Як зробити перголу

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Пергола своїми руками.Пергола стане прекрасною прикрасою вашого саду, затишним зеленим куточком, який захистить вас від пекучого сонця в літню спеку. Що являє собою пергола? Чи можна зробити її самостійно?

Пергола являє собою набірну конструкцію і складається з повторюваних секцій арок, які з’єднані між собою поперечними брусами. Але саморобна пергола часто являє собою раму, де вертикальні стійки підтримують поперечні перекладини даху, тому що зробити дугоподібні арки самостійно досить непросто. Пергола може бути як окремим спорудою (наприклад, виконувати роль альтанки патіо), так і частиною будівлі (навісом над відкритої терасою).

Перегляньте публікацію - Як встановити унітаз?, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Пергола своїми руками

Отже, як зробити перголу своїми руками? Почати треба з вибору матеріалів. Якщо ви вирішили придбати готові арки, можете вибрати вироби з пластмаси або металу. Але зазвичай пергола, створювана власними силами, робиться з твердих порід дерева. Можна комбінувати дерево і цегла (бетон): горизонтальні дерев’яні балки будуть підтримуватися цегляними або бетонними стовпами.

Для початку накресліть план майбутньої перголи з урахуванням її розмірів. Звичайно висота перголи не перевищує 2,5 метрів, щоб кучеряві рослини могли діставати до самої її даху. Стандартна ширина – приблизно півтора метра. Визначтеся, де пергола буде знаходитися. Її потрібно встановлювати на рівній майданчику, основа може бути будь-яким: ґрунт, пісок, трава, щебінь, бетон, можна прокласти майданчик тротуарною плиткою або каменем.

Пергола складається з опорних стійок, поперечних і бічних балок, а також шпалерних панелей, за якими будуть витися рослини. Стійки й балки являють собою дерев’яні бруси, причому поперечний переріз опорних стійок повинно бути на 3-5 см більше, ніж у поперечних балок.

Пергола своїми руками.

Як зробити перголу

Шпалерні панелі можуть бути зроблені з легких дерев’яних планок або з дротяної сітки, це залежить і від того, які рослини ви збираєтеся використовувати для вертикального озеленення перголи. Для легких клематисів вистачить сітки, більш важким рослинам потрібні дерев’яні планки.

Всі дерев’яні елементи перголи потрібно обробити спеціальним антисептичним розчином, щоб готова пергола не піддавалася впливу сонця, вологи і мікроорганізмів.

Для початку потрібно визначити, де будуть розташовуватися вертикальні балки. Викопайте під них ями глибиною 60 см, отриманих в поглибленнях зміцніть опорні стовпи за допомогою бута або бетону.

Коли бетон висохне і опори виявляться міцно зафіксовані, потрібно зафіксувати горизонтальні балки за допомогою шурупів, скоб або кронштейнів. Щоб створити більш міцну конструкцію, можна використовувати шипові з’єднання. Для цього забитий у торцевий кінець опорної балки шип слід вставити в заздалегідь підготовлений отвір бічного бруса під прямим кутом.

Верхні поперечні балки закріплюються на верхній частині бічних поперечок з використанням цвяхів. Балки потрібно розташовувати на однаковій відстані. Щоб з’єднання краще витримували напір вітру, потрібно забивати цвяхи під прямим кутом.

Якщо ви хочете, щоб ваша пергола своїми руками мала більш акуратну конструкцію, у верхній частині бічних балок можна зробити заглиблення у формі латинської букви V. ці вилучення потрібно помістити кінці поперечних брусів, зафіксувавши їх цвяхами.

Нарешті, до бічних поверхонь перголи потрібно прикріпити шпалерні панелі. Якщо ви використовуєте дерев’яні планки, їх можна прибити безпосередньо до опорних стійок. А дротяну сітку можна зафіксувати металевими скобами. Панелі треба закріплювати на деякій відстані від землі для запобігання корозії або загнивання.

Радимо прочитати також

Як швидко відбілити зуби про Як швидко відбілити зуби.

Звичайно, це лише загальна схема побудови перголи, ви можете проявити фантазію і змінити конструкцію. Щоб ваша пергола своїми руками вийшла красивою, важливо бути акуратним і точно дотримуватися всі розміри.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>