Вирощування тюльпанів в саду

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Вирощування тюльпанів в саду.Самі перші квіти в саду – це тюльпани. Саме вони зацвітають одними з найперших тільки тому, що за зиму паростки настільки проростають, що після сходу снігу вони вже визирають із землі. Але як домогтися високих стебел і хороших тюльпанів? Наш сайт розповість вам, яким має бути правильне вирощування тюльпанів в саду.

Вирощування тюльпанів в саду

Вирощування тюльпанів у відкритому грунті, на відміну від домашнього, не зажадає від вас майже ніяких зусиль. Адже головне – це вибір правильного місця для посадки цибулин, використання добрив у міру необхідності для забезпечення цвітіння рослин і превентивні заходи, щоб ваші тюльпани не захворіли вірусом пестролепестности. Але давайте почнемо по порядку.

Перегляньте публікацію - Як вибрати жалюзі?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Тюльпани: посадка і догляд

Посадка тюльпанів відбувається тільки восени, коли температура землі опуститься до 6-9°С. Висаджувати цибулини слід тільки при цій температурі, щоб у них за зиму виросла гарна коренева система, а росток не дуже сильно вибився з під землі.

Вирощування тюльпанів неможливо без хорошої ґрунту. Для тюльпанів потрібно шар родючого ґрунту товщиною 30 см. Земля повинна легко пропускати воду і не бути дуже щільною. Виправити ті або інші недоліки грунту можна завдяки внесення добрив або її мульчування.

Для хорошого тюльпани їх можна підгодовувати будь-якими органічними добривами (крім свіжого гною). Такі добрива найкраще вносити навесні того ж року, коли збираєтеся восени садити цибулини тюльпанів. Також можна використовувати свіжий гній, але вносити його доведеться за рік до посадки цибулин.

Мінеральні добрива можна використовувати кілька разів. Перший раз підгодуйте тюльпани, коли їх з’являться паростки над землею. Для такої підгодівлі на відро води використовуйте 30 г азотних, 20 г калійних і 30 г фосфорних добрив. Другу підгодівлю проведіть безпосередньо перед цвітінням рослин. Для цього у відрі води розведіть по 20 г азотних і калійних і 30 г фосфорних добрив. Третій раз підгодуйте тюльпани після закінчення їх цвітіння. Для цього використовуйте тільки фосфорні (30 г) і калійні (20 г) добрива.

Вирощування тюльпанів в саду небезпечно тим, що ваші рослини можуть бути схильні до різних захворювань. Грибкові захворювання можуть виникнути внаслідок затяжний сирої погоди. Для боротьби із захворюваннями можна використовувати фунгіциди. З шкідниками, такими як капустянка, можна боротися з допомогою спеціальних приманок. А ось від цветоеда можна захистити тюльпани тільки за допомогою спеціальної сітки, якій можна накрити рослини. Але також можна обробити рослини до їх цвітіння спеціальними препаратами.

Але найбільш небезпечна хвороба, яка ускладнює вирощування тюльпанів в саду, – це вірус пестролепестности, вражаючий квіти. Вилікувати рослини від цього вірусу неможливо, тому набагато легше запобігти його поширення. Вірус переносять смокчучі комахи і нематоди, захиститися від яких не завжди є можливим. Іноді можна навіть купити цибулини, заражені вірусом, внаслідок чого ця хвороба швидко пошириться на інші рослини.

Що представляє із себе цей вірус? На квітах і листя рослин з’являються характерні білі смужки, хоча до цього ви могли бачити, що таких кольорів у вашому саду не було. Через пару років вірус повністю вразить рослина, його квітка стане маленьким, а цибулька почне виснажуватися. У підсумку рослина загине, але до цього комахи і ви зможете заразити інші тюльпани. Повторимо ще раз, що лікування від цього вірусу немає. Всі хворі рослини слід обережно викопати і спалити.

Щоб не допустити поширення вірусу, обов’язково після зрізання кожного тюльпана дезінфікуйте інвентар. Також мийте руки після роботи із зараженими рослинами.

Вирощування тюльпанів в саду добре тим, що ви можете зрізати квіти або залишати їх цвісти на клумбі. Зрізати квіти краще всього рано вранці, щоб тюльпани ще не розпустилися. Зрізаючи кольору залишайте на рослині 2-3 листків, щоб цибулина могла далі нормально розвиватися і рости. Відцвілі тюльпани можна зрізати, щоб цибулина не витрачала сили на дозрівання коробочки з насінням.

Тюльпани розмножуються цибулинами, тому через кілька років ви зможете помітити, що поряд з квітами, які ви посадили, виростають нові рослини. Щоб розмножити тюльпани, їх викопують, коли листя рослин пожовкне. Зазвичай це відбувається в середині червня – початку липня. Не варто чекати, коли листя повністю отсохнут, інакше цибулина розпадеться в землі і буде ймовірність, що ви не зможете викопати всі дочірні цибулинки. Викопані цибулини слід підсушити, очистити від верхньої луски і зберігати в ящиках при температурі 20 градусів.

Далі вирощування тюльпанів з молодих цибулин відбувається за описаною схемою, починаючи з їх посадки восени.

Радимо прочитати також

Як позбутися від нудоти про Як позбутися від нудоти.

Тепер ви знаєте, як вирощувати тюльпани в саду і доглядати за ними. А з нашими порадами вирощування тюльпанів не складе для вас великих труднощів.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>