Історія 8 Березня

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Історія 8 Березня.Для більшості з нас 8 Березня – це жіночий день, свято весни, в який прийнято вітати всіх жінок – мам, бабусь, сестер, улюблених, подруг, колег… Але не всі пам’ятають, що спочатку Міжнародний жіночий день – це день солідарності трудящих жінок у боротьбі за рівні права. Яка історія 8 Березня?

Яка історія 8 Березня

Існує досить поширена версія, згідно якої історія 8 Березня почалася в 1857 році з «маршу порожніх каструль» в Нью-Йорку. 8 березня 1857 року робітниці текстильної промисловості пройшли маршем вулицями міста в знак протесту проти важких умов роботи і низьку оплату праці. Але підтверджень ця версія не знаходить.

Перегляньте публікацію - Перша допомога при інсульті, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Тому історія 8 Березня починається в XX столітті. 27 серпня 1910 року відбулася Друга Міжнародна соціалістична жіноча конференція в рамках Восьмого конгресу Другого Інтернаціоналу. Конференція проходила в Копенгагені. Саме на цій конференції прозвучала пропозиція заснувати міжнародний жіночий день. Автором пропозиції виступила Клара Цеткін.

Зрозуміло, ідея свята полягала не в тому, щоб у цей день жінки отримували квіти і подарунки. Оскільки Клара Цеткін була відомою активісткою боротьби за рівні права для жінок, малося на увазі, що в цей день жінки зможуть привернути увагу громадськості до своїх проблем, влаштовуючи ходи і мітинги.

Історія 8 Березня.

Історія 8 Березня

8 березня в якості дати було обрано не відразу. Через рік після конференції Міжнародний жіночий день відзначали в Австрії, Німеччині, Швейцарії та Данії 18 березня. У 1912 році в тих же країнах його відзначили 12 травня. У 1913 році жінки Швейцарії, Австрії, Голландії, Угорщини і Чехії мітингували 9 березня, мешканки Німеччині – 12 березня, а російські жінки – 2 березня. Так що історія 8 Березня як міжнародного жіночого дня почалася в 1914 році.

До 1917 року багато в чому завдяки своїм виступів жінки Данії, Норвегії, Ісландії та Фінляндії отримали повне або часткова право голосу. А в Росії страйк жінок-текстильщиц в Петрограді 28 лютого 1917 року (за новим стилем – 8 березня) були частиною заворушень, які згодом переросли в Лютневу революцію. У пам’ять про цю демонстрації на 2-й Комуністичної жіночій конференції 1921 року вирішили святкувати Міжнародний жіночий день саме 8 березня.

Яка історія 8 Березня?

У 1966 році Міжнародний жіночий день в СРСР був визнаний святом і неробочим днем. Поступово це свято втратив політичне забарвлення і став таким, яким ми знаємо його: вдень всіх жінок, в який прийнято балувати прекрасну половину людства квітами та подарунками.

На світовому рівні Міжнародний жіночий день почали проводити з 1975 року: цей рік був оголошений ООН Міжнародним роком жінок, у зв’язку з чим і було прийнято рішення 8 березня проводити Міжнародний жіночий день. Тому Організація Об’єднаних Націй всі свої заходи, присвячені Дню боротьби за права жінок та міжнародний мир, іноді саме до 8 березня.

Офіційно 8 Березня відзначають не у всіх країнах світу. Його святкують в країнах колишнього Радянського Союзу (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Україна, Латвія), колишньої Югославії (Сербія, Хорватія, Чорногорія), деяких країнах Африки (Буркіна-Фасо, Гвінея-Бісау, Уганда, Еритрея, Замбія), а також в Афганістані, В’єтнамі, Камбоджі, Кірибаті, Коста-Ріке, Кубі, Лаосі, Монголії, Непалі. У Китаї 8 Березня хоч і відзначають, але офіційно цей робочий день, а на Мадагаскарі 8 березня на роботу не виходять тільки жінки.

Радимо прочитати також

Папуга чхає: що робити? про Папуга чхає: що робити?.

Звичайно, коли ми святкуємо Міжнародний жіночий день, нам не так вже важлива історія 8 Березня – яка різниця, з якого приводу дарувати жінкам гарний настрій? Але все ж не варто забувати, що сучасні жінки дуже багатьом зобов’язані активісткам боротьби за рівні права жінок, завдяки яким ми відзначаємо сьогодні 8 Березня.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Історія 8 Березня, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>