Як пересадити лілії

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Пересадка лілій.Цибулини різних сортів лілій, які ростуть у вас на дачі, рано чи пізно доведеться пересадити. Якщо цього не робити, лілії стануть гіршими цвісти, їх квіти будуть дрібними. Та й квітник порядком заросте. Тому пересадка лілій обов’язкова при догляді за цими гарними квітами.

Як правильно пересадити лілії

В середньому лілії слід пересаджувати раз на 3-5 років. Але для початку давайте визначимося, які групи лілій ростуть у вас на дачі. Справа в тому, що азіатські гібриди, трубчасті лілії і кандидум відносяться до динамічної групи рослин. Тому пересаджують ці лілії раз на 3-4 роки. А ось американські гібриди лілій і мартагон не вимагають пересадки до 10 років, так як ростуть ці квіти дуже повільно. Щоб визначити, чи вам потрібна пересадка лілій в цьому році, подивіться на рослини. Якщо ви бачите, що з однієї цибулини вже розвинулися кілька дочірніх рослин, значить настав час лілії пересаджувати.

Перегляньте публікацію - Як утеплити будинок або офіс?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Тепер слід дізнатися, коли пересаджувати лілії. Час, коли пересадка садових лілій буде ідеальною, повністю залежить від того регіону, де ви проживаєте. Так, в північних регіонах ідеальним часом для пересадки буде середина серпня-вересень. У середній смузі лілії пересаджують у вересні-жовтні. А в південних регіонах можна почекати і до кінця жовтня. Взагалі лілії можна пересаджувати навіть тоді, коли температура опуститься до нуля, але в цьому випадку рослини доведеться добре утеплити, щоб вони не вимерзли. Також дуже пізнє пересадка лілій на час затримає поява квітконосу в наступному році.

Пересадка лілій.

Як пересадити лілії

Варто врахувати, що пересадка лілій азіатській групи можлива протягом усього вегетаційного терміну рослини, навіть під час цвітіння. Якщо є така необхідність пересадки лілії, то її слід обережно викопати, не пошкодивши коріння. Потім рослина переносять на нове місце. Для кращого укорінення цибулини лілію слід рясно полити. Також бажано обірвати бутони кольорів, щоб цибулина добре прижилася. На наступний рік ваша лілія зацвіте великими квітами.

Кандидум, або білосніжна лілія, має трохи інший вегетативний цикл, ніж інші групи. Тому пересадка лілій в цьому випадку відбувається трохи інакше. Ідеальний час для пересадки кандидума – це липень-серпень. У цей короткий період кандидум знаходиться в періоді спокою. У вересні ж білосніжна лілія починає створювати нову розетку. Намагайтеся не пересаджувати білу лілію занадто часто, найкраще це робити раз на 4-5 років.

Тепер, коли ми розібралися, коли можна пересаджувати лілії, будемо приступати до викопування кольорів. Перед пересадкою стебла лілій слід обрізати досить близько до поверхні ґрунту. Акуратно викопайте цибулину, щоб не пошкодити коріння. Промийте її у воді, щоб змити зайву землю. Огляньте цибулину на наявність відмерлих і пошкоджених лусочок: їх треба видалити. Велике гніздо цибулини дуже часто при викопування саме розпадається на більш дрібні цибулинки. Якщо цього не сталося, то цибулину слід обережно розділити гострим ножем.

Розділені цибулинки треба потримати 30 хвилин на слабкому розчині марганцівки. Також замість марганцівки можна взяти карбофос або фунгіцид. Протравлені цибулини лілій відразу ж готові до посадки. Висушувати цибулини, тим більше на сонці, не потрібно, так як коріння лілій не люблять пересихання. Якщо вам потрібно зберігати лілії до пересадки якесь час, то цибулини слід підсушити в тіні. Потім складіть цибулини в ящик, перекладаючи їх вологим торфом або мохом. У цьому ящику зберігайте лілії до моменту їх висадки.

Коли будете садити лілії, викопуйте лунки глибиною, яка буде в три рази більше діаметра цибулини (виняток кандидум, який висаджують як можна ближче до поверхні ґрунту). А так як лілію садять з корінням, то глибину лунки слід збільшити ще на 10 см. У центр лунки насипте горбок з піску, зверху посадіть цибульку. Піском присипте коріння лілії, потім можете засипати її землею. Зверху грядку з ліліями слід мульчування тирсою і торфом, які підвищують кислотність грунту. Саме таку ґрунт люблять східні гібриди. А ось мартагон, кандидум і трубчасті гібриди не люблять кислий ґрунт, тому для цих рослин в грунт слід додати золу, вапняк або крейда.

Радимо прочитати також

Як лікувати флюс про Як лікувати флюс.

Також при пересадці лілій не забудьте викопувати лунки для цибулин на певній відстані. Для високорослих лілій відстань між цибулинами має становити 20-25 см. Для невеликих рослин вистачить відстані 10-15 см.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>