Розвиток музичного слуху

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Розвиток музичного слуху.Розвиток музичного слуху знадобиться кожному, хто активно займається музикою, для успішної творчої діяльності. Необхідно це для того, щоб при прослуховуванні різних творів можна було об’єктивно оцінювати всі їхні переваги та недоліки.

Як розвинути музичний слух

Розглянемо кілька видів музичного слуху. Абсолютний слух – це здатність точно визначати висоту звуків без необхідності порівнювати їх з еталонними нотами, висота яких заздалегідь відома. Такий вид слуху прийнято вважати вродженим, а сучасна наука стверджує, що подібної здатністю неможливо опанувати з допомогою будь-яких вправ. Наступний вид – відносний слух, який представляє собою спроможність визначати звукові співвідношення в акордах або музичних інтервалах (квінтах, квартах і так далі). Такий слух добре розвинений абсолютно у всіх професійних музикантів і дозволяє проводити самостійну налаштування інструментів по одній еталонної ноті. Як правило, це нота «ля» з частотою 440 Гц, яку видає будь-який стандартний камертон.

Перегляньте публікацію - Перша допомога при хімічних опіках, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Розвиток музичного слуху.

Розвиток музичного слуху

Також варто згадати так званий внутрішній слух, який є здатністю подумки представляти музику по пам’яті, а також просто дивлячись у ноти без програвання на музичному інструменті.

Розвиток музичного слуху відбувається під час занять такий музично-педагогічної дисципліною, як сольфеджіо. Слух також дуже активно розвивається при музичної діяльності, наприклад, під час гри на музичному інструменті, а також при його налаштування за допомогою камертона. Досвідчені музиканти рекомендують як можна частіше підбирати різні мелодії на слух. Спочатку це буде даватися досить важко, але з часом підбір мелодій позитивно позначиться на ваших музичних даних.

Ще існує ряд комп’ютерних програм, мета яких – розвиток музичного слуху. Однак вони можуть розглядатися лише як доповнення, а не самостійний інструмент для подібних занять. Серед найбільш популярних програмних пакетів можна виділити: «Музичний екзаменатор», «Ear Master Pro», «Ухогрыз» і «Музичні аркади».

Що стосується розвитку музичних здібностей у дітей, то в більшості випадків навіть найбільш обдаровані не виявляє особливого бажання займатися за спеціальними навчальними програмами. У цьому випадку завданням батьків і педагогів буде надати своїй дитині відповідні умови, щоб розвиток музичного слуху проходило в невимушеній атмосфері творчої.

Наведемо кілька простих вправ, які сприяють розвитку слуховий пам’яті. Насамперед намагайтеся під час розмов з людьми звертати увагу на їхні голоси, зокрема на інтонації, наголоси, адже у кожної людини своя індивідуальна манера вимови. Через який час постарайтеся згадати, якими були голоси у ваших співрозмовників.

Також після прослуховування нескладних мелодій спробуйте проспівати їх. Оцініть, наскільки легко чи важко вам дається ця вправа. Також спів позитивно впливає на розвиток музичного слуху і відточує увагу до самим звуків, що важливо. Найпростішим способом поліпшити свої музичні здібності є витяг на музичному інструменті (фортепіано або гітарі) окремих нот з подальшим їх голосовим повторенням.

Радимо прочитати також

Характер британських кішок про Характер британських кішок.

Наостанок варто сказати, що розвитку музичного слуху сприяє вивчення китайської мови, в якому важливу роль грає тривалість звучання тих чи інших складів. Рекомендуємо частіше грати на музичному інструменті і співати як під акомпанемент, так і акапелльно (без музичного супроводу).

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>