Як правильно підв’язувати огірки

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (1 голос)

Як правильно підв'язувати огіркиЯкщо ви бажаєте отримати хороший урожай огірків, потрібно приділити особливу увагу догляду за цими рослинами. Один з важливих моментів у вирощуванні огірків – це їх підв’язка. Як правильно підв’язувати огірки?

Як правильно підв’язувати огірки

Деякі садівники воліють не підв’язувати огірки взагалі, а залишають їх стелиться по землі. Це полегшує догляд, однак зібраний урожай буде менше. По-перше, рослина все одно буде намагатися тягнутися вгору і в якийсь момент може зламатися під вагою плодів. По-друге, якщо огірки стеляться по землі, при зборі врожаю ви можете просто напросто не помітити деякі плоди, а частина з них виявляться зіпсовані якраз через близькість до землі. Тому багато городники і задаються питанням: як правильно підв’язувати огірки?

Перегляньте публікацію - Як пофарбувати труби в будинку?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Для початку давайте розберемося, коли підв’язувати огірки. Огірки, вирощування у відкритому грунті, можна починати підв’язувати, коли висота рослини досягне приблизно 30 см, а на втечу буде 4-5 листочків. У більш ранній підв’язки просто немає сенсу. Якщо ви запізнилися з підв ’ язкою, в цьому немає нічого страшного, просто будьте більш обережними, щоб не пошкодити рослини.

Для підв’язки зазвичай використовують шпалери. Є два способи підв’язки огірків – горизонтальний і вертикальний (в залежності від типу шпалер). При горизонтальному способі потрібно встановити дві опори висотою близько двох метрів (краще металеві) на протилежних кінцях грядки і витащити між ними кілька горизонтальних рядів товстої і міцної мотузки. Неодмінно переконайтеся, що мотузка добре натягнута. У цього способу є один основний мінус – огіркам важче буде рости вгору, зазвичай вони досягають якого-то горизонтального ряду і далі в’ються по ньому.

Як правильно підв'язувати огірки

Як правильно підв’язувати огірки

Вертикальний спосіб полягає у використанні опори П-образної форми висотою приблизно два метри. До горизонтальної планці опори (її роль може виконувати, приміром, товста дріт) потрібно прикріпити мотузки і потім підв’язати по черзі кожен стебло. Так у кожної рослини буде своя індивідуальна напору – це і для рослини зручніше, і вам полегшить догляд.

Підв’язувати огірки найкраще досить широкими смугами тканини (ширина – 2-4 см), які не зашкодять стебло рослини при вітрі. Петля підв’язки робиться під першим та другим листком, а кінець мотузки потрібно зміцнити на горизонтальній планці опори. Не слід сильно натягувати мотузку або робити міцний вузол: в майбутньому може виникнути необхідність підтягти або послабити мотузку.

Деякі городники прив’язують мотузку не до самого рослині, а до вставленого в землю кілка. У цьому є сенс: іноді рослина, подвязанное безпосередньо до мотузки, занадто сильно збільшується і в підсумку саме себе вириває з землі.

Такі способи підв’язки, як ми вже говорили, частіше використовуються для огірків, вирощування у відкритому грунті. Як підв’язувати огірки в теплиці? Найчастіше для цього використовують спеціальну сітку. Два полотна такий сітки потрібно витащити під кутом один до одного, щоб вийшло щось намету. Вусики огірків потрібно розташувати на сітці вручну, а надалі рослина самостійно буде чіплятися за неї, піднімаючись вгору.

Такий метод підв’язки досить популярний, тому що допомагає помітно підвищити врожайність огірків і знизити ризик захворювань рослини. У принципі, можна тягнути сітку не тільки в теплиці, але і на присадибній ділянці. А деякі городники використовують в теплиці вертикальні шпалери, а не сітку. У загальному-те, це питання зручності та звички.

Радимо прочитати також

Корисні властивості оливкової олії про Корисні властивості оливкової олії.

Тепер ви знаєте, як правильно підв’язувати огірки. Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам зібрати багатий урожай!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 7.0/10 (1 голос)
Як правильно підв'язувати огірки, 7.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>