Як поливати орхідею

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (3 голоси)

Як поливати орхідею.Для всіх видів орхідей дуже важливим є правильний полив. При цьому не можна просто обмежуватися простим поливом водою із крану раз в тиждень. Від такого поводження з рослиною воно швидко почне в’янути. Навіть якщо квітка виживе, цвісти така рослина не буде. Так як поливати орхідею? Yakprosto.com розповість вам все про правильний полив цих рослин.

Як правильно поливати орхідею

Дуже часто любителі орхідей здійснюють одні й ті ж помилки. При спробі створити оптимальні умови для орхідей вони керуються своїми знаннями по догляду за іншими рослинами. Але справа в тому, що орхідеї дуже вимогливі. Для них важливо все: правильний догляд, підбір субстрату і полив.

Перегляньте публікацію - Як пофарбувати меблі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

До речі, багато в чому питання про те, як часто поливати орхідею, як раз і є каменем спотикання. Не може з точністю сказати, як часто потрібно поливати саме вашу орхідею. Для одних орхідей буде досить поливу раз на тиждень, для інших – через кожні два-три дні. Все залежить від таких факторів: розмір горщика, температура й вологість повітря в квартирі і склад субстрату. Всі ці фактори впливають на швидкість висихання субстрату. Чим швидше він повністю висихає, тим частіше треба поливати вашу орхідею. Також слід врахувати, що поливають орхідею тільки тоді, коли субстрат в горщику повністю висихає. Будь-яка орхідея набагато краще переносить недолік води, ніж її надмірна кількість. При надмірному поливі субстрат не встигає просушитися. В результаті у орхідей починають загнивати коріння, що призводить до загибелі рослини.

Є кілька способів, як поливати орхідею. Це може бути занурення, душ, обприскування і полив через лійку. Давайте розглянемо кожен з цих способів.

Полив через лійку – це найпоширеніший спосіб. Підготовленою водою поливають орхідею по всій поверхні горщика, в якому вона зростає. Слідкуйте, щоб крапельки води не потрапили на точки зростання і в пазухах листя. Поливати орхідею через лійку слід до тих пір, поки вода не почне витікати з горщика через нижні дренажні отвори. Коли вся вода скла, через пару хвилин слід ще раз повторити полив орхідеї. Зайву воду, яка залишається в піддонах, слід обов’язково злити.

Як поливати орхідею.

Як поливати орхідею

Обприскування кореневої шийки орхідей підходить тільки для тих рослин, які ростуть без субстрату. Такі орхідеї ростуть відразу ж у кошиках. До таких рослин належить орхідея ванда. Такі рослини слід обприскувати раз в день, краще всього вранці, щоб коріння встигли висохнути до вечора. Також бажано виставляти пульверизатор в режим туману.

Гарячий душ для орхідей позитивно впливає на їх зростання. Також рослини, які купаються під таким душем, частіше цвітуть. Поливати рослину через душ можна 2-3 рази в місяць. Температура води повинна коливатися в межах 40-52°С. Час поливу і кількість підходів буде необмеженим. Насадку душа слід виставити на розсіювання води, щоб якомога менше травмувати рослина під час поливу. Після поливу орхідеї залиште її на 10-15 хвилин в спокої, щоб зайва вода скла. Якщо ви поливаєте гарячим душем ванду або фаленопсис, то після поливу дуже важливо видалити воду з пазух листя. Пазухи можна промокнути серветкою або видути воду з них. При накопиченні води в пазухах листя почнеться гниття кореневої шийки.

Полив орхідей з допомогою душа дає свої позитивні ефекти, так як з рослини змивається весь пил і шкідники, які могли оселитися на ньому. Також орхідеї звикли купатися під гарячими тропічними зливами. Але поливати орхідеї через душ можна лише в регіонах, де з-під крана тече м’яка вода або вода середньої жорсткості. Жорстку воду орхідеї не переносять.

Тепер же варто розповісти, як поливати орхідею за допомогою методу занурення. Для такого методу поливу вам знадобиться таз або цебро з теплою водою. В таз поміщають горщик з орхідеєю на 20-30 хвилин. Після поливу залиште рослина, щоб з вазона скла зайва вода. Також бажано не користуватися однією і тією ж водою для поливу рослин. Якщо одна з рослин уражено паразитами або грибковими захворюваннями, то хвороба пошириться також на інші орхідеї.

Варто звернути вашу увагу на полив орхідей під час цвітіння. Дуже важливо, щоб орхідея отримувала досить вологи, інакше тривалість цвітіння і кількість кольорів значно зменшиться. Також не можна допускати надмірного поливу. Грань знайти складно, але цілком реально. Будьте обережні з обприскуванням орхідей під час цвітіння. Не можна, щоб крапельки води потрапляли на квіти, так як ті будуть покриватися чорними плямами.

Радимо прочитати також

ПМС у жінок про ПМС у жінок.

Тепер ви знаєте, як поливати орхідею, і у вас не повинно виникнути з цим ніяких проблем. Окремо ще скажемо про воді, якої слід користуватися. Ви можете використовувати воду з крану, але їй потрібно відстоятися. Якщо у вашому регіоні жорстка водопровідна вода, то її слід попередньо пом’якшити. Для пом’якшення можна купити щавлеву кислоту, яка продається в квіткових магазинах. Налийте потрібну кількість кислоти у воду і дайте їй відстоятися. Потім перелийте воду, не піднімаючи з дня осад. Якщо ви використовуєте дистильовану воду, то її слід наполовину розбавити звичайною водою. Після дистиляції у воді не залишається ніяких солей, які дуже важливі для рослин.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (3 голоси)
Як поливати орхідею, 7.0 з 10 (основано на 3 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>