Стерилізація банок з заготовками

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Стерилізація банок з заготовками.Деякі рецепти домашніх заготовок вимагають повторної стерилізації банок після того, як вони були наповнені овочами або компотом. Як здійснюється стерилізація банок з заготовками?

Як здійснюється стерилізація банок з заготовками

Які заготовки потребують додаткової стерилізації? Зазвичай це різні консервовані салати і закуски (лечо, овочева ікра і т. п.), всі овочеві заготовки без оцту, компоти, соки та мариновані гриби. Стерилізації не потребують мариновані овочі з оцтом, а також варення. У цьому випадку досить попередньо простерилізувати порожні банки.

Перегляньте публікацію - Корисні властивості коріандру, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Стерилізація банок в окропі

Один з найпоширеніших способів стерилізації заготовок – це стерилізація банок з заготовками в каструлі з киплячою водою. Для стерилізації візьміть велику широку каструлю, на дно покладіть дерев’яну дошку, тканинну серветку або рушник.

У каструлю поставте банки, накриті простерилизованными кришками. Закочувати банки ще не треба! Налийте в каструлю води, температура якої дорівнює температурі заготовок: якщо вода буде занадто гарячою або дуже холодно, банки можуть лопнути з-за різкого перепаду температури. Рівень води має бути десь на 1,5-2 см нижче горлечка банок «плічка»).

Поставте каструлю на вогонь, доведіть воду до кипіння і кип’ятити згідно з рецептом, потім закатати банки кришками. Якщо у рецепті конкретний час стерилізації не вказано, можна слідувати загальних рекомендацій щодо стерилізації банок:

  • 10 хвилин для обсягу 500-750 мл
  • 15 хвилин для объема1 л
  • 20-25 хвилин для обсягу 2 л
  • 25-30 хвилин для обсягу 3 л.

Якщо які ви робите, може смажений салат, стерилізація банок повинна відбуватися трохи довше. У деяких випадках (наприклад, при стерилізації зеленого горошку) температура кипіння води повинна бути вище 100 градусів. Як це можливо, запитаєте ви? Так дуже просто. Солона вода закипає при більш високій температурі, ніж прісна, температура кипіння залежить від концентрації соляного розчину. Так, для температури кипіння 101 градус потрібно додати 66 г солі на літр води, 102 градуси – 126 р, 103 – 172, 104 – 215, 105 – 255, 107 – 355, 110 – 478.

Стерилізація банок в духовці

також Можна стерилізувати банки з заготовками в духовій шафі. Для цього банки потрібно поставити на ґрати або деко і прибрати в холодну або трохи теплу духовку, зверху прикривши кришками. Температуру духовки доведіть до 120 градусів. Підлога-літрові банки стерилізують 10 хвилин, банки місткістю 0,75 л – 15 хвилин, літрові – 15-20 хвилин. Банки з духовки потрібно діставати обережно, надівши спеціальні кухонні рукавиці й тримаючи банку за боки обома руками. Закатати банки кришками.

Стерилізація банок у мікрохвильовці

банки з заготовками можна стерилізувати в СВЧ-печі. Банки треба рівномірно розставити всередині мікрохвильової печі. Кришками не накривайте! Метал у мікрохвильовку поміщати не можна, тому кришки стерилізуються окремо в окропі. Увімкніть мікрохвильову піч на повну потужність, доведіть заготовки в банках до кипіння. Потім встановити потужність на мінімум і встановити час 2-3 хвилини, потім вийміть і закатати банки.

Пастеризація банок

У деяких рецептах згадується не стерилізація банок, а їх пастеризація. У чому різниця? Пастеризація – це обробка при температурі нижче 100 градусів (зазвичай 86-90), при цьому час знаходження банок з заготовками в каструлю з гарячою водою збільшується в два-три рази. Зазвичай таким чином обробляють рідкі заготовки (компоти).

Стерилізація банок з заготовками.

Радимо прочитати також

Чим годувати шиншилу про Чим годувати шиншилу.

Врахуйте, що при пастеризації гинуть тільки бактерії, а їх спори виживають. Заготовки, що піддавалися пастеризації, потрібно зберігати в холоді для запобігання розвитку суперечка. Зазвичай пастеризацію застосовують у тих випадках, коли тривале зберігання заготовок не планується. Також можна пастеризувати заготовки, в яких досить багато оцту. А якщо планується тривале зберігання і/або заготівлі мають малу кислотністю, кращим виходом буде стерилізація банок.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>