Як правильно вибрати лижі?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як правильно вибрати лижі?Зима в самому розпалі і просто не можна упускати можливість покататися на санках, ковзанах і, звичайно ж, на лижах. У наш час лижі можна взяти напрокат на найближчій лижно-спортивній базі, проте далеко не завжди якість взятої напрокат пари можна назвати гарною. Тому лижі найкраще купити, а про те, як правильно вибрати лижі, розповість наш сайт.

Як правильно вибрати хороші лижі?

Щоб правильно вибрати лижі, потрібно спочатку визначити, з якою метою лижі будуть використовуватися. Так, розрізняють гірські лижі, використовувані для спуску з великих пагорбів, спортивні лижі, призначені для катання на підготовлених трасах, спортивно-аматорські, відповідні новачкам, а також туристські, призначені для катання на пересіченій місцевості.

Перегляньте публікацію - Як вибрати інгалятор, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Найбільш часто доводиться вибирати бігові спортивно-аматорські лижі. На таких лижах можна долати короткі і середні дистанції за укатаних трасах. Виготовляються спортивно-аматорські лижі з дерева або пластику. На сьогоднішній день в спортивних магазинах пропонуються переважно пластикові лижі.

Правильно вибрати лижі слід за своїм зростання, адже на дуже коротких або надто довгих лижах кататися буде дуже незручно. При виборі довжини лиж має значення бажаний стиль катання: лижі для катання «коником» повинні бути на 10 см коротше, ніж лижі, на яких кататися будуть класичним стилем.

Правильно вибирати лижі потрібно босоніж. Руку необхідно повністю витягнути вгору (ноги не повинні відриватися від підлоги), долоню при цьому повинна бути спрямована також вгору. Тоді довжина лиж, при якій вони дістають до середини долоні, і буде оптимальною. Наприклад, при зростанні в 170 см необхідна довжина лиж становитиме 190-195 см.

Важливим параметром лиж є їх жорсткість. Зазвичай виробник сам у маркуванні лиж вказує, на який вага розрахована пара. Якщо ж цієї інформації з якої причини немає, то правильно вибрати лижі по жорсткості допоможе досить простий метод. Необхідно поставити лижі на рівну жорстку поверхню (пол), а потім надіти лижі на ноги, стати рівному.

Як правильно вибрати лижі?

Як правильно вибрати лижі?

Якщо між нижньою поверхнею лиж і підлогою в зоні під черевиком можна пропустити аркуш паперу, то жорсткість лиж є відповідною. Якщо ж аркуш паперу не проходить, то лижі дуже м’які. Якщо ж аркуш паперу можна пропустити між підлогою і лижами навіть тоді, коли на одній з лиж людина стоїть обома ногами, то лижі вважаються занадто жорсткими.

Замислюючись про те, як правильно вибрати лижі, важливо не забути про підходять за розміром лижних палицях, лижних черевиках. Найкраще купувати відразу весь лижний комплект. Так, лижні палиці підбираються за допомогою витягнутої руки вперед: якщо в руку взяти при цьому палицю, гострим кінцем що спирається на підлогу, і зафіксувати її вертикально, то рука повинна залишитися в горизонтальному положенні.

Кріплення для лиж бувають декількох типів: «NNN» «75 мм» і «SNS». В спортивно-аматорських моделях використовуються переважно типу «NNN» – цей тип кріплень підходить і для класичного стилю катання, і для конькового. Черевики для лиж підбираються залежно від типу кріплення.

Черевики для катання на лижах класичним стилем повинні бути низькими, з м’якою підошвою, а черевики для катання коником – високими, з жорсткою підошвою і жорсткої манжетою для фіксації гомілкостопа. Бувають також черевики-комбі, призначені для катання на лижах в обох техніках. Такі черевики мають знімну жорстку манжету, а їх підошва має середню жорсткість.

Радимо прочитати також

Чим годувати хом’ячків про Чим годувати хом’ячків.

Якщо ви вибирете лижі правильно, то катання на лижах буде доставляти величезне задоволення. Купуйте лижі і з вітерцем катайтеся хрусткому снігу у погожий морозний день!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>