сторінок», виконані в одному стилі).

Також є набори з шаблонами сторінок (Templates). На шаблоні схематично показано розташування основних елементів. Такі набори корисні тим, хто ще не зовсім «дружить» з композицією. На основі одного і того ж шаблону можна зробити багато різних сторінок, використовуючи різні фони і декоративні елементи. А згодом, коли наб’єте руку, від використання шаблонів можна буде і відмовитися.

Цифровий скрапбукінг.

Зазвичай окремі елементи пропонуються у форматі jpg або png, а макети сторінок – в png або psd (якщо в psd-файлі не склеєні шари, ви можете на основі готової сторінки зробити свою, переміщаючи елементи). Також не завадить скачати більше цікавих шрифтів (але тут варто врахувати, що якщо ви будете роздруковувати ваш витвір поза домом, на комп’ютері, з якого ви будете роздруковувати, може не виявитися потрібних шрифтів, так що в кінці роботи обов’язково переведіть шрифти).

Цифровий скрапбукінг, як і звичайний, вимагає акуратності в зберіганні матеріалів. Розкладіть набори й окремі елементи по папках, щоб ви завжди знали, що у вас де лежить. Хтось розподіляє їх по кольорам, хтось – за темами і т. д. Тут вже думайте, як буде найзручніше саме для вас.

У принципі, якщо говорити про процес створення альбому, цифровий скрапбукінг мало чим відрізняється від традиційного. Слідкуйте, щоб всі елементи гармонійно розташовувалися на сторінці, об’єднувалися з кольорами і т. п.

Якщо ви плануєте друкувати готовий виріб, потрібно врахувати, що за розміром він повинен міститися на стандартному листі А4, тобто бути трохи менше його (при друку передбачені поля). Якщо ви плануєте з роздрукованих сторінок зробити альбом, обов’язково залиште поле для скріплення.

Радимо прочитати також

Корисні властивості манго про Корисні властивості манго.

Цифровий скрапбукінг надає практично необмежені можливості для творчості. Якщо на перших порах немає ніяких ідей, не впадайте у відчай, черпати їх можна де завгодно: починаючи з блогів закордонних любителів скрапбукінга і закінчуючи рекламою на бігбордах. Головне – почати, і з часом у вас виходитиме все краще і краще.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>