Як виростити часник

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як виростити часник.Часник – практично незамінна приправа, так і для здоров’я він дуже корисний. Купити часник – не проблема, але якщо ви любите копатися в саду, чому б не зайнятися вирощуванням часнику? Yakprosto.com розповість, як виростити часник.

Як вирощувати часник

Якщо ви вирішили виростити часник, вам слід знати, що культурний часник буває двох підвидів: звичайний (нестрілуючий) і стрілуючий. Також часник буває озимим і яровий. Озимий часник висаджують в кінці вересня – початку жовтня і в основному вживають у їжу влітку і використовують для заготовок. Яровий висаджують ранньою весною і використовують для зберігання на зиму (яровий часник зберігається у природному вигляді краще, ніж озимий). Для посадки ярового часнику потрібно вибирати момент, коли ґрунт вже встигла прогрітися, але при цьому ще містить досить вологи.

Перегляньте публікацію - Як підготувати приміщення до ремонту?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Часник любить удобрену структурну грунт, багатий органічними речовинами. Озимі форми часнику добре ростуть на супіщаних грунтах, а ярі воліють середньо – і легкосуглинкові. Не варто висаджувати часник на ділянки, які зволікають талі води: озимий часник вымокнет, а яровий доведеться садити пізніше, ніж слід.

Хорошими попередниками для часнику вважаються капуста (рання або кольорова), огірки, бобові, поганими – картопля, цибуля. Не рекомендується вирощувати часник на одній ділянці більше двох років поспіль, його можна висаджувати на колишнє місце не раніше, ніж через три-чотири роки, щоб уникнути накопичення хвороб і шкідників на дільниці.

Грядку для посадки озимого часнику готують приблизно за місяць. Під перекопування ділянки для посадки часнику слід внести добрива: 40 р суперфосфату і 10 г хлористого калію на 1 кв. м. ґрунту або комплексне добриво. Щоб підвищити врожайність часнику, можна з осені внести компост або напівперепрілий гній з розрахунку близько 5 кг на 1 кв. м.

Як виростити часник.

Як виростити часник

Якщо ви хочете, щоб вам вдалося виростити часник, потрібно відповідально підійти до підготовці посадкового матеріалу. Зазвичай у його ролі виступають бічні нирки цибулин, простіше кажучи – зубчики часнику. Часник для посадки відбирають за формою цибулин, вагою та розміром зубков.

Потрібно відібрати великі або середні цибулини (вага – від 3 до 6 м). Не підходять для посадки великі цибулини з 2-3 зубки. Якщо у великій цибулині є зовнішні і внутрішні зубки, для посадки відбирають лише зовнішні.

Важливо пам’ятати, що виростити часник можна тільки з здорових зубков. Не можна брати на посадку зубки від рослин, які були вирощені на ділянках, заражених хворобами та шкідниками. Особливо слід остерігатися стеблової нематоди. Перед посадкою зубки не очищають від сухих верхніх лусочок.

Перш ніж садити часник, розгорніть і добре вирівняйте ґрунт, намітьте ряди. Ширина між рядами для озимого часнику становить 40-45 см, для ярового – 25-30 см. Ширина між зубками у ряді становить 8-10 см і для озимих та ярих форм часнику. Озимий часник висаджують на глибину 8-10 см для кращої зимівлі, а яровому вистачає і 5 см.

Після посадки часник при необхідності слід полити. Також корисно буде замульчувати грядки з озимим часником перегноєм або торфом з розрахунку 2 відра на 1 кв. м. Це сприяє тому, що взимку на ділянці буде накопичуватися сніг, завдяки якому сходи ранньою весною з’являться швидше. Торф потрібно буде прибрати навесні, коли стає сніг.

Якщо весна видалася посушлива, рекомендують час від часу поливати часник. За два тижні до збору врожаю полив потрібно припинити. У квітні і в червні, коли відбувається формування цибулини, потрібно провести підгодівлю часнику.

Якщо ви вирощуєте стрелкующиеся сорту часнику, в липні потрібно видалити стрілки, тому що вони можуть знизити врожайність. Стрілки акуратно виламують на виході з верхнього листа, висмикувати і зрізати їх не можна! До речі, не обов’язково стрілки викидати – можете замаринувати їх на зиму.

Мало виростити часник, потрібно ще не прогавити час збору врожаю: якщо цибулини залишаться в землі занадто довго, вони почнуть розпадатися на зубки. Озимий часник прибирають наприкінці липня – початку серпня, яровий – на 2-4 тижні пізніше. Якщо дощове літо, зберіть часник трохи раніше і просушіть в тіні.

Радимо прочитати також

Корисні властивості червоної ікри про Корисні властивості червоної ікри.

Тепер ви знаєте, як виростити часник. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам отримати хороший урожай.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>