Що подивитись в Римі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Що подивитися в Римі.Можна піддати сумніву відомий вислів «Всі дороги ведуть в Рим», але те, що в «вічне місто» веде безліч туристичних маршрутів, незаперечно. Натовпи туристів спрямовуються в Рим, щоб познайомитися з його визначними пам’ятками. Але цих пам’яток так багато, що неминуче постає питання: що подивитись в Римі?

На що подивитися в Римі

Почати огляд визначних пам’яток Риму найкраще з пам’ятників культури часів Римської імперії. Що подивитися в Римі з «стародавніх» пам’ятників? Почати можна з Римського форуму, який у давнину був центром громадського життя. Більшість будівель в тій чи іншій мірі збереглися (хоча і не всі). Будови на форумі включають храми Сатурна, Діоскурів, Вести, Венери і Роми, Антоніна і Фаустини, Цезаря, Веспасіана, Конкордії, а також святилище Венери-Клоакіни – арки Тита, Септимія Півночі і Тиберія – базиліки Максенция і Костянтина, Юлія, Емілія – інші споруди.

Перегляньте публікацію - Ефірна олія жасмину, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Не варто плутати Римський форум з імператорськими форумами – форум Цезаря, форум Серпня, Храм Світу і форум Веспасіана, форум Нерви і форум Трояна частиною ансамблю Римського форуму не є. Втім, це не означає, що не потрібно їх включати в ваш список того, що подивитись в Римі.

Говоримо «Рим» – маємо на увазі «Колізей», тому що як можна побувати в Римі і не побачити Колізей? Колізей для Риму – те ж, що Ейфелева вежа для Парижа або Біг Бен для Лондона. Амфітеатр Флавіїв (ще одна назва Колізею) – одна з найбільших арен, навіть назва його походить від слова «колосальний».

Що подивитися в Римі.

Ще один пам’ятник архітектури Стародавнього Риму – Пантеон («храм всіх богів»). Його краще всього відвідувати опівдні, тому що в куполі будівлі знаходиться отвір, через який опівдні проникає найбільш сильний стовп світла. Світло так і залишається у формі світлового променя, не «розтікаючись» по приміщенню і стаючи практично відчутним.

Також варто відвідати таку пам’ятка Рима, як замок Святого Ангела. Спочатку він був мавзолеєм, побудованим імператором Адріаном для себе і членів своєї сім’ї. За майже дві тисячі років будівля неодноразово перебудовувалася і було то замком, то папською резиденцією, сховищем цінностей Папи і в’язницею (все це одночасно). Зараз це архітектурний пам’ятник-музей.

До замка веде міст Святого Ангела (пішохідний міст через Тібр, побудований Адріаном одночасно з мавзолеєм). Міст прикрашений статуями апостолів Петра і Павла та десятьма скульптурами ангелів.

На території Риму знаходиться найменше у світі держава – Ватикан. Найбільша споруда Ватикану, яку не можна обійти увагою, – Собор Святого Петра, який перебуває на однойменній площі. Собор і зовні виглядає велично, і всередині вражає гармонією пропорцій і багатством оформлення. В собор пускають туристів, однак не слід забувати, що в першу чергу це католицький храм, а вже потім – історичний і архітектурний пам’ятник. Тому при відвідуванні собору необхідно дотримуватися дресс-коду.

А ще Рим – місто площ. Одна з найвідоміших площ в Римі – пьяцца Навона. На площі розташовані найкрасивіші палаццо (палаци), дві церкви (Санта Марія-дель-Сакре-Куоре і Сант-Аньєзі-ін Агоне) і три фонтани – фонтан Мавра, фонтан Нептуна і Фонтан Чотирьох річок. Останній фонтан – один з найзнаменитіших римських фонтанів, він являє собою єгипетський обеліск, оточений статуями річкових богів чотирьох річок (Ніл, Ганг, Дунай і Ла Плата).

Інші відомі площі Риму – площа Іспанії з Іспанськими сходами, церквою Трініта-деі-Монті, фонтан Баркачча у вигляді човна, палацом Іспанії і колоною Непорочної Пьяцца дель Пополо з церквою Санта Марія-дель-Пополо і єгипетським обеліском.

Повернемося до фонтанів. Фонтан Чотирьох річок – один з найвідоміших в Римі фонтанів, але не самий знаменитий. Пальма першості належить фонтану Треві, що примикає до фасаду палаццо Полі. Висота фонтану майже 26 м, ширина – близько 20 м, але завдяки величному фасаду палацу, з яким він становить єдиний ансамбль, фонтан Треві здається ще величніше. А звання найкрасивішого фонтану (на думку письменника Джіроламо Ферруччі) належить фонтану черепах на площі Маттеї.

Радимо прочитати також

Перевезення тварин в літаку про Перевезення тварин в літаку.

Зрозуміло, це далеко не повний список того, на що подивитись в Римі: в цьому місті одних тільки церков більше 900, а ще є безліч музеїв (музей мистецтв у ландшафтному парку Вілла Боргезе, музей Пігоріні та ін.), пам’ятників та історичних будівель. Але тепер ви, принаймні, знаєте, з чого варто почати свою екскурсію по Риму.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Що подивитись в Римі, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>