Як правильно поливати помідори

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.3/10 (4 голоси)

Правильний полив помідорів.Правильний полив помідорів допоможе вам значно збільшити їх урожай, адже поживні речовини нормально засвоюються рослинами, тільки якщо вони розчинені у воді. Давайте спробуємо розібратися, як правильно поливати помідори.

Правильний полив помідорів

Помідори більш вимогливі до вологості грунту, ніж до вологості повітря. Щоб рослини нормально розвивалися, вологість повітря повинна бути не більше 50%, а ось вологість ґрунту повинна бути на рівні 85-90%. Щоб перевірити вологість грунту, візьміть землю на глибині 5-10 см і стисніть в грудку. Вона повинна легко сформуватися і так само легко розпастися при невеликому натисканні.

Перегляньте публікацію - Колони в інтер’єрі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Правильний полив помідорів.

Як правильно поливати помідори

Від надлишку вологи помідори стають менш цукристими і більше водянистими, також надмірний полив робить їх більш уразливими перед грибковими захворюваннями, сприяє розтріскуванню і скиданню плодів. А пересихання землі може призвести до захворювання верховою гнилизною, опаданню бутонів і зав’язей, розтріскуванню плодів. Правильний полив помідорів допоможе уникнути всіх цих неприємностей.

Як часто поливати помідори?

Як часто поливати помідори? Правильний полив помідорів повинен бути рідким, але достатнім. Якщо ви будете поливати помідори часто, але малими дозами, це буде мати негативний вплив на ріст і розвиток рослин, особливо відразу після висадки.

Надмірний полив збільшує відносну вологість повітря до 80-100% (нагадаємо, рекомендована цифра – не більше 50%) і знижує температуру грунту. У підсумку рослина буде рости повільніше, квітки можуть опадати, зав’язі будуть гірше утворюватися. Виходить, що помідори потрібно поливати 1-2 рази в тиждень досить рясно, але при цьому не заливаючи їх.

Врахуйте, що правильний полив помідорів буде залежати і від періоду розвитку рослини. Відразу після посадки розсада помідорів потребує високої вологості грунту, це ж стосується і періоду масового зав’язування плодів. А в період до зав’язування і під час масового дозрівання плодів вологість ґрунту повинна бути помірною.

Але просто дотримуватися оптимальної частоту поливу недостатньо, потрібно ще й поливати помідори правильно. Помідори поливають тільки під корінь або з борознами, стежачи, щоб вода не потрапляла на листя, стебла і плоди. Такий полив дозволяє зволожити грунт, а вологість повітря при цьому не збільшується. Залишившися на рослинах краплі води можуть призвести до опіків листя і сприяти розвитку фітофторозу, тому полив дощуванням для помідорів не рекомендований. При поливі не перестарайтеся, щоб не розмити ґрунт і не оголити коріння рослин.

Як визначити, чи правильно ви поливаєте помідори?

Як визначити, чи правильно ви поливаєте помідори? При нестачі вологи листя помідорів починають темніти, а в спекотну погоду – в’янути. Оптимальну кількість води, необхідна для поливу помідорів, визначати доведеться експериментальним шляхом, так як вона буде залежати від здатності ґрунту утримувати вологу (вологоємності), погодних умов, схеми посадки, зросту і віку рослин, а також про те, чи присутній мульчуючий шар. Зазвичай вона становить 3-5 л води на рослину.

Помідори поливають тільки відстояною водою, попередньо прогрітою в ємності. Температура води повинна бути не нижче температури ґрунту, бажано 24-25 градусів. Ідеально поливати помідори дощовою водою, оскільки вона м’якша водопровідної, але якщо такої можливості немає, при відстоюванні води можна додати в ємність трохи компосту, гною або зірваних бур’янів для пом’якшення.

В сонячну погоду помідори краще поливати рано вранці або у другій половині дня, за пару годин до заходу сонця, щоб вода встигла ввібратися і засвоїтися корінням рослин. В похмуру погоду поливати помідори можна в будь-який час доби, не боячись, що вода випарується раніше, ніж вбереться в грунт.

Мало просто полити помідори: потрібно ще й посприяти збереженню оптимальної вологості. Для цього необхідно застосовувати мульчування, використовуючи для цього спеціальну плівку або шар органічних залишків товщиною близько 5 см (бур’яни, компост, солома). А ось рихлити грунт після поливу не обов’язково.

Радимо прочитати також

Як позбутися від прищів на обличчі про Як позбутися від прищів на обличчі.

Тепер ви знаєте, як правильно поливати помідори. Сподіваємося, це допоможе вам отримати прекрасний урожай і не тільки поласувати смачними плодами, але і заготовити їх на зиму.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 6.3/10 (4 голоси)
Як правильно поливати помідори, 6.3 з 10 (основано на 4 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>