Весільні традиції та звичаї різних країн

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Весільні традиції та звичаї різних країн.Весілля – одна з найбільш важливих подій в житті більшості людей, її урочисто відзначають у всіх країнах, на всіх широтах. Але у кожного народу є свої специфічні весільні традиції і звичаї. Давайте поговоримо про цікаві і незвичайні весільні традиції в різних країнах.

Весільні традиції та звичаї різних країн

Одна з найвідоміших весільних традицій поширена у Великобританії і англомовних країнах, які раніше були її колоніями. В день весілля на нареченій повинно бути, що щось старе, що щось нове, що щось позичене і що-небудь блакитне. Стара річ повинна була захистити первістка пари, позичений у інший щасливою нареченої – принести удачу, а блакитний колір вважався символом вірності. В оригіналі ця прикмета складається в вірш:

Перегляньте публікацію - Перша допомога при термічних опіках, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Something old,
Something new,
Something borrowed,
Something blue.

Але не всі знають, що у віршика є ще один рядок: “…and a pences in her shoe” («і шестипенсовик в її туфельці»). Срібна монета номіналом в шість пенсів була символом процвітання, а також була покликана захистити від злих намірів знехтуваних шанувальників.

Взагалі, у багатьох народів весільні традиції і звичаї пов’язані з грішми, адже молодою сім’єю вони ой як потрібні. У багатьох країнах під час весілля гості танцюють так званий «танець грошей». У Греції та Польщі гості, танцюючи з нареченою, прикріплюють гроші до її одязі. А в Угорщині і Португалії гості, які хочуть танцювати з нареченою, кладуть монетки в її туфельки. У багатьох європейських країнах, до речі, замість туфельок в цьому випадку використовують срібний піднос.

У країнах Сходу є свої весільні традиції і звичаї, більш екзотичні (на наш недосвідчений погляд). Так, у Туреччині за день-два до весілля влаштовують своєрідний «дівич-вечір», званий кына-геджеси, що в перекладі означає «ніч хни». Це дуже гарний обряд, що супроводжується безліччю ритуалів, один з яких – це фарбування рук нареченої хною.

До речі, з хною пов’язані весільні традиції і звичаї багатьох східних країн. Арабські та індійські жінки вірять, що особлива весільна менді (або мехенді), розпис хною по тілу, принесе щастя і захистить від невдач. Малюнок наносять на руки (а іноді і на ступні) під час спеціальної церемонії, а залишки хни потрібно закопати в землю – це захистить шлюб і запобіжить зради чоловіка.

В Кенії ритуальні весільні візерунки наносяться більш стійкою фарбою чорно-червоного кольору. Тримається ця фарба цілий рік і символізує новий статус жінки. Але кенійські весільні (а точніше – післявесільні) традиції стосуються не тільки нареченої і нареченого. Цілий місяць після весілля новоспечений чоловік повинен ходити в жіночому одязі. Так він відчує на собі весь тягар жіночих турбот і в майбутньому буде більш терпимо ставитися до господарським обов’язків дружини.

Весільні традиції та звичаї різних країн.

Весільний обряд в іудаїзмі називається хупа – за назвою традиційного навісу, під яким проходить церемонія одруження. Одна з традицій єврейського весільного обряду – це розбивання нареченим скляного келиха. Людині, не знайомому з єврейської традицією, це дія може нагадати розбивання посуду «на щастя», але насправді келих розбивається на знак жалоби за руйнування Єрусалимського Храму, про який потрібно пам’ятати навіть у світлий день власного весілля.

У багатьох культурах поширений звичай посипати ніж щось нареченого і наречену – на щастя і багатство. У деяких країнах молодих посипають рисом або пшеницею, але є й інші варіації цієї традиції. Так, у Болгарії прийнято обсипати жениха і наречену, що залишають свято, плодами інжиру, а в Індії молодих посипають пелюстками квітів по закінченню церемонії одруження, щоб захистити їх від злих сил.

Радимо прочитати також

Чим годувати кошеня про Чим годувати кошеня.

Весільні звичаї і традиції різних народів дуже різноманітні, але всі вони переслідують одну мету – «приманити» щастя, багатство і благополуччя в сімейне життя молодят. Можна ставитися до цих звичаїв скептично, але адже якщо дуже сильно вірити в хороше, воно обов’язково збудеться!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>