Де і як шукати клієнтів?

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Де і як шукати клієнтів?Хтось вирішує зайнятися фрілансом, а хтось – відкрити власний бізнес. І одна з багатьох проблем, з якими доводиться зіткнутися багатьом починаючим підприємцям, – це проблема пошуку клієнтів. Де і як шукати клієнтів?

Де і як шукати клієнтів?

Нерозумно зняти офіс, обставити його технікою, посадити кілька співробітників і чекати, що клієнти самі підуть до вас. Вас ніхто не знає, про вас ніхто не чув, так звідки взятися клієнтам? (Ми, звичайно, не розглядаємо той варіант, коли ви, йдучи від роботодавця, частина клієнтів переманили до себе.) Тому спочатку вам доведеться шукати клієнтів – щоб потім вони шукали саме вас.

Перегляньте публікацію - Цукровий діабет у дітей, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Є кілька способів шукати клієнтів. Один з них називається американським. Вам потрібно скласти список своїх родичів, знайомих, друзів, колег, однокласників, однокурсників і т. п. (благо, соціальні мережі дозволяють зробити це досить легко). А потім сідайте і починайте їх методично обдзвонювати, повідомляючи, що ви відкрили власну справу.

Причому не потрібно «вивалювати» на них цю інформацію без підготовки. Спочатку поспілкуйтеся, запитайте, як у них справи, послухайте, а потім як би між іншим згадайте: «А я тут свою фірму відкрив!». Навіть якщо вони не потребують ваших товарах або послугах, можливо, у них є знайомі, яким саме потрібно те, що ви можете запропонувати. «Сарафанне радіо» може виявитися гарним способом шукати клієнтів.

Де і як шукати клієнтів?

Де і як шукати клієнтів?

Однак врахуйте, що знайомі можуть зажадати від вас великих знижок або взагалі будуть просити, щоб ви допомогли їм безкоштовно – по знайомству. Не піддавайтеся: це ваш бізнес, на якому ви робите гроші. Якщо будете надто сильно «прогинатися», можуть і на шию сісти. Звичайно, невелику знижку можна зробити, але не більше.

Але не можна шукати клієнтів виключно через знайомих, краще поєднувати кілька способів пошуку. Не варто забувати і про такий традиційний спосіб залучення клієнтів, як реклама. Рекламу не дарма назвали двигуном торгівлі – її ефективність у залученні клієнтів не викликає сумнівів. Тільки краще залучити до рекламування вашого бізнесу професіоналів, тому що зроблені на швидку руку і роздруковані на кольоровому принтері оголошення навряд чи здатні когось зацікавити.

Також можна шукати клієнтів за допомогою свого сайту – точніше, вони будуть знаходити ваш сайт. Ось тільки просто зробити сайт і розмістити його в інтернеті недостатньо. Щоб люди знаходили його, він повинен займати високі позиції в пошукових системах. А для цього вам потрібно буде замовити розкручування й просування сайту, за що, знову ж, доведеться платити. І врахуйте, що результати просування будуть помітні не через кілька днів і навіть тижнів, а як мінімум через пару місяців.

Втім, власний сайт – не єдиний спосіб шукати клієнтів через інтернет. Ваші потенційні клієнти мешкають у соціальних мережах, на сайтах, форумах та спільнотах, пов’язаних зі сферою вашого бізнесу. Тільки не треба бездумно «спамити» скрізь, де тільки можна. Відписувати тільки в спеціально призначених для цього теми – скажімо, там, де людина якраз шукає пропоновані вами товари і послуги.

Знову ж таки, цілеспрямована розкручування свого бізнесу в соціальних мережах буде зайняти багато часу і сил, але вона цілком може стати підмогою в пошуку клієнтів. В соціальних мережах, знову ж таки, може спрацювати ефект «сарафанного радіо»: хто-то один розмістив інформацію про вас у себе на стіні, його друзі перепостили, а хто-з друзів друзів зацікавився і подзвонив.

Також можна шукати клієнтів за допомогою партнерів. Можна запропонувати партнерство фірмам і організаціям, які працюють з вашої цільової цільовою аудиторією, але не є при цьому вашими прямими конкурентами. Скажімо, якщо ви продаєте спортивне взуття, можна домовитися про партнерство з фітнес-клубом. Наприклад, ви безкоштовно або зі знижкою надаєте кросівки тренерам, а ті рекомендують вас клієнтам.

Радимо прочитати також

Епіляція цукром про Епіляція цукром.

На перших порах шукати клієнтів доведеться, комбінуючи всі можливі способи. А коли ви їх знайдете (або вони знайдуть вас), вашим завданням буде їх утримати. Тому що, по-перше, постійні клієнти зазвичай приносять компанії непоганий дохід. А по-друге, вони напевно будуть рекомендувати вас своїм знайомим, і ваша клієнтська база розшириться.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>