Як заморожувати ягоди на зиму?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Як заморожувати ягоди на зиму?Зазвичай ягоди заготовлюють на зиму у вигляді варення або компоту. Однак при цьому втрачається значна частина вітамінів, так і смак змінюється через варіння і додавання цукру. Але якщо у вас є містка морозильна камера, можна заморозити ягоди на зиму.

Як заморожувати ягоди вдома?

Плюс заморожених ягід в тому, що зберігається в них більше корисних речовин, а смак і аромат практично не змінюються. Правда, після розморожування багато ягоди (особливо ніжні) втрачають форму, але на смакових якостях це не позначається. Як заморожувати ягоди?

Перегляньте публікацію - Епіляція під час вагітності, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Для заморожування підходять тільки якісні ягоди з щільною м’якоттю, без ушкоджень, червоточини і т. п. Вони можуть бути трохи недоспелыми (тоді ягоди краще зберігають форму при заморожуванні), але полуницю і суницю заморожують тільки ідеально спілими.

У ягід потрібно видалити плодоніжки, а з вишні, черешні і т. п. – ще і вийняти кісточки. Потім слід промити їх під душем або зануривши у воду в ситі. Перш ніж заморожувати ягоди, потрібно дати стекти воді і почекати, поки ягоди висохнуть.

Найкраще заморожувати ягоди в один шар на великій тарілці, деку, таці або спеціальному піддоні. Укладати ягоди потрібно на деякій відстані, щоб вони не злиплися між собою.

Заморожені ягоди для зберігання пересипають у відповідну тару: поліетиленові пакети (бажано – спеціальні пакети для заморожування із кліпсами), картонні коробки, пластикові контейнери. Тару для зберігання ягід потрібно вимити і ретельно просушити, щоб ягоди не примерзли до стінок.

Під час заморожування ягід поруч з ними в морозильнику не повинно бути мороженої риби та інших продуктів з яскраво вираженим ароматом, який ягоди неодмінно «вберуть». Це ж правило слід дотримуватися, якщо ви зберігаєте заморожені ягоди не в герметичній тарі.

Якщо для вас не принципово, щоб заморожені ягоди були «ягідка до ягодки», можна відразу заморожувати ягоди в пакетах або в контейнерах, в яких вони будуть зберігатися. І ягоди, і тара повинні бути ідеально сухі. Укладати ягоди потрібно досить щільно, щоб між ними залишалося як можна менше повітря.

Як заморожувати ягоди на зиму?

Як заморожувати ягоди на зиму?

Врахуйте, що заморожувати ягоди потрібно швидко, інакше в них утворюються кристали льоду, що розривають м’якоть. Тому краще використовувати режим суперзаморожування, якщо у вашій морозильної камери його немає, заморожувати потрібно одним шаром або маленькими порціями.

Деякі ягоди (наприклад, суницю) іноді заморожують в цукровому сиропі, щоб вони краще зберігали форму і не темніли. Очищені, перебрані, вимите і просушені ягоди складають у плоский таз, пересипають цукром (на 1 кг ягід – 300 г цукру) і ставлять у холодильник на 2-3 години, поки не з’явиться сік.

Потім їх перекладають у пластикові контейнери разом з сиропом, щоб він заповнив проміжки між ягодами, і прибирають в морозильник на добу, не закриваючи. Через добу можете закривати контейнери і прибрати на зберігання.

Можна заморожувати ягоди з сиропом і іншим способом. Підготовлені ягоди, вимите і висушені пластикові контейнери і цукровий сироп, приготований з розрахунку 400 г цукру на 1 л води, 2-3 години охолоджують в холодильнику. Потім ягоди досить щільно перекладають в контейнер, заливають холодною сиропом і далі надходять так, як і в попередньому випадку.

Заморожувати ягоди краще порціями. Розмір порції ви будете визначати самі, орієнтуючись на наявну тару і те, як саме ви плануєте використовувати взимку заморожені ягоди. Але радять, щоб максимальний розмір порції не перевищував 600-700 грам.

При температурі -12 градусів ягоди зберігаються місяць – півтора, а при -18 – вже цілий рік, до самого нового врожаю. Черешні, вишні, сливи, з яких перед заморожуванням витягували кісточки, зберігаються не більше 10 місяців.

Як розморожувати ягоди?

Як розморожувати ягоди? Якщо ви хочете зварити компот, ягоди можна взагалі не розморожувати і покласти в каструлю в замороженому вигляді. В інших випадках ягодам краще дозволити розморожувати поступово, переклавши їх з морозилки в холодильник. Не можна повторно заморожувати ягоди, які були розморожені.

Радимо прочитати також

Як позбутися чорної бороди про Як позбутися чорної бороди.

Тепер ви знаєте, як заморожувати ягоди на зиму, а значить, можете забезпечити себе вітамінами на цілий рік!

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>