Види фільтрів для об’єктивів

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Фільтри для об'єктивів.Фільтри для об’єктивів використовуються багатьма фотографами, так як цифрова обробка не завжди здатна призвести до необхідної якісті знімків. Найбільш поширеними фільтрами вважаються поляризаційні, захисні, нейтральні, градієнтні, а також кольорові.

Фільтри для об’єктивів

Захисні фільтри підходять абсолютно для всіх видів зйомки: від пейзажу до портрета. Застосовуються вони перш за все для захисту передньої лінзи об’єктиву. Такі фільтри в обов’язковому порядку встановлюють на дорогі об’єктиви.

Перегляньте публікацію - Мокрий фасад: утепляемся до зими, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Поляризаційні фільтри для об’єктивів грають важливу роль в ландшафтній і пейзажній фотографії. Необхідні вони для того, щоб знизити кількість відбитого світла, що потрапляє на сенсор камери. Завдяки поляризаційним фільтрам ясне небо на фотографіях виглядає менш яскравим і набуває якоїсь синяви. Потрібно відзначити, що такі фільтри здатні повністю пригнічувати відблиски на всіх поверхнях, крім металевих.

Нейтральні фільтри. Що стосується нейтральних фільтрів, то вони будуть корисними для згладжування руху води в швидких річках або водоспадах. Також з їх допомогою можна досягти меншої глибини різкості в умовах яскравого освітлення. Завдяки нейтральним фільтрам легко створюється розмиття об’єктів, що рухаються, наприклад, автомобілів або людей.

Градієнтні фільтри для об’єктивів призначені для зниження освітленості згідно з певним геометричним шаблоном. Такі фільтри ідеально підходять для пейзажної зйомки з простою геометрією світла. Як правило, темну сторону фільтра використовують для затемнення неба, яка в більшості випадків набагато яскравіше поверхні землі і здатна створювати так звані «пересвіти». Потрібно відзначити, що для використання таких фільтрів рекомендується використовувати штатив, так як потрібно задіяти досить тривалу витримку.

Кольорові фільтри. У свою чергу, кольорові фільтри застосовуються для корекції співвідношення кольорів. Приміром, з їх допомогою можна додати теплоти у похмурий день, щоб фотографія виглядала так, як ніби її зробили на заході. Останнім часом такі фільтри для об’єктивів використовують дуже рідко, так як корекцію кольору можна робити за допомогою комп’ютера, крім того, сучасні цифрові дзеркальні камери дозволяють налаштувати вручну баланс білого, адже саме цей параметр регулює теплоту кадру.

Види фільтрів для об'єктивів

Потрібно відзначити, що фільтри бувають накладними і накручувані. Перші вважаються більш універсальними і можуть використовуватися з об’єктивами різного діаметру, однак під час зйомки доведеться тримати такий фільтр рукою перед об’єктивом. З іншого боку, у продажі є спеціальні фіксатори, які здатні спростити створення знімків.

Єдиним недоліком накручуваних фільтрів є фіксований діаметр різьби, який може варіюватися від 46 до 82 міліметрів. Купувати фільтри у такому випадку потрібно з урахуванням діаметра самого об’єктиву.

Радимо прочитати також

Перша допомога при термічних опіках про Перша допомога при термічних опіках.

Наостанок потрібно сказати, що використовувати фільтри слід лише за необхідності, так як вони легко можуть зіпсувати фотографію, знизивши її контраст. Також можливе виникнення так званої віньєтки, яка представляє собою затемнення на краях кадру. Однак деякі фотографи вважають такий ефект дуже цікавим і часто використовують його.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>