Вирощування полуниці за голландською технологією

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.7/10 (3 голоси)

Вирощування полуниці за голландською технологією.У країнах Європи вже давно вирощують полуницю цілий рік, щоб люди могли в супермаркетах купувати свіжу ягоду як влітку, так і взимку. Природно, що в цьому випадку вирощують полуницю не у відкритому грунті, а в теплицях. При цьому користуються голландською технологією вирощування ягід. Наш сайт розповість вам, як відбувається вирощування полуниці за голландською технологією.

Як вирощувати полуницю за голландською технологією

Вирощування полуниці за голландською технологією відмінно підходить всім людям, які хочуть поставляти на продаж свіжу ягоду круглий рік. У нашій країні кліматичні умови дозволяють отримувати свіжу ягоду тільки влітку. У зимовий період рослини не можуть розвиватися, нехай навіть і в південних регіонах. Впоратися з цією проблемою змогли в першу чергу в Голландії, звідки бере свою назву цей метод вирощування полуниці.

Перегляньте публікацію - Як вибрати килим?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Нідерландська метод вирощування полуниці дуже простий: в спеціальних теплицях знаходяться кущі рослин, з яких урожай можна отримувати через кожні два місяці. Але не варто відразу ж думати, що таким методом можна вирощувати будь-яку полуницю. Для початку варто використовувати тільки високоврожайні сорти, коли з одного куща можна буде отримати дуже багато ягід.

Також слід зауважити, що вирощування полуниці за голландською технологією в основному розроблено для тих, хто хоче зайнятися «полуничним» бізнесом. Але також полуницю з цієї технології можна вирощувати лише для себе. Але в цьому випадку варто врахувати деякі особливості голландських методів.

Голландська система вирощування полуниці полягає в тому, що ви не висаджуєте рослини у відкритий грунт, так як в цьому випадку отримати хороший урожай можна тільки влітку. Та і втрати врожаю при вирощуванні полуниці у відкритому грунті через негоду можуть становити близько 30%. Де ж тоді вирощувати полуницю?

Вирощування полуниці за голландською технологією.

Вирощування полуниці за голландською технологією

За голландскою технологією полуниця росте в приміщенні. Це може бути велика теплиця, якщо ви хочете вирощувати полуницю на продаж, або балкон вашої квартири. В останньому випадку ви можете посадити лише кілька кущів полуниці, щоб збирати власну свіжу ягоду.

Полуниці можна висаджувати в ящики, великі горщики (заввишки до 70 см) або ж поліетиленові мішки. Вирощування полуниці в поліетиленових мішках буде одним з найкращих варіантів, адже тоді кущі займають набагато менше місця, ніж посаджені в ящики.

Далі все відбувається за певною схемою. Ви земля полуницю, як на дачі. Кожен кущ буде перебувати в окремому мішку або горщику. Через деякий час на рослинах з’являються квітки, потім ягоди. Ваш урожай встиг, і його можна збирати. Але слід врахувати, що для такого вирощування полуниці вам знадобляться спеціальні сорти рослин, які будуть самоопыляться. Без запилення рослин не буде у вас ягід.

Також слід зазначити, що урожай полуниці можна буде збирати через кожні два місяці лише при інтенсивному вирощуванні. Для цього вам будуть потрібні сорти полуниці, які дають наступний урожай вже через два місяці. Але не забувайте, що ягоди другого врожаю завжди набагато менше ягід першого. Але щоб кожен раз зібрати гарний урожай ягід, вам буде потрібно знати деякі хитрощі.

Щоб отримати полуницю до зими, її потрібно посадити не восени, як це роблять при висадці рослин у відкритий грунт, а в серпні. За осінь ваші рослини укорінятимуться і незабаром почнуть цвісти. Грунт для вирощування полуниці за голландському способу підходить тільки стерильний, щоб у ньому не було бур’янів. Землю з городу додавати не можна. Використовуйте тільки пропарений торф або пісок, тобто такий грунт, в якому не буде ні мікробів, ні бур’янів, ні поживних речовин. Звучить дивно? Але для інтенсивного вирощування полуниці потрібні саме такі умови.

Поливати рослини слід щодня. Не можна допускати пересихання грунту. Також потрібні щотижневі підгодівлі рослин мінеральними добривами. Органічні добрива використовувати не можна в жодному разі. Крім того, щотижня слід контролювати рівень рН землі. Грунт має бути нейтральною. Кожні півроку потрібно здавати в лабораторію грунт, щоб перевіряти його хімічний склад. Не забувайте про зміну маточників рослин. Їх потрібно міняти кожні 2 роки, а не 3-4, як це роблять при вирощуванні полуниці у відкритому грунті.

Радимо прочитати також

Як позбутися головного болю про Як позбутися головного болю.

На практиці таке вирощування полуниці виходить дуже трудомістким, але ефективним і продуктивним. Але все ж ніколи не забувайте, що голландський спосіб вирощування полуниці не дає таку ж смачну, солодку, ароматну ягоду, як при її дозріванні влітку. Ви можете забезпечити рослини всіма необхідними умовами, але от за смаком ягода все ж буде поступатися домашній.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.7/10 (3 голоси)
Вирощування полуниці за голландською технологією, 9.7 з 10 (основано на 3 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>