Делегування повноважень

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Делегування повноважень.Деякі керівники дотримуються принципу «Якщо хочеш, щоб щось було зроблено добре, зроби це сам». На жаль, цей принцип рідко спрацьовує так, як хочеться: якою б не була працездатною людина, вона одна не може встигати робити абсолютно все. Необхідно вміти розставляти пріоритети і застосовувати делегування повноважень.

Що таке делегування повноважень

Делегування повноважень – це передача частини функцій керівника керівнику нижчого рівня або співробітникам. Робиться це не для того, щоб просто «спихнути» работу руководителя на підлеглих – до делегування повноважень вдаються в певних випадках.

Перегляньте публікацію - У новонародженого трясеться підборіддя, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

приміром, є сенс делегувати повноваження в тому випадку, якщо хтось з підлеглих розбирається в конкретному питанні краще, ніж керівник. Це зовсім не означає, що керівник дурний або некомпетентний: ніхто не може бути експертом абсолютно у всьому. Просто є сенс доручити рішення проблеми тому, хто впорається з цим краще всіх.

Крім того, у керівника рідко є можливість зосередитися на вирішенні однієї-єдиною проблеми. А у підлеглих, яким делегували повноваження, така можливість буде, відповідно, проблему вони вирішать швидше, так як не будуть відволікатися.

Також делегування повноважень використовується в тому випадку, коли керівництву потрібно звільнити час для вирішення важливих завдань. Часто трапляється так, що керівникові потрібно вирішити більше завдань, ніж це фізично можливо зробити. У цьому випадку необхідно розставити пріоритети: рішенням найбільш важливих завдань зайнятися особисто, а менш важливі передоручити підлеглим.

до Речі, делегування повноважень може принести користь не тільки керівнику, але і працівникам. Воно використовується для підвищення мотивації персоналу і зміцнення довіри колективу: коли керівник делегує повноваження кому з підлеглих, він таким чином демонструє свою довіру і впевненість у тому, що підлеглий з завданням впорається. Зрозуміло, для підлеглого це додаткова відповідальність, але відповідальність лестная.

Ще делегувати повноваження можна не тільки для того, щоб продемонструвати свою довіру до працівників, але і щоб перевірити, чи дійсно вони заслуговують це довіра. Делегування повноважень – це один із способів перевірки співробітників на старанність. Також його можна використовувати для навчання співробітників.

Делегування повноважень.

Делегування повноважень

Делегування повноважень ділиться на чотири основних види залежно від того, хто несе відповідальність. При повному делегування безпосередній начальник не приймає в роботі ніякої участі: підлеглий не тільки виконує роботу, але і несе за неї відповідальність перед керівниками більш високого рівня. При обмеженому делегування підлеглий виконує роботу, а відповідальність за її результат вони з безпосереднім керівником «ділять на двох».

нульовому делегування роботу виконує підлеглий, а відповідальність несе керівник. Нарешті, є такий тип делегування, як делегування навпаки: отримавши завдання, підлеглий перекладає на керівника його виконання.

Також делегування повноважень може бути генеральним (коли виконання завдання передається підлеглому на тривалий термін) і разовим (коли виконання завдання має різний характер).

В яких випадках найчастіше використовується делегування повноважень? Один із таких випадків ми вже згадували – це необхідність вирішення вузькоспеціалізованої проблеми, в якій підлеглий розбирається краще начальника. Також делегувати повноваження можна на етапі підготовчих робіт, коли необхідно зібрати і розібрати інформацію.

Але важливо пам’ятати, що делегування не підлягають:

Радимо прочитати також

Вибираємо відкриті туфлі про Вибираємо відкриті туфлі.
  • постановка цілей
  • прийняття рішень по виробленню тактики і політики
  • контроль результатів роботи
  • питання покарання і заохочення співробітників
  • рішення завдань особливої важливості та високого ступеня ризику.

Делегування повноважень корисно як для керівника, так і для підлеглих. Керівнику воно допомагає економити час, частково відмовитися від виконання малоответственных і рутинних робіт, краще вивчити підлеглих і ефективно використовувати їх сильні сторони. У підлеглих завдяки делегування розширюється компетенція і кругозір, підвищується рівень свободи і самостійності, поліпшується розуміння цілей і завдань. Однак делегувати повноваження потрібно правильно, інакше ніякої користі від цього не буде.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Делегування повноважень, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>