Як зробити арбалет

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)

Як зробити арбалет своїми руками.Сьогодні багато захоплюються стріляниною, а у деяких особливий інтерес викликає стрільба з арбалета. Сконструювати таку зброю досить легко, проте потрібно ряд готових деталей. У цій статті ми розповімо, як зробити арбалет своїми руками.

Як зробити арбалет своїми руками

Варто відзначити, що в секціях лукової або кульової стрільби обов’язково можна знайти людину, яка здатна сконструювати арбалет буквально з підручних матеріалів, що говорить про простоту конструкції такої зброї. Саморобні арбалети не підійдуть для змагань, проте для любительської стрільби по мішенях їх буде достатньо.

Перегляньте публікацію - Як правильно встановити двері, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Щоб зробити арбалет своїми руками, необхідно врахувати, що його конструкція складається з чотирьох основних елементів: плеча, ложа, спускового механізму і прицільного пристрою.

Для ложи знадобиться цільна або водостійка натуральна деревина твердих порід. На цьому етапі потрібно звернути особливу увагу на напрямні для стріли, оскільки саме від якості цієї частини зброї залежить точність попадання під час стрілянини. Напрямні потрібно добре відшліфувати, використовуючи фрезерний верстат, а потім обробити їх шкуркою з дрібним зерном. Далі потрібно полірування напрямних, при цьому обов’язково потрібно враховувати діаметр стріл, які будуть використовуватися для стрільби. Як правило, він дорівнює 8 міліметрів.

Як зробити арбалет своїми руками.

Як зробити арбалет

Після того як ложі виготовлено, до нього з торцевого кінця кріпиться хрестовина з плечима. Зазвичай для цього кріплення використовуються гвинти М8.

як пружною складової можна використовувати плечі від цибулі, зробленого з дерева. Такий варіант вважається більш простим, порівняно з металевими плечима. Крім того, дерев’яні елементи важать значно менше.

Що ж стосується принципу спрацьовування спускового механізму, то він полягає в наступному: заведена тятива зв’язаний з виступом спеціального важеля, який при провертанні стримує спусковий гачок. При натисканні на цей гачок відбувається поворот важеля, і тятива випрямляється. Більш докладно про створення спускового механізму можна дізнатися на сайтах або в літературі, присвяченій такого виду зброї і спортивної стрільби.

Приціл складається з мушки і цілком. За допомогою мушки здійснюються горизонтальні поправки, а з допомогою цілком – вертикальні. Існує досить багато варіантів конструкцій прицілів, головне – мати на увазі, що траєкторія польоту стріли відносно висока, тому цілик необхідно встановлювати значно вище мушки. Також кут підвищення прицільної лінії залежить від ваги стріли, дистанції і натягу тятиви. Крім того, найбільш зручну конструкцію цілком вважається та, яка допускає його знімання і можливість складання для транспортування.

Окремо варто поговорити про стрілах. Зазвичай для стрільби з арбалета використовують дюралюмінієві стріли, довжина яких становить 35 сантиметрів, а діаметр – 8 міліметрів. Стріла повинна бути оснащена наконечником і оперенням, а хвостовик не повинен мати вирізу для тятиви, на відміну від стріл для лука.

Радимо прочитати також

Корисні властивості селери про Корисні властивості селери.

Наостанок потрібно сказати, що в цій статті представлено досить простий приклад створення арбалета, для якого використовуються готові плечі і спусковий механізм. Можливі більш складні варіанти конструкцій, про яких можна дізнатися у спеціалізованій літературі. Не забувайте, що арбалет – це зброя, а значить, він вимагає відповідального ставлення, дотримання заходів безпеки при стрільбі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (2 голоси)
Як зробити арбалет, 10.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>