Вирощування бегонії з насіння

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Бегонія з насіння.Для розмноження бегонії використовують кілька способів. Це може бути як живцювання, так і розподіл бульби. Але розмножується найкраще бегонія з насіння, адже цей спосіб найбільш продуктивний. YakProsto.com розповість вам, як виростити бегонію з насіння.

Як виростити бегонію з насіння

Бегонії дуже добре розмножуються насінням, адже в одному пакетику їх може бути достатня кількість. Дуже дрібне насіння бегонії продають зазвичай гранульованими, що значно полегшує посадку. Вирощена ампельна або бульбова бегонія з насіння завжди буде радувати вас своєю тривалим цвітінням.

Перегляньте публікацію - Вибираємо камін, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Вирощування бегонії з насіння – досить тривалий і трудомісткий процес. Для початку вам потрібно заготовити спеціальну тару, в якій ви будете вирощувати бегонії. Це може бути невеликий ящик або спеціальна торф’яна таблетка. Висівають насіння бегонії навесні, щоб вже влітку ваші рослини зацвіли.

Для вирощування бегонії ви можете використовувати як купівельної грунт, так і власну суміш, зроблену з торфу, піску і землі. На дві частини землі візьміть з однієї частини торфу і піску. Вирощування бегонії з насіння в торф’яних таблетках також можливо, але такий грунт буде швидко пересихати, тому контроль рівня вологості землі буде досить втомливим.

Висівають насіння бегонії на поверхню ґрунту. Засипати насіння тонким шаром землі не потрібно, а тільки обприскати з пульверизатора водою. Ящик з насінням слід накрити склом, щоб насіння перебували в теплиці. Якщо ви вирощуєте бегонію з насіння в торф’яної таблетці, можете поставити її під склянку.

Бегонія з насіння.

Вирощування бегонії з насіння

Бегонія з насіння проростає вже через 2 тижні. Тару з бегонією слід поставити на підвіконня, щоб рослини отримували сонячне світло. Намагайтеся, щоб рослини не падали прямі сонячні промені. Прибирати скло не потрібно. Лише час від часу провітрюйте рослини, щоб поступово привчати їх до свіжого повітря.

Поливати бегонії слід дуже обережно і лише по мірі пересихання верхнього шару ґрунту. Якщо є можливість, поливайте рослини через піддон (в цьому випадку вирощування в торф’яних таблетках набагато легше, ніж в ящику).

Слідкуйте за розвитком і зростанням рослин. На перших стадіях дивіться, чи зможуть рослини повністю розкрити семядольные листочки і скинути оболонку насіння. Якщо цього не станеться, бегонія може загинути, адже точка зростання рослини буде відсутній. Щоб зберегти ваші рослини, не давайте грунту і оболонці насіння пересихати.

Після появи справжніх листочків бегонії можна обережно пікірувати. Обережно викопуйте чайною ложкою рослини, щоб не пошкодити їх кореневу систему. Якщо ваші бегонії вже досить великі, то їх можна пересадити в окремі горщики. Але це має відбуватися не раніше, ніж через місяць після появи сходу. Ви можете провести повторну пікіровку рослин в горщики більшого розміру через 5 тижнів після першої пересадки.

Коли будете висаджувати бегонії у великі горщики, подбайте про те, щоб у ваших рослин була гарна земля. Бегонія дуже любить родючий грунт, багатий органікою. А ось вапно в ґрунті буде згубною для бегонії. Для вирощування бегонії бажано використовувати гарну землю з низьким рівнем pH. Для поливу рослин використовуйте м’яку воду.

Вирощена бегонія з насіння зацвіте тільки через 5-6 місяців. Порівняно, бульбові бегонії зацвітають набагато раніше. Але на наступний рік ваші бегонії вже зміцніють і зацвітуть набагато раніше. Але щоб це сталося, вам доведеться підготувати рослини до зимового періоду. Спочатку скоротіть полив рослини, потім відріжте наземну частину бегонії. Бульбу бегонії викопувати не слід, тому зберігають його в горщику при температурі повітря 14-16°С.

Радимо прочитати також

Корисні властивості калини про Корисні властивості калини.

На початку березня наступного року поступово відновіть полив рослини, щоб вона прокинулася. Незабаром з бульби зросте квітка, який зацвіте вже через 4-4,5 місяця.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Вирощування бегонії з насіння, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>