Яблунева плодожерка

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)

Яблунева плодожерка.Яблунева плодожерка – це один з найпоширеніших шкідників, які псують врожаї. Цей метелик поширений у всіх регіонах і може зіпсувати не тільки урожай яблук, але також сливи і айви.

Яблунева плодожерка

Яблунева плодожерка – це невеликий сірий метелик, якого не завжди можна помітити в саду. Вдень ці метелики не літають, в цей час доби вони сидять в траві або на південній стороні кори дерева. Починають вилітати метелики тільки після заходу сонця. У цей час вони відкладають яйця, з яких з’являються личинки. Хробаки в яблуках – це гусениці яблоневої плодожерки.

Перегляньте публікацію - Настінні фрески в інтер’єрі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Яблунева плодожерка літає тільки навесні через 15-20 днів після закінчення цвітіння дерев. Літають плодожерки протягом 1,5-2 місяців. Іноді буває масовий літ, який триває всього лише 10-15 днів, в інший час метеликів майже не видно. У цей час яблунева плодожерка відкладає яйця, але не на шорстких завязях плодів, а на нижній стороні листочків.

Через 7-10 днів вилуплюється личинка, яка потім прогризає яблуко, що найчастіше відбувається в місцях невеликих ушкоджень шкірки. Отвір вона закладає павутиною і недогризками. Поступово гусениця починає рости у яблукі і харчується його м’якоттю. Але справа в тому, що на цьому гусениця не зупиняється. Вона прогризає яблуко до його серцевини, де з’їдає насіння. Пошкоджені таким чином яблука дозрівають швидше і падають на землю. Часто яблука можуть падати разом з гусеницею. Якщо яблука великі, то гусениця може пошкодити тільки один плід. Але якщо на дереві ростуть більш дрібні яблука, то гусениця може пошкодити 2-3 плоду за час свого розвитку, який триває від 25 до 40 днів.

У північних регіонах і тих, що розташовані в середній смузі, яблунева плодожерка дає тільки одне покоління потомства. Коли яблуко падає, гусениця вилазить з нього і забирається в затишне місце, де буде зимувати. Але це тільки за умови, що розвиток гусениці буде відбуватися протягом 40 днів. У південних регіонах і в аномально жаркі роки гусениця розвивається набагато швидше, потім перетворюється в лялечку. Через 12-16 днів з лялечки вилітає метелик, що відкладає яйця другого покоління. Іноді яблунева плодожерка може дати також третє покоління гусениць. Варто врахувати, що найнебезпечніші і самі ненажерливі, – це друге і третє покоління.

Місце зимівлі яблонной плодожерки – це відмерла кора дерев. Гусениці залазять під кору, де спокійно переносять холодні зими. Коли навесні температура повітря піднімається вище 10°С, гусениці починають лялькуватися.

Яблунева плодожерка: боротьба

Щоб зберегти ваш врожай, слід знати, як боротися з плодожеркою. Для початку яблуні слід очищати від відмерлої кори, щоб яблуневій плодожерці ніде було зимувати. Також можна знімати відмерлу кору і лялечки гусениць ранньою весною перед побілкою дерев. Розстеліть під яблунею поліетиленову плівку, на яку гусениці і кора будуть падати. Все зібране слід негайно спалити.

Ще один метод боротьби з яблуневою плодожеркою – це використання ловчих поясів. Їх накладають на великі гілки і низ стовбура. Гусениці, які могли пошкодити яблука або ті, які лазять по гілках у пошуках інших плодів, будуть залазити в ловчi пояси. Пояс слід чистити раз на 10-12 днів. Щоб виготовити ловецький пояс, з гофрованого картону слід нарізати смуги шириною 10-12 см. Кожну смугу накладають по одній на стовбур або гілку і обв’язують мотузкою так, щоб краї поясу були трохи відігнуті.

Яблунева плодожерка.

Для метеликів можна встановити спеціальні принади. Яблунева плодожерка не летить на світло, тому слід поставити принаду з забродившого соку або компоту, у який додають трохи дріжджів, хліба і цукру. Через пару днів ваш квас для приманки буде готовий. Розбавлений невеликою кількістю води квас вивішують щовечора на яблони, а вранці знімають. Таким чином ви будете відловлювати тільки яблоневу плодожерку і не погубите інших корисних комах, яких також приверне запах квасу.

Якщо превентивні заходи не допомагають, а яблунева плодожерка продовжує псувати ваш урожай, можна порадити обробку інсектицидами. У цьому випадку потрібно знати, коли саме яблунева плодожерка починає літати. Для цього кілька коконів можна помістити в банку, накриту марлею. Помістіть банку під навіс і періодично дивіться, чи не з’явилися метелики. Коли з’являються метелики, починайте відраховувати час для обробки яблуні інсектицидами. При розрахунку беріть до уваги те, що самці починають літати на 2-3 дні раніше самок. Самки починають відкладати яйця на 3-5 день життя за умови, що після заходу сонця стоїть тиха погода, а температура повітря буде вище 16°С. Гусениці з’являться тільки через 9-10 днів при температурі повітря 18-21°С. Якщо температура повітря вище, гусениці з’являться швидше, якщо нижче, то терміни їх появи слід перенести на більш пізній період. Приблизний час для першої обробки яблунь від плодожерки настане через 15-20 днів після цвітіння. Найбільш ефективними препаратами для боротьби з яблуневою плодожеркою є всі ті, в основі яких лежить діючий засіб есфенвалерат.

Радимо прочитати також

Корисні властивості коріандру про Корисні властивості коріандру.

Дивно, але з яблуневою плодожеркою можна боротися також з допомогою трихограм, які відкладають свої яйця в яйця плодожерок. Личинки трихограми розвиваються в яйці яблуневої плодожерки, де і обертаються в лялечку. Потім з яєць вилітають дорослі трихограми. Але справа в тому, що такий метод боротьби можна застосовувати лише у північних регіонах, де яблунева плодожерка дає тільки одне покоління.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)
Яблунева плодожерка, 10.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>