Що подивитися в Празі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Що подивитися в Празі.Прага – одне з найпопулярніших міст серед туристів, що славиться своєю неповторною атмосферою. Якщо ви збираєтеся відвідати столицю Чехії, вас напевно цікавить, що подивитись в Празі. Отже, давайте поговоримо про головні визначні пам’ятки Праги.

Що подивитися в Празі

Починати огляд міста найкраще з історичного центру Праги, званого Старе-Мєсто («Старе місто»). Головні визначні пам’ятки цього району – це Староміська площа, Рудольфінум і Карлів міст.

Перегляньте публікацію - Ефірне масло кориці, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Почнемо з Старомістській площі – серця старого міста. У Середні століття тут розташовувався міський ринок, зараз же ця площа – місце зосередження багатьох празьких пам’яток і одне з найпривабливіших місць для туристів.

Так, на південній вежі зведеної на площі ратуші встановлені знамениті куранти – Празький Орлой. Ці годинники показують не тільки години та хвилини, але й роки, місяці, дні, час сходу і заходу Сонця і Місяця, положення знаків зодіаку. А щогодини, коли годинник б’є, можна спостерігати невелику виставу в традиціях лялькового театру часів Середньовіччя.

Інші визначні пам’ятки Старомістській площі – Тинський храм (Храм Діви Марії перед Тином), в якому похований великий астроном Тихо Браге – фонтан Кроцинова Кашна – пам’ятник Яну Гусу, ідеологові чеської Реформації і національному герою Чехії. А концертний та виставочний зал Рудольфінум, про який ми вже згадували на початку статті, знаходиться на іншій площі в центрі Праги – на площі Яна Палаха.

Що ще подивитись в Празі крім Старого Місця? Ще одна визначна пам’ятка чеської столиці – фортеця Празький Град, розташована в районі Градчани. Але щоб потрапити в Празький Град зі старого міста, вам потрібно буде пройти Карлову мосту, який сполучає райони Праги, розділені річкою Влтава.

Не варто перетинати міст в поспіху, помилуйтеся краще на унікальну колекцію скульптур, створених кращими майстрами в кінці 17 – початку 18 століття. До речі, вважається, що якщо загадати бажання, доторкнувшись до однієї з цих скульптур, то воно неодмінно збудеться. А бажання закоханих збудеться, якщо вони поцілуються, стоячи на Карловому мосту.

Отже, намилувавшись скульптурами, ви підійшли до Празького Граду. Раніше цей замок був резиденцією чеських королів, зараз там розташована резиденція президента Чехії (до речі, Празький Град – найбільша в світі президентська резиденція по площі). Крім власне резиденції, в Празькому Граді знаходиться безліч інших історичних будівель.

Найвідоміша з них, мабуть, – це Собор святого Віта. Також вашої уваги заслуговує Церква Всіх Святих і Базиліка святого Георгія. Якщо ж вас не приваблюють церкви і собори, пройдіться по Золотий вуличці (чехи називають її Злата улічка), яка вважається одним з символів Праги.

На що подивитися в Празі.

Ця вулиця виникла при стихійній забудові Празького Граду, її зовнішність не сплутаєш ні з чим завдяки карликовим двоповерховим будиночкам, вбудованим в арки колишньої кріпосної стіни. Зараз у цих будиночках розташовані сувенірні магазини. Вхід у вуличку платний до 18-00 (зазвичай відвідування Золотиї вулички включено у вартість комплексного квитка по Празькому Граду). Після шести вечора вхід вільний, але більшість магазинів до цього часу вже закриті.

Інші відомі пам’ятки Праги включають в себе:

Радимо прочитати також

Чим годувати хом’ячків про Чим годувати хом’ячків.
  • Королівський сад в Градчанах з Літнім палацом королеви Анни
  • район Мала-Країна з церквою святого Мікулаша, колоною Пресвятої Трійці, церквою Діви Марії Переможної і численними палацами – Вальдштейнским, Ліхтенштейнським, Кайзерштернским, Штернбергским, Великовским і палацом Смиржицких (останні три палацу складають єдиний комплекс)
  • Йозефів (старий єврейський квартал)
  • фортеця Вишеград
  • Празький зоопарк, Troy замок і ботанічний сад
  • Летенскі сади з гігантським метрономом
  • Петршинскую і Порохову вежі
  • Танцюючий будинок і інші пам’ятники сучасної архітектури
  • музей Моцарта, музей Кафки і інші музеї, пов’язані з відомими жителями і гостями міста (Дворжак, Сметана, Муха, Майрінк, Гашек і ін.).

Зрозуміло, це далеко не повний список того, що можна подивитись в Празі: в цьому місті можна пробути не один день і щодня дізнаватися про нього що-небудь нове, знаходити нові незвичайні місця. Проте саме на цей перелік основних визначних пам’яток варто орієнтуватися, якщо у вас на так вже багато часу і ви не знаєте, що в першу чергу подивитися в Празі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>