Як боротися з кротами

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.7/10 (6 голоси)

Як боротися з кротами.Кріт на ділянці, де ростуть овочі або ж квіти, може принести чимало головного болю. Він постійно розриває землю, пошкоджуючи при цьому коріння рослин. Природно, що врожай від дій цього звірка буде страждати. Щоб цього не допустити, слід знати, як боротися з кротами.

Як боротися з кротами на городі

Кріт – це нешкідлива істота, що своїм зовнішнім виглядом нагадує щура. Живуть кроти тільки під землею, в зимову сплячку не впадають. У пошуках їжі і нового будинку молоді кроти можуть пересуватися по землі на відстані в кілька кілометрів. Харчуються кроти тільки черв’яками, личинками, метеликами або жуками. При цьому вони ніколи не чіпають ні кореневу, ні надземну частину рослин.

Перегляньте публікацію - Як заливати бетон, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Коли кріт на городі риє свої ходи, не варто думати, що все так погано. Для початку подумайте, що завдяки ходів кротів поліпшується аерація і дренажні здатності ґрунту. В м’якій землі рослини ростуть набагато краще. Але саме ці ходи і доставляють дачникам дуже багато неприємностей, так як кроти ненавмисно пошкоджують коріння будь-яких рослин: садово-городніх культур, квітів і дерев. Що, погодьтеся, не дуже приємно. Тому й доводиться боротися з кротом, хоча він по своїй суті приносить ґрунті і рослинам користь.

Як боротися з кротами.

Є кілька способів боротьби з кротами. Одні з них дуже радикальні: тільки повне знищення кротів дає вам гарантію, що вони знову не повернуться на вашу ділянку. Інші – гуманніші. Як боротися з кротами будете саме ви, вирішувати тільки вам.

Відлякування кротів

Відлякування кротів – це самий гуманний спосіб боротьби з бабаками. Він спрямований на те, щоб кроти покинули ваш ділянку.

Для такого методу боротьби є різні пристосування, наприклад, ультразвукові відпугувачі, які видають ультразвук на частоті 300-400 Гц. Вони дають найкращий результат, але за умови, що ви не збережете, а розмістіть саме стільки відлякувачів, скільки потрібно за інструкції. Якщо спробувати заощадити, то кріт просто перейде на іншу частину ділянки, де не буде чути ультразвуку. Також варто врахувати, що в щільній землі ультразвук поширюється набагато краще, ніж у пухкому, тому вставляти відлякувач в пухку грядку немає сенсу.

Якщо ви не можете використовувати ультразвукові відпугувачі, то спробуйте скористатися дідівським методом. Наламайте очерет довжиною 1,5-2 м. У кротовини вставляйте палиці так, щоб на поверхні залишилося тільки 60-80 см очерету. Коли подує вітер, очерет почне вібрувати і видавати звуки, який і буде відлякувати кротів.

Також можна спробувати поставити на ділянці «флюгери» з пластикових пляшок. Для цього в пляшці з боків роблять прямокутні надрізи, выгибают їх, щоб вийшли крильця. Потім пляшки слід насадити на палиці і увіткнути в землю. Але справа в тому, що цей спосіб не завжди може діяти. Одним він допомагає, іншим – ні.

Також не вірте таких методів, як насадження бобових рослин або ж підкладання тухлою голови оселедця в кротовину. Не допомагає.

Як вивести кротів

Тепер же варто поговорити про більш радикальні способи порятунку від кротів. Заздалегідь варто попередити, що не треба заливати кротовини водою, якщо хочете втопити звірів. У вас точно не вистачить води. Так і кріт у разі небезпеки буде зашпаровувати хід землею. Такий же ефект дає і застосування газових бомб. Кріт закриє землею хід, через який починає поширюватися газ, і ритиме нові ходи в іншій частині ділянки.

Тому краще всього використовувати пастки для кротів. Їх треба правильно встановити. Встановити пастки в кротовини немає сенсу, так як треба знайти те місце, звідки кріт увійшов на ділянку. У цьому місці земля буде піднята у вигляді півсфери. Притопчіть в цьому місці землю і акуратно відкрийте хід. В ньому і поставте дві пастки, щоб вони дивилися в різні боки.

Також можна викопати крота з землі. Для цього на світанку, коли кріт найбільш активний, слід зауважити, в якому місці земля приходить в рух. Заженіть лопату і повикидаєте крота з землі.

Радимо прочитати також

Перша допомога при інсульті про Перша допомога при інсульті.

Ще один спосіб – розрити кротовину. Кроти не люблять протягів, тому тварина швидко приползет, щоб покласти хід. Тут ви його і можете зловити. Що ви будете робити з спійманим кротом – це вже інше питання.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.7/10 (6 голоси)
Як боротися з кротами, 6.7 з 10 (основано на 6 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>