Які батарейки-акумулятори вибрати?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (2 голоси)

Які батарейки-акумулятори вибрати?Асортимент приладів, що працюють від батарейок, постійно зростає. Однак якщо пристрій «з’їдає» багато енергії, постійний пошук нових батарей замість разрядившихся і прийшовших в непридатність вдарить по кишені. Тому краще придбати батарейки-акумулятори: вони хоч і коштують дорожче, зате їх можна заряджати замість того, щоб купувати нові.

Які акумуляторні батарейки вибрати

Чим акумуляторні батареї відрізняються від звичайних? Всі батарейки діляться на два основних типи – первинні і вторинні. Зазвичай під словом «батарейка» мають на увазі саме первинні батарейки, що представляють собою гальванічні елементи. В ролі електроліту в них найчастіше виступає луг, тому повсякденна назва таких батарей – алкалинові (від англійського alcaline – луг). Їх не можна перезаряджати.

Перегляньте публікацію - Як позбутися від нудоти, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Вторинні батарейки – це батарейки-акумулятори, здатні до перезарядці. Вони дорожче звичайних батарей і можуть мати меншу ємність, проте багато хто воліє використовувати саме їх саме з-за можливості багаторазового застосування: легше один раз купити батарейки-акумулятор і зарядний пристрій, ніж в самий невідповідний момент бігати по магазинах у пошуках батарейок.

І первинні і вторинні батареї можуть бути різних типорозмірів. найпоширеніші види батарейок – це циліндричні батарейки типу АА (повсякденна назва – «пальчикових») і ААА (повсякденна назва – «мизинчиковые»). Батарейки типу АА і ААА можуть бути як лужними, так і акумуляторними. Причому батарейки-акумулятори додатково поділяються на різні види всередині одного типорозміру.

Які батарейки-акумулятори вибрати?

Які батарейки-акумулятори вибрати?

Найпоширеніший тип акумуляторних батарей – нікель-метал-гідридні (NiMH). Нікель-метал-гидридные батарейки-акумулятори бувають як «такими», так і «мізінчиковими». Одна з основних характеристик таких акумуляторів – ємність (вимірюється в міліампер-годинах – mAh). Проте далеко не завжди варто купувати батарейки-акумулятори з великою ємністю.

Справа в тому, що NiMH акумулятори мають тенденцію до саморозряду. Це означає, що невикористовувані акумулятори поступово розряджаються. Тому покупка дорогих акумуляторів високої ємності для рідко використовуваних приладів, які ще і споживають мало енергії, просто напросто невиправдана.

Є сенс використовувати NiMH батареї-акумулятори високої ємності (від 1500 до 3000 mAh для батарейок типу АА) в пристроях, які споживають багато енергії в протягом короткого часу і при цьому часто використовуються. Це, наприклад, плеєри і фотоапарати. А для іграшок, рацій, ручних ліхтарів, GPS-навігаторів і т. п. цілком підійдуть батарейки-акумулятори низькою ємності (від 300 до 1000 mAh для АА-батарей).

Існують також NiMH акумулятори з низьким саморазрядом, вони називаються LSD NiMH (LSD – скорочення від low self-discharge, низький саморозряд). Такі батареї-акумулятори довше зберігають заряд, володіють великим часом життя (витримують більше циклів заряду-розряду) і мають ряд інших переваг. Головні їхні недоліки – трохи менша ємність, ніж у звичайних, і більш висока ціна.

Також варто згадати, що NiMH акумулятори мають так званий «ефект пам’яті» (хоча й меншою мірою, ніж їх більш недосконалі попередники – нікель-кадмієві акумулятори). Це означає, що якщо ви заряджали не повністю розряджений акумулятор, може відбутися втрата ємності: акумулятор, як ніби «згадав», що минулого разу його ємність використовували не повністю, і при розряді віддасть не весь струм, а тільки до «згаданої кордону».

У сучасних NiMH акумуляторів «ефект пам’яті» зведений до мінімуму. Це означає, що не повністю розряджені акумулятор можна заряджати тільки в тому випадку, якщо вони не зберігалися в такому стані кілька днів. Якщо ж акумулятор має лежав у частково розрядженому стані, його необхідно повністю розрядити перед зарядкою.

Досконалішим типом акумуляторів вважаються літій-іонні. Вони володіють високою енергетичною щільністю, низьким розрядом, не схильні «ефекту пам’яті». На відміну від нікель-метал-гідридних, їх небажано повністю розряджати. Однак через високу вартість виробництва батарейки-акумулятори цього типу практично не випускаються. Іноді у продажу можна зустріти Li-ion батареї АА, але це швидше виняток.

Радимо прочитати також

Рани в кішок про Рани в кішок.

Щоб при купівлі не сплутати батарейки-акумулятори зі звичайними лужними батареями, зверніть увагу на написи: на акумуляторах повинно бути написано «Rechargeable» – акумуляторні. На акумуляторах з низьким саморазрядом може також бути напис «Pre-charged», це означає, що вони вже заряджені.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 9.0/10 (2 голоси)
Які батарейки-акумулятори вибрати?, 9.0 з 10 (основано на 2 оцінках)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>