Туніське в’язання гачком

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Туніське вязання гачкомВ’язані своїми руками речі ніколи не вийдуть з моди. Погодьтеся, що светр, який ви зв’язали гачком або спицями здається набагато тепліше і красивіше, ніж куплена в магазині річ. І сьогодні майстриням доступно дуже багато технік в’язання. Однією з них є туніське в’язання гачком.

Туніське в’язання гачком подобається рукодільницям з багатьох причин. Почнемо з того, що ниток для туніського в’язання йде набагато менше, ніж при звичайній роботі з гачком і спицями. Вся справа в тому, що в’яжуть полотно тільки з лицьової сторони, і в процесі в’язки його ніколи не перевертають на виворіт.

Перегляньте публікацію - Мінімалізм в інтер’єрі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Туніська техніка в’язання вигідно відрізняється від інших тим, що отримане полотно практично не розтягується і не деформується. Отриманий трикотаж не вмощується після прання і не розтягнеться, якщо його довго носити. Тому цю техніку багато жінок використовують для в’язання спідниць, пальто, жилетів.

Щоб зв’язати виріб в техніці туніського в’язання потрібен спеціальний гачок. У магазинах можна знайти гачки різної довжини від 35 до 45 см, які більше схожі на спиці. Як і в звичайному в’язанні, гачок вибирають відповідно з товщиною пряжі, яку ви оберете. Підбирати розмір гачка треба так, щоб його стрижень в діаметрі був в два рази товще пряжі. До речі, для в’язання виробів не треба брати дуже товсті нитки. Навіть з пряжі середньої товщини виходить щільне полотно.

Туніське в'язання гачком.

Також в техніці туніського в’язання використовують звичайні короткі гачки довжиною 12-15 см. Але тут теж треба врахувати, що це спеціальні гачки, у яких стрижні гладкі та рівні. Ще на кінці стрижня є капелюшок, щоб петлі в кінці ряду не зісковзували. Такі короткі гачки незамінні для в’язання вузьких смужок або ж при круговому в’язанні.

Туніське в’язання для початківців

Туніське в’язання гачком не можна назвати дуже складним, і його техніку можна освоїти дуже швидко. Гачок тримають як спицю. Основою будь-якого полотна є звичайний ланцюжок з повітряних завіс. Її набирають по ширині деталі виробу. Потім у першому ряду на основі ланцюжка набирають повітряні завіси.

Туніське в'язання гачком.

Для набору петель першого ряду (лицьовий ряд) гачок вводять в петлю ланцюжка, потім підхоплюють робочу нитка і виводять з неї петлю назад. Далі петлю не пров’язують, а залишають на гачку. Таким чином набирають петлі першого ряду на основі ланцюжка. Запам’ятайте, що набирати петлі треба однакової висоти, і вони не повинні бути занадто тугими.

Туніське в'язання гачком.

Щоб провязать другий ряд (виворітний ряд), виріб не перевертають, а гачком починають рухатися зліва направо. Для цього гачком підхоплюють робочу нитку і виводять її через першу петлю. Потім знову підхоплюють робочу нитку і виводять її через наступні дві петлі. Всі інші петлі виворотнього ряду пров’язують попарно. В результаті ви отримаєте закрите полотно, а на гачку у вас залишиться одна петля.

Туніське в'язання гачком.

Для набору другого особового ряду гачок знову починають вводити під простягнуті стінки петель попереднього ряду і таким чином набирають петлі. Перша петля – це кромка, її не провязивают і весь час пропускають. Кромочну петлю в кінці ряду витягають з останньої петлі попереднього ряду.

Туніське в'язання гачком.

Всі інші ряди в туніському в’язанні в’яжуть описаним способом. Для закриття полотна треба після виворотнього ряду пров’язать ряд сполучних стовпчиків. В’яжуть сполучні стовпчики звичайним способом. Якщо ви не пров’яжите цей закриваючий ряд, то верхній край полотна буде рихлим.

Радимо прочитати також

Отруєння рибою про Отруєння рибою.

Використовуючи цю техніку, можна в’язати дуже красиві речі, які стійкі до зношування. Для більш складних робіт в туніському в’язанні використовують кілька кольорів ниток, бісер і різні візерунки. Також можна додавати і збавляти петлі, пров’язувати отвори для гудзиків і навіть виконувати ажурні візерунки.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Туніське в'язання гачком, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>