Вирощування розсади огірків

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Розсада огірків.Вирощування розсади огірків – це гарантія того, що у вас обов’язково буде багатий урожай цього овочу. Так і збирати перші огірки ви зможете набагато раніше, ніж при посіві насіння у відкритий грунт. Дана стаття розповість, що потрібно для того, щоб у вас вийшла відмінна розсада огірків.

Розсада огірків

Вирощування розсади огірків за своєю агротехнікою будується на тому, що огірок – дуже теплолюбива рослина, якій для гарного врожаю потрібно багато води і хороше освітлення. На відміну від розсади томатів, розсада огірків не переносить пікірування. При порушенні цілісності кореня рослина починає хворіти і надовго зупиняється в зростанні. Також вирощування розсади огірків сильно відрізняється від догляду за розсадою перцю. У цьому випадку слід врахувати, що огірки розвиваються набагато швидше, ніж перець, тому висаджувати їх на розсаду не слід в лютому або початку березня.

Перегляньте публікацію - Кімнатні фонтани в інтер’єрі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Розсада огірків.

Вирощування розсади огірків: підготовка насіння і ґрунту

Як і для вирощування будь-якої розсади, спочатку слід підготувати хороший грунт і тару, в якій будуть рости огірки. Дуже важливо врахувати, що розсада огірків повинна рости в ґрунті, який буде аналогічний до того, що у вас на дачі. Така земля потрібна для того, щоб рослина як можна менше звикала до нових умов. Також не можна забувати, що різна структура грунту вимагає певної частоти поливу. Так, торф’яний грунт буде занадто сильно всихати, що для правильного росту огірків абсолютно небажано. Тому заздалегідь продумайте, який грунт для огірків ви будете використовувати.

В якості непоганого грунту можна використовувати таку суміш: 2 частини ґрунту з городу, 1 частина торфу і 0,5 частини піску. Пісок, природно, можете не додавати. Дуже хорошим варіантом буде використання ґрунту, перемішаного з перегнившим компостом. Також ви можете придбати готову суміш в магазині, але в цьому випадку грунт слід з пакету висипати на пару днів у велику каструлю і час від часу його перемішувати. Грунт з пакета повинен трохи подихати.

Як вже було сказано, розсада огірків не виносить пікірування, тому насіння цього овоча слід відразу ж садити в невеликі склянки. Ви можете використовувати пластикові стаканчики, але в цьому випадку вам доведеться дуже обережно витягувати рослину разом з грудкою землі, щоб пересадити його. Також можна використовувати спеціальні торф’яні горщечки, які після посадки повністю перемішуються з землею і коріння проростають через їх стінки.

Насіння перед посадкою слід перебрати, щоб відбракувати неякісний матеріал. Для цього насіння опускають в розчин солі (30 г на 1 л води). Порожне насіння повинні з’явитися через деякий час. Потім насіння знезаражують, для чого їх тримають в слабкому розчині марганцівки протягом півгодини. Готове насіння слід промити, а потім проростити. Для пророщування насіння огірків тримають на вологій тканині протягом 2-3 днів. Потім насіння можна сіяти.

Вирощування розсади огірків: час посадки

Огірки є дуже теплолюбивими рослинами, тому їх висаджують у відкритий грунт, коли він прогріється до 16-17°С, а нічна температура буде не нижче 14°С. Так як для висадки в грунт використовують розсаду віком близько місяця, ви можете самі порахувати, коли садити огірки на розсаду. Також не забудьте обов’язково подивитися сприятливі дні для посадки огірків місячному календарі.

Вирощування розсади огірків: догляд

Посадка пророщеного насіння огірків робиться на глибину близько 1,5 см. У кожен стаканчик слід садити тільки по одному насінні. Всі стаканчики слід накрити плівкою і поставити в тепле місце (оптимальна температура повітря в межах 23-25°С). Вже через 3-4 дні огірки проростуть. У цей час із стаканчиків слід зняти плівку. Але самі стаканчики слід тримати в теплому місці, поки на розсаді повністю не розкриються листочки. Потім температуру слід зменшити до 20°С.

При правильному догляді розсада огірків буде швидко рости. Для правильного росту слід дотримуватися температурного режиму і хорошого освітлення. Особливо важливим буде досвічування в похмурі дні. Також слідкуйте, щоб в приміщенні, де росте розсада, не було протягів. Розсада огірків не терпить пересихання грунту, а також не варто допускати і перезволоження.

Під час вирощування розсади огірків ви можете підгодувати її кілька разів спеціальними органічними або мінеральними добривами, які ви можете придбати в магазині.

Радимо прочитати також

Як позбутися від нежитю про Як позбутися від нежитю.

У відкритий грунт висаджують розсаду огірків, вік якої становить 25-30 днів. У цей час на ній з’являється по 3-6 справжніх добре розвинених листочків, а коріння рослин займають майже весь горщик. Також не забудьте, що за тиждень до висадки розсади огірків у відкритий грунт її слід загартувати. Починати загартовування можна за тиждень до висадки розсади на постійне місце.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>