Ділові переговори по телефону

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Ділові переговори по телефону.Зручніше і найефективніше вирішувати ділові питання при особистій зустрічі. На жаль, дві зайняті людини не завжди можуть викроїти час, щоб зустрітися, і часто доводиться обговорювати питання ділового характеру в телефонній розмові. Як правильно вести ділові переговори по телефону?

Як правильно вести ділові переговори по телефону

На перший погляд здається, що переговори по телефону вести складніше, ніж звичайні. При особистій зустрічі жести і міміка співрозмовника допомагають відстежити його реакцію на ваші слова і залежно від цього коректувати лінію поведінки. А в телефонній розмові зворотний зв’язок обмежена інтонаціями. Говорячи по телефону, ви не можете використовувати міміку і жести для переконання співрозмовника, не можете при необхідності показати йому схеми або графіки. А ще особиста зустріч зазвичай не так обмежена за часом, як телефонна розмова.

Перегляньте публікацію - Чай з фенхелем для новонароджених, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Однак переговори по телефону мають свої переваги. Так, ви не бачите реакцію співрозмовника – але ж і він не бачить вашу. Вам не потрібно продумувати дресс-код і стежити за мімікою й жестами, головне – впевнений тон і правильні інтонації. До того ж, у разі чого ви можете пошукати в Інтернеті потрібну інформацію прямо в процесі розмови, не видаючи свою необізнаність. Тому успішність телефонних переговорів – у ваших руках, точніше – у вашому голосі.

Ділові переговори по телефону не можна вести «з бухти-барахти», до них, як і до будь-яких переговорів, потрібно підготуватися заздалегідь. Обов’язково підготуйте пам’ятку: про що ви будете говорити з співрозмовником. Це дуже важливо, тому що при особистому спілкуванні вигуки («е-е-е», «м-м-м»), слова-паразити і фрази «не по справі» не так помітні, як при телефонній розмові. По телефону потрібно говорити чітко, викладаючи саму суть.

Ділові переговори по телефону.

Ділові переговори по телефону

Та не потрібно заздалегідь подумки репетирувати телефонна розмова в подробицях. Зазвичай при таких репетиціях люди продумують не тільки свої репліки, але і реакцію на них співрозмовника. Але де гарантія, що він відреагує саме так, як ви припустили? Якщо він скаже репліку, якої ви не очікували, ви можете розгубитися і «завалити» переговори, тому що вони пішли не за вашим планом.

Дуже важливо правильно вибрати час для телефонного дзвінка. Не можна дзвонити вранці, відразу після початку робочого дня та ввечері, коли робочий день підходить до кінця. А під час обідньої перерви робочі дзвінки тим більше недоречні. Тому заздалегідь потрібно дізнатися, коли у вашого співрозмовника обід: можливо, у вас обідні перерви не збігаються.

Починати переговори по телефону потрібно з привітання – ніхто не скасовував правила ділового етикету в загальному, так і телефонного ділового етикету зокрема. Навіть якщо ви знаєте, що вас упізнають по голосу або за определившемуся номером, не можна ігнорувати цей етап розмови. Також після привітання потрібно коротко викласти мета вашого дзвінка.

Не затягуйте переговори по телефону, викладайте інформацію максимально стисло, але при цьому змістовно, повідомляйте тільки найважливіше. Ось для цього і треба скласти пам’ятку, щоб не розтікатися теревені»: бережіть час співрозмовника, так і своє теж. Але при цьому не можна читати з папірця. Потрібно говорити лаконічно, чітко, структуровано і дохідливо.

Під час телефонних переговорів краще дотримуватися ввічливого тони – дружелюбного або нейтрального. Якщо ви роздратовані чи засмучені ніж-то не належать до переговорів, намагайтеся не показати цього: співрозмовник може прийняти ваші інтонації на свій рахунок. Слідкуйте за своєю дикцією, говорите розбірливо, щоб співрозмовника не доводилося вас перепитувати. Але не соромтеся перепитати, якщо не ви зрозуміли: краще з’ясувати все відразу, ніж машинально погодитися, а потім дізнатися, щоб ви, виявляється, дали згоду на невигідні для вас умови.

Після закінчення переговорів в жодному разі не «комкайте» розмова: навіть якщо ви досягли мети (або зрозуміли, що у вас нічого не вийде), не потрібно намагатися якомога швидше звільнитися від співрозмовника. Попрощайтеся так само спокійно і ввічливо, як і привіталися, не порушуйте темп бесіди.

Радимо прочитати також

Святковий макіяж на 8-е березня про Святковий макіяж на 8-е березня.

Ділові переговори по телефону пройдуть успішно, якщо ви будете впевнені в собі. Слідкуйте за своєю мовою і інтонаціями, тоді у вас обов’язково вийде досягти поставленої мети, і ви зі співрозмовником залишитеся задоволені один одним.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>