Як вибрати ікру

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як вибрати ікру.Червона ікра не з’являється на наших столах кожен день, а лише на свята. Але часто так буває, що ми купуємо не зовсім якісну ікру і смак страв виходить зіпсованим. Щоб цього не допустити, слід знати, як вибрати ікру.

Як вибрати червону ікру

На прилавках магазинів ми можемо знайти численні баночки з ікрою. Одні з них коштують дешевше, інші – дорожче. Через скло баночки також можна побачити, що ікра різних виробників може відрізнятися за кольором та розміром ікринок. Як вибрати ікру серед такого розмаїття?

Перегляньте публікацію - Перша допомога при хімічних опіках, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Для початку слід взяти до уваги, що ікра буває різна: натуральна й білкова. Білкова ікра сильно відрізняється від натуральної. Вона має однорідний склад і глянцевий блиск. А ось натуральна ікра відрізняється неоднорідністю покриття ікринок. Натуральна ікра може сильно варіюватися в кольорі. Ми звикли тільки розрізняти червону і чорну ікру, але також слід брати до уваги породу риби, ікру якої ви збираєтеся купувати.

Червона ікра лососевих порід риб не відрізняється від чорної ні смаку, ні складом. Просто спочатку червоної ікри можна добути більше, тому ціна на неї нижче. Але все ж зверніть увагу на колір червоної ікри. Ікра кети помаранчева з червонуватим відтінком. А ось ікра нерки не тільки неоднорідна за своїм складом, але також має темно-червоний колір. У ікра горбуші світло-помаранчевого кольору.

Як вибрати ікру.

Як вибрати ікру

Зверніть увагу, що якість червоної ікри безпосередньо залежить від розміру ікринок. Чим дрібніше ікринки, тим цінніше ікра. Всі ікринки повинні бути цілими і однорідними. Колір ікри повинен бути яскравим. До речі, дуже темна ікра свідчить про те, що її взяли з несвіжої риби. А ось дуже світлий колір ікри говорить про те, що вона перезріла.

До речі, вам також слід звернути увагу на дату закачування в банки. Натуральну ікру добувають влітку, природно, дата виготовлення теж повинна бути літньою. А ось якщо ви бачите, що дата виготовлення, наприклад, груднева, це говорить про те, що перед вами продукт, який пройшов повторну розфасовку або його виготовили з заморожених ястиків.

У останньому випадку це не означає, що перед вами неякісна ікра, просто її виробляють в інших технологічних умовах. Так, для виробництва такого продукту використовують морожені ястики або ж солоно-морожену ікру, яку постачають із США. Такий спосіб дає можливість засолюють і закочувати ікру на заводах, які не займаються виловом риби. Але не варто забувати, що в ікрі американського виробництва буде додатковий антисептик – бензоат натрію.

Зверніть увагу на упаковку ікри. Традиційними є жерстяні і скляні баночки. У скляних банках ви відразу ж бачите те, що купуєте. Але якщо ви хочете купити ікру в жерстяній банці, вам доведеться перевірити її на якість. Для цього струсіть баночку: у ній не повинно бути ніякого руху. Але все ж точно визначити якість червоної ікри ви зможете тільки після відкриття флакону. Подивіться, чи немає у баночці ікринок, що чи немає у ікри неприємного запаху або присмаку.

Як правильно вибрати ікру

Але червону ікру продають не тільки в банках, але й на вагу. Вагова ікра набагато дешевше фасованої. Але не всі знають недоліків вагової ікри. Часто такий ікрі ще під час виробництва не дають нормально стекти, щоб та не втратила масу. Але і це ще не все: відкриту упаковку ікри слід продати протягом одного дня, інакше далі в продукті починає розвиватися патогенна флора. За правилами таку ікру одразу ж слід утилізувати, але продавці цього не роблять, адже дізнатися дату виробництва та відкриття упаковки покупцеві просто неможливо. Щоб визначити якість ікри, подивіться на ікринки. Якщо ви бачите дуже багато ікринок, що означає ікра несвіжа і її неправильно зберігали. Також часто продавці підливають соняшникову олію в ікру, щоб та не сохнула при зберіганні. У цьому випадку смак ікри сильно псується.

Радимо прочитати також

У кішки сльозяться очі про У кішки сльозяться очі.

Так як правильно вибрати червону ікру? Правильна червона ікра завжди знаходиться у вакуумній упаковці. І ніколи не женіться за ціною, щоб не переплачувати двічі.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>