Як вирощувати розсаду капусти

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Розсада капусти: секрети вирощування.Вирощування овочів з тривалим терміном вегетації, таких як капуста і перець, не завжди можливо в північних регіонах. Тому доводиться вдаватися до вирощування розсади, що дає можливість отримати відмінні врожаї в будь-яких регіонах. Вирощена вами розсада капусти – це гарантія того, що ви отримаєте хороший ранній урожай цього овочу.

Cекрети вирощування розсади капусти

Розсаду капусти найкраще вирощувати в невеликих теплицях, парниках. Дома в торф’яних стаканчиках розсада капусти також зросте, але доглядати за нею буде набагато складніше. Але і цей спосіб має право на існування.

Перегляньте публікацію - Комбінування шпалер в інтер’єрі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Вирощування розсади капусти починається з підготовки насіння. Їх слід знезаразити для запобігання будь-яких хвороб, які можуть пошкодити вашу розсаду. Висаджують підсушене насіння у великі ящики.

Розсада капусти: секрети вирощування.

Як вирощувати розсаду капусти

Висівають насіння в пухку грунтосуміш на глибину від 0,5 до 1 см. Ширина між рядками повинна становити 3-4 см. До появи сходу ящик із землею слід тримати при температурі 18-20°С. Як тільки з’являться сходи, ящик слід винести в приміщення, де температура тримається в межах 6-8°С. Залиште там сходи на 4-5 днів. Короткочасне зниження температури дає вам гарантію, що ваша розсада капусти не витягнеться, а рослини будуть сильними. Потім денну температуру слід підвищити до 14-18°С. Нічна температура повинна коливатися в межах 6-10°С.

Розсаду капусти можна вирощувати як з подальшим пікіруванням рослин, так і без нього. Пікірування розсади капусти відбувається вже через 12-14 днів після сходу. У цей час листочки повністю відкриті і вже з’являється перший справжній листок. Пікіровані рослини можна висаджувати в спеціальні торф’яні горщечки.

Після пікіровки розсада капусти почне швидко розвиватися. Її слід поливати теплою водою. Вологість у приміщенні, де росте ваша розсада, повинна коливатися в межах 60-70%. Денна температура повинна становити 14-18°С, нічна – 8-10°С.

Під час вирощування розсади її слід два рази підгодувати. На 10 л води візьміть 15 г сечовини, 10 г хлористого калію і 30 г суперфосфату. Перша підгодівля повинна бути вже через 2 тижні після пікіровки рослин. Другий раз можна підгодувати рослини ще через 15-20 днів.

Перед висадкою у відкритий грунт розсада капусти потребує загартування. Можете починати загартувати розсаду за тиждень до висадки. Для цього можна не тільки виставляти розсаду капусти за вікно, але також слід зменшити її полив.

Висадка розсади капусти у відкритий грунт відбувається вже через 55-60 днів після посадки насіння. Але справа в тому, що такий спосіб вирощування розсади підходить для ранньої капусти. Для середньоспілих і пізніх сортів капусти застосовують вирощування розсади в теплицях, парниках.

Насіння среднеспілих сортів капусти сіють в теплицю або парник у другій декаді квітня. А ось насіння пізніх сортів капусти висівають у першій декаді квітня. Щоб точно знати, яка дата найбільш сприятлива для посіву насіння на розсаду, не забудьте подивитися в місячному посівному календарі потрібний день.

Висівають насіння капусти на глибину 0,5-1 см. Ширина між рядами повинна становити 6-7 см. Температурний режим повинен бути аналогічним, як для вирощування розсади ранньої капусти. Розсаду, яка росте в парнику, пікірувати не треба. Але ось прорідити загущені рослини не завадить. Залишайте тільки сильні, добре розвинені рослини. Оптимальна відстань між рослинами – 4-7 см. Як і розсаду ранньої капусти, рослини також слід два рази підгодувати і загартувати перед висадкою.

Розсада капусти середніх і пізніх сортів також може рости у вас на підвіконні. У цьому випадку за нею слід доглядати так само, як і за розсадою ранніх сортів капусти. Але розсаду цих сортів капусти можна вирощувати як з пікіруванням, так і без. Непікірована розсада готова до висадки вже на 50 день вирощування. А ось пікіровану розсаду слід висаджувати  через 60 днів після посіву насіння.

Радимо прочитати також

Як позбутися папілом про Як позбутися папілом.

Тепер ви знаєте, як виростити розсаду капусти. Можете бути впевнені, що ви отримаєте хороший урожай цього овочу.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>