Накип у пральній машині

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Накип у пральній машині.Накип у чайнику рідко стає для господинь великою проблемою – видалити його досить просто, так і замінити чайник у разі чого легко, не такі вже вони дорогі. А ось накип у пральній машині – проблема серйозніша, заміна ТЕНа може влетіти в копієчку. Як боротися з накипом в пральних машинах?

Як боротися з накипом в пральних машинах?

Основна причина утворення накипу – це жорстка вода. Жорсткою вона стає з-за розчинених у ній солей (в основному це солі магнію і кальцію). При нагріванні ці солі розкладаються на вуглекислий газ і нерозчинний осад – власне накип. Накип погіршує теплопровідність Тена, що в кінцевому рахунку призводить до його пошкодження.

Перегляньте публікацію - Як позбутися від прищів на обличчі, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Як видалити накип у пральній машині? Першими на розум приходять засоби для видалення накипу, що продаються в магазинах побутової хімії. І ось тут багато господинь роблять помилку, плутаючи засоби для видалення накипу і засоби для пом’якшення води. Розрекламовані порошки, які додаються в машину під час прання білизни, не видаляють накип, їх завдання – пом’якшити воду і запобігти або хоча б сповільнити подальше утворення накипу.

А засіб для видалення накипу (антинакипін) покликане видалити накип у пральній машині. При його використанні пральну машину включають програму прання без білизни, проганяючи цикл прання «вхолосту». Антинакипін містить кислоти, що при нагріванні води вступають з накипом в хімічну реакцію. Це дозволяє очистити ТЕН і стінки бака машини що утворилася від накипу.

Цей спосіб видалення накипу простий і недорогий. Є у нього і недолік: якщо ви використовуєте занадто багато кошти, кислота може пошкодити гумові деталі пральної машини, що загрожує протіканнями. Саме тому небажано використовувати замість спеціальних засобів оцет. Якщо вам дуже вже треба знайти побутову доступну заміну антинакипину, краще використовувати лимонну кислоту в помірних кількостях.

Накип у пральній машині.

Накип у пральній машині

Мабуть, це єдиний надійний спосіб видалити накип у пральній машині, але занадто часто використовувати його не можна: постійний вплив кислоти негативно впливає на гумові деталі. До того ж, якщо накипу вже занадто багато, вона може відвалитися великими шматками і пошкодити деталі машини.

Ні в якому разі не можна намагатися видалити накип механічним шляхом, скажімо, за допомогою наждака або напилка! Якщо ТЕН покритий накипом дуже сильно, краще викликати професіонала з ремонту пральних машин, який почистить ТЕН за вас.

Як бачите, краще не тягнути до того моменту, як вам знадобиться видалення накипу, і зайнятися профілактикою. Профілактика складається з двох основних моментів: це зниження жорсткості води і запобігання відкладення накипу.

Для зниження жорсткості води можна використовувати згадані вище пом’якшувачі води. Ефективність їх залежить від різних факторів, тут важливо не тільки якість самого пом ’ якшувача, але і рівень жорсткості води конкретно у вашому регіоні. Заковика в тому, що вони працюють тільки при високих температурах, але ви ж не завжди перете на максимальному температурному режимі?

Тому можна використовувати магнітний пом’якшувач. Його завдання – видалити з води магній і кальцій. Сильні постійні магніти розщеплюють молекули солей, що утворюють накип, на іони, у підсумку при нагріванні води накип не утворюється – просто нема з чого. Якщо використовувати пом’якшувач регулярно, може навіть вийти частина вже утворилася накипу.

Цей спосіб простий і зручний: досить раз встановити магнітний пом’якшувач, і можна не замислюватися про жорсткості води. Недолік пом ’ якшувача – його дорожнеча. Краще всього використовувати пом’якшувач у зв’язці з фільтром механічного очищення води. Фільтр механічного очищення солі, звичайно, не видаляє, зате очищає воду від іржі та піску, прискорюють процес утворення накипу.

Нарешті, варто пам’ятати, що чим вище температура води при пранні, тим інтенсивніше утворюється накип у пральній машині. Тому дуже бажано вибирати переважно низькотемпературні режими прання (утворення накипу починається при температурі близько 75 градусів, так що варто вибирати прання при температурі 40-50 градусів). У сучасних пральних машинах навіть низькотемпературний режим дозволяє успішно відпирати білизна, до того ж, прання при низьких температурах дозволяє економити електроенергію.

Радимо прочитати також

Рюкзак для собаки про Рюкзак для собаки.

Накип у пральній машині – досить поширена проблема. Якщо ви не хочете раніше часу замінювати ТЕН, подбайте про пом’якшення води і регулярно (скажімо, раз на півроку) використовуйте антинакипін, якщо є така необхідність.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>