Як вибрати намет

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як вибрати намет.Всі шанувальники відпочинку на природі рано чи пізно замислюються про те, щоб придбати власний намет, адже з ним куди зручніше робити вилазки в ліс, на берег річки і т. д. При покупці намету важливо правильно підібрати його тип, розмір, функціональність, щоб відпочинок з наметом завжди був приємним. Про те, як вибрати намет, розповість наш сайт.

Як правильно вибрати намет

Намет – невід’ємний атрибут туристичних походів, експедицій, гірських сходжень і т. д. Залежно від свого призначення намети поділяються на кілька типів. Основні типи наметів – це штурмові (екстремальні), експедиційні, трекінгові, для базового табору, кемпінгові.

Перегляньте публікацію - Як вирівняти стелю, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Штурмові намети призначені для складних погодних умов, як правило, такі намети використовують під час тривалих сходжень або складних гірських походів. Штурмові намети витримують будь-яку погоду, легко збирається і розбирається. Завдяки отстегиваемым сіток в штурмових наметах зручно регулювати мікроклімат.

Експедиційні намети призначені, як ясно з назви, для військових походів. Такі намети в чому-то схожі на штурмові, тільки розраховані вони на не дуже екстремальні погодні умови. В експедиційних наметах зручно проводити ночівлі в лісах середньої смуги.

Наступний тип – це трекінгові намети. Такі намети не призначені для вітряної і дощової погоди. Основне призначення трекінгових наметів – ночівлі уздовж туристичних стежок на спеціально обладнаних стоянках.

Намети для базового табору відрізняються від наметів інших типів тим, що розраховані на тривалі стоянки. Це означає, що вони здатні витримувати великі вітрові навантаження, тиск снігу і т. д. Обсяг наметів даного типу, як правило, великий, оскільки вони призначаються для кількох людей.

Як вибрати намет.

Як вибрати намет

Кемпінгові намети вважаються найбільш комфортними, вони призначені для проживання протягом 3-4 днів і більше. Такі намети мають велику вагу, транспортувати їх можна тільки на автомобілях або іншої колісної техніки. До плюсів кемпінгових наметів варто віднести їх велику висоту і достатню просторість, однак ці ж характеристики можуть стати і мінусами: у холодну погоду такі намети погано прогріваються.

Визначившись з типом намету, слід подумати про його місткість. Зазвичай намети розраховані на кількість осіб від 1 до 4, рідше зустрічаються намети місткістю 6 осіб. Якщо намет потрібний для туристичного походу з постійним переміщенням по маршруту, то краще зупинити вибір на моделі з меншою місткістю, оскільки вона легше. Якщо ж відпочинок з наметом планується стаціонарний, то вага намету зазвичай має другорядне значення, а тому при виборі місткості керуються власними бажаннями і потребами.

Під час відпочинку на природі намет – це єдиний дах над головою. Тому перш ніж вибрати намет, важливо перевірити чи відповідає він основним вимогам практичності і комфорту. Так, наприклад, намет має добре захищати від опадів, а тому обов’язково повинен бути виготовлений з влагоустойчивого матеріалу, мати захисну спідницю, спеціальну проклейку швів. Крім того, намет обов’язково повинен бути вітростійкій, мати гарну вентиляцію.

Такий вид продукції як намети широко представлений у магазинах спорту і туризму, а тому можна знайти різні моделі наметів за різними цінами. При цьому найчастіше ціни є об’єктивними, оскільки формуються на основі якості і кількості використаних для виготовлення намети матеріалів, а також наявності додаткових опцій. Але все ж таки іноді можна зустріти намети, які дорожче всіх інших тільки тому, що торгова марка, їх випускаюча, більш розрекламована, ніж всі інші.

Радимо прочитати також

Перша допомога при інфаркті міокарда про Перша допомога при інфаркті міокарда.

Ось чому важливо не брати відразу ні найдешевші намети, ні найдорожчі. Краще всього порадитися з ким із бувалих туристів: вже вони зможуть розповісти, які переваги і недоліки тих чи інших наметів.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>