Як вибрати пилосос?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як вибрати пилосос?Пил – це ворог здоров’я людини, а тому з пилом у будинку або квартирі обов’язково потрібно боротися. А головний помічник в цій боротьбі – це, звичайно ж, пилосос. Сьогодні на ринку представлено безліч самих різних моделей пилососів, тому легко заплутатися у виборі. YakProsto.com розповість, як вибрати пилосос правильно.

Як вибрати хороший пилосос?

Сучасний пилосос не так вже далеко пішов від найперших моделей, що з’явилися, до речі, в США ще в 1869 році. В основі роботи пилососа лежить дуже простий принцип. За допомогою насоса, що створює розрідження повітря всмоктується всередину пилососа, а разом з ним всмоктується також пил і забруднення. У спеціальному воздухоочистителе пил і забруднення відокремлюються, потім збираються в пилозбірнику. Чисте повітря знову надходить в приміщення.

Перегляньте публікацію - Корисні властивості коріандру, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

На сьогоднішній день існує багато різновидів пилососів. Так, можна розділити пилососи побутові і промислові, переносні і стаціонарні, пилососи з мішком-пилозбірником, водяним фільтром, циклонним пилозбірником. Крім того, можна виділити пилососи для сухого прибирання та миючі пилососи.

Для прибирання в квартирі або будинку зазвичай вибирають переносні пилососи побутові «сухого» типу. При виборі таких пилососів слід керуватися кількома важливими параметрами:

  • споживана потужність
  • потужність всмоктування
  • тип пілезбірника
  • ємність пілезбірника
  • вага і габарити
  • рівень шуму
  • наявність додаткових насадок.

На кожному з параметрів слід зупинитися трохи докладніше. Так, споживана потужність побутових пилососів зазвичай варіюється від 1500 до 3000 Вт, чим вище потужність, тим більше пилосос буде споживати електроенергії. Вважається, що висока потужність забезпечує високу ефективність пилососа при роботі, проте це не зовсім вірно.

Як вибрати пилосос?

Як вибрати пилосос?

Справа в тому, що на потужність всмоктування пилососа (корисну потужність) крім споживаної потужності впливає ще чимало інших факторів, і деколи пилосос з низькою питомою потужністю справляється з прибиранням не гірше, ніж модель з більш високою потужністю. Потужність всмоктування пилососа завжди на порядок нижче, ніж споживана потужність, і, як правило, коливається в межах від 250 до 480 Вт.

Якщо пилосос призначений для прибирання мінімально запиленій квартири, то потужність всмоктування може бути мінімальною, а от якщо є потреба очистити повітря в будинку або квартирі від найдрібніших частинок пилу, то потрібно вибирати модель з максимальною потужністю всмоктування.

Тип пилозбірника і його обсяг впливають на ефективність роботи пилососа, а тому при виборі моделі цими параметрами не можна нехтувати. Існують пилососи з незмінними матерчатими пилозбірникми, змінними нетканними, з пилозбірниками типу «циклон», а також з водяними фільтрами. Підібрати підходящий тип пилозбірника можна виходячи з фінансових можливостей і бажаної ступеня очищення повітря.

Наприклад, пилососи з незмінними пилозбірниками коштують дешевше всього, але при цьому очищати повітря можуть тільки від найбільшої пилу. Змінні пилозбірники із спеціального нетканого матеріалу здатні утримувати більш дрібний пил, але пилососи з такими пилозбірниками коштують дорожче, та й, до того ж, доводиться витрачатися на купівлю нових змінних пилозбірників.

Як правильно вибрати пилосос

Пилососи-циклони і пилососи з водяними фільтрів коштують дорожче всього. У порохотяги циклонного типу пил збирається в спеціальні скляні колби, які по мірі заповнення досить просто спорожняти і ставити на місце. У пилососи з водяними фільтрами забруднення і пил розчиняються у воді, що сприяє більш ефективному очищенню повітря.

Вага і габарити пилососа мають велике значення, особливо якщо прибирання повинна бути частою. Чим важче і більше пилосос, тим складніше буде управлятися з ним господині. Також важливе значення має рівень шуму, виробленого пилососом, адже якщо шум дуже сильний, то він може бути шкідливий для здоров’я. Нормою вважається рівень шуму пилососа в межах 70-80 дБ.

Якщо всі необхідні бажані характеристики пилососа визначені, то можна подумати про ще один важливий параметр – дизайні пилососа. Пилосос має подобатися господині, адже ніщо так не відбиває бажання прибирати, як неприваблива побутова техніка, до якої і підходити-то не хочеться.

Радимо прочитати також

Яка порода собак найрозумніша? про Яка порода собак найрозумніша?.

Перед тим, як вибрати пилосос, потрібно розглянути всі перераховані характеристики і вирішити для себе, які з них важливіше. Тоді у магазин побутової техніки можна прийти вже з чітким поданням про бажане пилососі і вибір буде робити легше.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>