Як правильно прасувати?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Як правильно прасувати?Прасування білизни і одягу для багатьох господинь є одним з найбільш улюблених обов’язків: всі ці складки, що ніяк не разгладжуються, випадкові плями від неправильно налагодженої праски… Втім, якщо знати як правильно прасувати речі, прасування перестає бути таким страшним. Наш сайт дасть вам кілька корисних рекомендацій щодо правильного прасування білизни та одягу.

Як правильно прасувати одяг?

Загальні правила прасування досить прості. Так, прасувати всі речі рекомендується на спеціальній прасувальній дошці або ж на столі, на якому знаходиться складене в кілька разів покривало. Важливо пам’ятати, що чим тонше тканина, яку потрібно пропрасувати, тим товще і м’якше повинна бути поверхня, на якій виконується прасування.

Перегляньте публікацію - Як швидко відбілити зуби, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Прасують звичайно злегка недосушену або ж спеціально зволожену білизну (одяг) – у такому вигляді складки розгладжуються набагато легше. Зараз практично всі моделі прасок забезпечені «розприскувачами», так що проблем зі зволоженням речей при прасуванні бути не повинно. Якщо все ж «розбризкувача» немає, то і це не біда: прасувати можна через шар чистої бавовняної тканини, змоченої у воді і добре віджатої, – це допоможе рівномірно зволожити річ, яку в прасуєте.

Як правильно прасувати

Прасувати білизну або одяг слід лише чистою праскою, тому перед прасуванням важливо кожного разу перевіряти підошву праски: чи немає на ній забруднень. Також прасувати потрібно обов’язково тільки чисті речі, в іншому випадку плями на речах стануть більш помітними, до того ж їх складніше буде вивести, оскільки від високої температури бруд ще міцніше «в’їдається» в волокна тканини.

Нагрів праски при прасуванні має дуже важливе значення: дуже холодна праска не зможе розгладити складки, а надто гаряча може пошкодити тканину. Тому важливо уважно стежити за регулятором температури: перед початком прасування він повинен бути налаштовані у відповідності з типом тканини.

На регуляторах температури в сучасних моделях прасок часто прямо вказується, для якої саме тканини призначений той чи інший температурний режим. Якщо ж режими температури вказані просто кількістю точок (1 точка – найнижча температура, 3 точки – найвища температура), то починати прасування рекомендується завжди з положенням регулятора на мінімальній позначці, поступово збільшуючи температуру нагрівання до потрібної.

Синтетичні тканини, а також такі натуральні матеріали, як шовк або шерсть, прасувати потрібно при самій низькій температурі, при цьому корисно між просуємою річчю і праскою покласти «прокладку»: шар чистої білої тканини. Найвища температура праски може використовуватися для розгладження натуральних лляних речей, а також речей з бавовни.

Як прасувати брюки

Не секрет, що одними з найбільш важкопрасуємих предметів одягу є чоловічі брюки та сорочки. Щоб правильно прасувати ці речі, необхідно дотримуватися особливої послідовності дій. Так, щоб прасувати чоловічі брюки з характерними «стрілками», необхідно спочатку з виворітного боку пропрасувати штанини, рухаючись від пояса і кишень вниз, а потім вже з лицьової сторони робити ці самі «стрілки».

Для «стрілок» кожну штанину потрібно скласти так, щоб її бічні шви точно збіглися з внутрішніми: отримані при цьому згини на передній і задній частині штанини і будуть згодом «стрілками». Залишається пропрасувати кожну холошу в такому положенні і вуаля – «стрілки» готові. Щоб отримані «стрілки» трималися особливо довго, рекомендується прасувати штани через ганчірку, яка змочена в розчині оцту, потім, коли штани висохнуть, потрібно пропрасувати їх гарячою праскою через шар щільної злегка змоченої тканини.

Як правильно прасувати сорочку

Щоб розгладити чоловічу сорочку, необхідно починати прасування з коміра. Потім розгладжується спинка сорочки. Далі настає черга манжетів: манжет розпрямити. Гладять манжети з лицьової і з внутрішньої сторони.

Найскладніше в процесі прасування сорочки – розгладження рукавів. Якщо є спеціальна вузька дошка для рукавів в комплекті з прасувальної дошкою – чудово, проблем на цьому етапі не виникне. Якщо ж такої дошки немає, то слід діяти так. Рукав скласти навпіл так, щоб шов виявився посередині. Акуратно пропрасувати рукав, потім скласти його по шву і знову пропрасувати, стежачи за тим, щоб не утворювалися «заломи».

Після прасування рукавів слід пропрасувати передні поли сорочки, особливу увагу приділяючи простору між ґудзиками. Рекомендується прасувати сорочку як з передньої, так і з внутрішньої сторони. Пропрасовану сорочку бажано повісити на плічики і дати їй охолонути, перед тим як одягати її.

Радимо прочитати також

Декоративні миші про Декоративні миші.

Знаючи як правильно прасувати різні речі, неважко впоратися з таким зненавидженим домашнім обов’язком як прасування. Якщо при цьому ще й правильно вибрати праску, то прасування можна перетворити навіть в задоволення!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Як правильно прасувати?, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>