Як посадити яблуню

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.0/10 (6 голоси)

Посадка яблуні.Хороший урожай і правильне зростання яблуні залежать не стільки від обраного місця, де дерево буде рости, скільки від правильно догляду та організації місця посадки. Перше, на що потрібно звернути увагу, – це посадка яблуні. Наш сайт поділиться з вами секретами посадки яблунь.

Як правильно посадити яблуню

Для посадки яблунь завжди слід брати хороші дворічні саджанці, які ви можете придбати в розплідниках. Однорічні саджанці також добре розвиваються, але вони можуть бути не такими сильними, як дворічні. У будь-якому випадку при виборі саджанця зверніть увагу на цілісність і розвиненість його кореневої системи. Коріння саджанців для посадки повинні мати по 2-3 скелетних кореня і добре розвинені мочковатые корінці.

Перегляньте публікацію - Класичні кухні, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Посадка яблуні: добрива

Посадка саджанців яблуні починається з попередньої підготовки ям для дерев. Коренева система яблунь дуже сильно розгалужується, але при цьому знаходиться близько до поверхні ґрунту, тому бажано внести добрива на всю площу землі, відведеній під посадку. Таким чином дерево буде отримувати всі потрібні йому поживні речовини. Для удобрення ґрунту використовуйте як органічні, так і мінеральні добрива. На 1 м2 використовуйте:

  • 10-20 кг перегною або компосту
  • 30 г суперфосфату
  • 15 г калійних добрив
  • 15 г азотних добрив

Якщо у вас недостатньо органічних добрив, ви можете внести їх в меншій кількості безпосередньо в яму, в якій буде рости яблуня. А в наступні роки ви зможете додатково удобрити землю навколо яблуні органічними добривами.

Посадка яблуні.

Посадка яблуні: підготовка ями

Для яблуні потрібна досить велика яма, яку слід приготувати заздалегідь. Посадка яблуні може відбуватися як навесні і восени. Краще всього садити яблуні восени, тоді вони зможуть прижитися, а навесні після обрізки почнуть активно зростати. Осінню посадку яблуні слід закінчити не пізніше 10 жовтня. Яму ж слід приготувати за 2-4 тижні перед посадкою яблуні.

Посадка яблунь навесні також можлива. Але в цьому випадку яблуню слід посадити дуже рано, до розпускання бруньок. Для посадки яблуні навесні можна викопати яму ще з осені.

Розміри ями сильно залежать від родючості грунту на вашій дачі і від того, яку яблуню ви вибрали. Для звичайної яблуні слід викопати яму глибиною 50-60 см, шириною до 60 см. Якщо у вас не дуже родючий грунт, ширину ями слід збільшити до 100 см. Посадка колоновидных яблунь повинна відбуватися в ями трохи меншого розміру. Ідеальним буде розмір ями 50х50 см. При викопування ями верхній шар ґрунту слід складати окремо від нижнього. Дно ями взрыхлите лопатою на глибину 10-15 см.

Верхній шар ґрунту, який ви витягли при викопування ями, слід перемішати з добривами. В залежності від розмірів ями, використовуйте більшу або меншу кількість таких добрив:

  • 1-4 відра перегною або компосту
  • 50-80 р калійних добрив
  • 100-200 г суперфосфату
  • 50-70 г азотних добрив та аміачної селітри для бідних ґрунтів

Добре перемішати з добривами грунт слід висипати в яму пагорбом і добре втоптати. Тепер можна братися за посадку саджанця. Посадка яблуні не принесе вам багато клопоту, якщо вам буде хтось допомагати. На горбок в ямі поставте яблуню і тримайте її. Інша людина буде распрямлять коріння, насипати зверху залишок ґрунту з добривами і ущільнювати її, щоб у землі не залишалися повітряні кишені. Засипте повністю яму доверху, використовуючи для цього підстави для нижнього шару. По краях лунки зробіть невелике поглиблення, щоб вода при поливі могла затримуватися. Посадка яблуні завершена. Тепер яблуню слід полити.

Слід звернути увагу, що коренева шийка яблуні при посадці повинна бути поглибленої на пару сантиметрів або ж перебувати на одному рівні з поверхнею грунту.

Посадка яблуні: полив і обрізка

Незалежно від того, коли була посадка яблуні, дерево слід рясно поливати. На одну яблуню слід використовувати 2-3 відра води. У суху погоду полив слід повторити ще раз. У регіонах, де випадає дуже мало опадів, наприклад, у Сибіру, полив слід повторити ще пару раз. Коли вода повністю абсорбується, землю навколо яблуні слід замульчувати.

Коли посадка яблуні завершена, саджанець слід обрізати, щоб нирки дерева прокинулися, а в нижній частині стовбура почали рости нові пагони. Посаджені восени саджанці обрізають тільки навесні до розпускання бруньок. Обрізають саджанці «на нирку» садовим ножем так, щоб не залишалося пеньків. Саджанці колоновидної яблуні обрізати не потрібно.

Радимо прочитати також

Як позбутися від нудоти про Як позбутися від нудоти.

Після посадки яблуні обов’язково вбийте поряд кілочок, до якого привяжете дерево. Таким чином ви будете впевнені, що вітер не зламає вашу яблуню.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.0/10 (6 голоси)
Як посадити яблуню, 6.0 з 10 (основано на 6 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>