Як підібрати диски на автомобіль

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як підібрати диски на автомобіль.Правильно підібрані якісні автомобільні диски – це запорука вашої безпеки на дорозі і довгого терміну служби трансмісії, тому не можна ставитися до вибору дисків недбало. Як підібрати диски на автомобіль?

Як правильно підібрати диски на автомобіль?

Вирішивши підібрати диски на автомобіль, насамперед потрібно визначитися з типом дисків. Два найпоширеніші типи дисків – це литі диски і ковані. Вони відрізняються способом виготовлення, з назв зрозуміло, що це може бути лиття або кування. Литі диски більш легкі, а також коштують дешевше, тому що при лиття менше відходів, ніж при куванні. Ковані диски більш міцні та стійкі до деформації, але при цьому володіють великою вагою і коштують дорожче. Зараз більшість автомобілістів воліють литі диски.

Перегляньте публікацію - Ефірне масло троянди, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Визначившись з типом, можна приступати до вибору конкретних дисків. Щоб підібрати диски на автомобіль, потрібно звернути увагу на кілька важливих моментів. Перший параметр підбору дисків – це ширина ободу. Вона залежить від ширини профілю шини. Ширина ободу повинна бути на 25-30% менше ширини профілю шини. Щоб дізнатися ширину обода, ширину профілю шини в міліметрах потрібно розділити на 25,4 (бо ширина ободу дисків вимірюється в дюймах). Потім від отриманого числа потрібно відняти 25-30% і округлити його до найближчого значення з стандартного ряду. Допустиме відхилення – не більше дюйма для дисків, монтажний діаметр яких становить 14 дюймів і менше, і 1,5 дюйма – для дисків з монтажним діаметром 15 дюймів і більше.

Другий параметр – це діаметр диску. Він може складати від 10 до 19 дюймів (найпоширеніші діаметри- 13, 14, 15, 16). Монтажний діаметр диска вказується в паспорті на автомобіль. Деякі автолюбителі для поліпшення ходових якостей використовують шини низьких і наднизьких серій і тому ставлять диски з монтажним діаметром на 1 дюйм більше штатного. У такому випадку потрібно ставити легкосплавні диски, тому що сталеві збільшать масу колеса, а це вкрай небажано.

Як підібрати диски на автомобіль.

Як підібрати диски на автомобіль

Щоб правильно підібрати диски на автомобіль, необхідно також звернути увагу на діаметр розташування отворів кріплення (pitch circle diameter, PCD) та їх кількість. Маркування PCD100/4 означає, що на диску є чотири отвори кріплення, діаметр кожного – 100 м. Не варто вибирати «на око»: різниця в діаметрі в пару міліметрів може бути непомітна, але при цьому посадка колеса на маточину буде неповною, і колесо «бити на ходу», а гайки будуть викручуватись, тому що кріплення залишиться недотягнутим.

Наступний параметр – це діаметр центрального отвору диска. При покупці ви можете зіткнутися з тим, що він виявиться більше штатного. Відбувається це тому, що виробники прагнуть виготовляти універсальні диски, підходящі для різних моделей авто. У такому разі до диску повинен додаватися набір перехідних кілець. А центрувати колесо в такому випадку доведеться не з центрального отвору, а за отворів кріплення.

Ще один параметр вибору дисків – це виліт колеса. Вильотом називається відстань між кріпильної площиною колеса і подовжньої площиною симетрії обода. Він буває негативним (маточина втоплена щодо середини обода), нульовим і позитивним (маточина виступає назовні). Німецькі виробники позначають виліт ET, французькі – DEPORT, міжнародне позначення – OFFSET.

Правильно розрахований виліт забезпечує оптимальну стійкість і керованість авто і найменшу навантаження на підшипники маточин. не Можна ставити на автомобіль колеса з позаштатним вильотом – це перевантажить підвіску і підшипники маточин (якщо виліт дуже маленький), а збільшити виліт неможливо фізично, тому що диск з дуже великим вильотом опиратиметься на гальмо.

Нарешті, зверніть увагу на типорозміри болтів і гайок кріплення колеса. Кріплення повинен підходити саме до нового диска. Якщо ви, скажімо, змінюєте сталевий диск на легкосплавний, старий кріплення до нього не підійде.

Радимо прочитати також

Як визначити стать черепахи? про Як визначити стать черепахи?.

Вирішивши підібрати диски на автомобіль, не забувайте про ці нюанси. Але краще додатково підстрахуватися і скористатися онлайн-сервісом підбору дисків за марку автомобіля або типорозмірами, такі сервіси пропонують багато сайти з продажу автозапчастин.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>