Техніка холодного батику

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Холодний батік своїми руками.Холодний батик – це один з основних різновидів розпису по тканині. На відміну від гарячого батику, в даному випадку в якості резерву (резервуючої рідини, контуру) використовується холодний склад, що і дало назву цьому виду батику. Про те, які основні особливості холодного батику, розповість наш сайт.

Холодний батик

Тканина, розписана вручну, завжди цінувалася значно вище, ніж тканина, розписана промисловим способом. Тому мистецтво розпису по тканині, і зокрема холодного батику, є дуже популярним. Розписані в техніці холодного батика вироби можуть застосовуватися в побуті (одяг, шарфи, хустки) або ж для декору приміщень (диванні подушки, настінні панно, картини).

Перегляньте публікацію - Монтаж душової кабіни, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Холодний батік вимагає від майстра посидючості, терпіння, а також деяких важливих знань про особливості роботи з різними тканинами, контурами і фарбами. Але для початківців холодний батік може бути зовсім не складним: на перших порах буде достатньо простого набору фарб по тканині, одного резервуючого складу, трубочки для резерву, підрамника і, звичайно ж, шматка тканини.

До речі, тканина для холодного батика підходить не будь-яка. Краще всього зупинити вибір на бавовняній тканині, креп-шифоні, креп-жоржеті, крепдешині, штучному або натуральному шовку. Правда, шовк може поводитися досить капризно, і не всі початківці можуть з ним впоратися, тому за розпис по шовку можна буде приступити після освоєння основних навичок роботи в техніці холодного батика.

Холодний батик своїми руками

Отже, всі необхідні матеріали підготовлені. Робочу поверхню перед початком розпису тканини слід застелити газетами або клейонкою, щоб вберегти її від забруднення. Тканину слід натягнути на підрамник досить туго. Якщо немає підрамника і ділянка розписуємої тканини невелика, то замість підрамника можна використовувати звичайні вишивальні п’яльця.

Тканина перед роботою повинна бути добре випрана, адже в іншому випадку фарби можуть погано на неї лягати. Також перед роботою необхідно підготувати малюнок, який буде переноситися на тканину. Такий малюнок можна зробити самостійно, а при бажанні можна скористатися і вже готовими трафаретами.

Холодний батік своїми руками.

Малюнок підкладається під підрамник (або п’яльця) так, щоб контури його було добре видно крізь тканину. При цьому важливо, щоб малюнок не був сильно притиснутий до тканини, адже в цьому випадку при нанесенні резерву барвник з малюнка може потрапити на тканину. За допомогою спеціальної трубочки резеруюча рідина наноситься вздовж контуру малюнка.

Контур, що наноситься обов’язково повинен бути замкнутим. Коли він закінчився, слід почекати якийсь час – контур повинен висохнути. Зазвичай на флаконі з резервуючою рідиною вказується час висихання. Після висихання контуру можна приступати безпосередньо до розпису тканини кольоровими фарбами.

Фарби на тканину наносити слід акуратно, намагаючись уникати випадкових бризок і патьоків, – видалити їх потім буде практично неможливо. У кожного майстра холодного батика можуть бути свої секрети нанесення фарб на тканину, і підібрати найбільш зручний спосіб роботи з фарбами можна тільки дослідним шляхом. Як правило, для простих малюнків досить просто рівномірно зафарбовувати кожну ділянка замкнутого контуру.

Коли вся робота повністю виконана, настає черга закріплення фарб. Різні фарби можуть закріплюватися по-різному, але для початківців найкращим варіантом будуть термозакрепляємі фарби. У цьому випадку роботу достатньо буде пропрасувати з вивороту гарячою праскою (з відпарюванням), щоб фарби «впечатались» в тканину. Готовий виріб можна використовувати в якості картини, вставки в ширму і т. д.

Радимо прочитати також

Перша допомога при укусі кліща про Перша допомога при укусі кліща.

Холодний батік – це не тільки робота з резервуючим контуром. Часто в холодному батику застосовується також і акварельна техніка розпису, коли переходи між різними кольорами є плавними, розмитими. Але якою б не була обрана техніка холодного батику, розписані вироби все одно виходять дуже декоративними і можуть служити хорошими подарунками для родичів або друзів. Нарешті, працювати з холодним батиком – це просто задоволення, так що спробуйте відкрити для себе холодний батік і насолоджуйтесь творчістю!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>