Як обрізати чорну смородину

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.8/10 (5 голоси)

Обрізка смородини: чорна смородина.Обрізка ягідних кущів – одна з важливих засад високої врожайності. Але її в жодному разі не можна робити бездумно, потрібно враховувати особливості різних рослин. Наприклад, обрізка смородини буде відрізнятися в залежності від того, чи маємо ми справу з чорною або червоною смородиною. Як обрізають чорну смородину?

Як правильно обрізати чорну смородину

Навіщо взагалі потрібна обрізка смородини? Є три основні цілі обрізки: формування куща, постійне оновлення рослини і нормування навантаження урожаєм. Якщо ягід на кущі занадто багато, зменшується їх розмір і погіршується смак. Тут працює принцип «краще менше, та краще». Важливо знайти баланс між кількістю і якістю врожаю.

Перегляньте публікацію - Москітні сітки, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Перша обрізка смородини проводиться одразу після посадки. Саджанець обрізають дуже сильно, залишаючи лише по 2-4 добре розвинені бруньки на кожному розгалуженні. Тепер смородину можна залишити в спокої до наступного року.

На наступний рік потрібно залишити 3-4 нульові (однорічні) гілки, зростаючі від коренів. Залишати потрібно найбільш сильні гілки, решту обріжте. Не можна залишати щуплі і слаборозвинені гілки, а також гілки, які перебувають у затінку або загрожують затіненням іншим гілкам. У решти гілок потрібно обрізати верхівки.

На третій рік слід видалити слабкі однорічні пагони, а сильні однорічні пагони та багаторічні гілки – скоротити на третину. Така обрізка смородини повинна проводитися щорічно, тоді через 4-5 років ви закінчите формування куща. При кожній обрізці потрібно видаляти всі хворі, поламані, засихаючі і просто зайві нульові гілки.

На шостий-сьомий рік, коли формування куща закінчено, потрібно видалити 5-6 літні гілки, які втратили здатність до зростання та плодоношення. Видаляти їх потрібно без коливань: користі від них вже ніякої. Якщо вам здається, що без них кущ буде дуже рідким, краще залишити на ньому більше молодих гілок, ніж «баласт» зі старих. У наступні роки обрізка смородини і формування куща тривають за стандартною схемою, не забувайте обрізати старі гілки.

А що робити, якщо ви прогавил» з обрізанням, і кущ встиг сильно загуснути? Якщо смородину не обрізали довгий час, на ній буде багато старих гілок, які мало того, що самі не ростуть і не плодоносять, але ще і більш молодим гілкам розвиватися не дають. Тому всі старі гілки потрібно видалити, молоді – прорідити. Тоді ви спровокуєте зростання нульових пагонів, а вже на їх основі можна буде нормально формувати кущ.

Як правильно обрізати чорну смородину

Якщо кущ сильно загустий, обрізка смородини може бути розтягнута на два роки. У перший рік потрібно видалити всі непродуктивні гілки старше 5-6 років. А на наступний рік можна привести в порядок всі що залишилися. Ідеальний варіант – коли на кущі є по 2-4 гілки кожного віку. Але при роботі з сильно загущеним кущем не завжди вдається досягти цього відразу, тому просто слідкуйте, щоб на кущі не було непродуктивних і затінених гілок.

Зрізуючи гілки, потрібно робити зріз на рівні ґрунту або навіть нижче. Якщо від них залишаться «пеньки», основа куща буде занадто загуста. Така підстава – прекрасний притулок для шкідників і хвороб, а ви ж не хочете піддавати свою смородину зайвій небезпеці.

Коли проводиться обрізка смородини? Деякі воліють робити обрізання пізньої осені або ранньої зими (поки не випав сніг), а навесні підрізати поламані гілки і підмерзлі верхівки. А деякі виконують всю обрізку навесні, у такому разі обрізати чорну смородину потрібно ранньою весною, до появи бруньок. Але все таки краще робити це восени, тому що у смородини рано починають розвиватися бруньки, і їх легко обламати. Літня обрізка чорній смородині не потрібна.

Радимо прочитати також

Корисні властивості червоної ікри про Корисні властивості червоної ікри.

Це лише загальна схема обрізки: нюанси можуть змінюватись в залежності сортів чорної смородини. Червону смородину обрізають по-іншому – про обрізку червоної і білої смородини ми розповімо в одній з наших наступних статей.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.8/10 (5 голоси)
Як обрізати чорну смородину, 6.8 з 10 (основано на 5 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>