Дружний колектив: підводні камені

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Дружний колектив: підводні камені.Обіцяний потенційним роботодавцем дружний колектив часто стає вирішальним аргументом для здобувачів (при інших рівних умовах, зрозуміло): на роботу хочеться ходити з радістю, передчуваючи спілкування з приємними людьми. Але є у дружних колективів і свої підводні камені.

Дружний колектив: підводні камені

На ефективність роботи багато в чому впливає психологічний клімат в організації. Якщо він сприятливий, то колектив буде дружнім і згуртованим. Робота в такому колективі йде на лад, тому що його учасники працюють злагоджено, завжди готові один одному допомогти і підтримати. Це в теорії. На практиці дружний колектив далеко не завжди буває продуктивним. Чому так відбувається?

Перегляньте публікацію - Фенхель для новонародженого при коліках, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Вся проблема в тому, що в деяких випадках дружний колектив виявляється таким тільки в тих випадках, коли справа безпосередньо не стосується роботи. Співробітники з радістю обмінюються останніми новинами і анекдотами, п’ють разом чай, ходять покурити і пообідати, святкують дні народження і «запалюють» на корпоративах. Але, на жаль, коли справа доходить до виконання робочих обов’язків, колектив виявляється не таким дружним, і злагодженої роботи не виходить: учасники колективу звикли розважатися разом, а ось працювати немає.

Є і ще один підводний камінь дружних колективів: згодом давно сформований дружний колектив може стати досить замкнутої групою, яка буде важко приймати чужинців. Тому новачкам, які приходять працювати в цю організацію, доведеться потрудитися, щоб влитися в колектив і довести, що вони «свої». Зрозуміло, це не означає, що їм доведеться зіткнутися з цькуванням, немає. Просто колектив буде жити своїм життям, не помічаючи, що з’явився хто ще. Але таку стіну ненамеренного байдужості буває важко зруйнувати.

І ось ще парадокс. Зазвичай чим більше колектив хизується тим, що він дружний, тим менше це має спільного з реальністю. По-справжньому дружний колектив не випинає хороші міжособистісні відносини, а сприймає їх як належне. А ось якщо заяви з розряду «який ми дружний колектив» і «як ми любимо один одного» робляться часто, причому явно на публіку (скажімо, у присутності клієнтів), то це якраз привід запідозрити, що в колективі насправді щось негаразд. Подібна гра на публіку часто приховує інтриги і тертя.

Дружний колектив: підводні камені.

Звичайно, на підставі цих прикладів не варто робити висновок про те, що дружний колектив – це погано. Просто в поняття дружного колективу може вкладатися різний зміст, і дружний колектив цілком може бути успішним – найчастіше так і буває.

дружньому колективі, успішне в професійному плані, людей повинні об’єднувати в першу чергу професійні інтереси і спільну справу. Звичайно, ніхто не каже, що у колег не може бути загальних інтересів, хобі і захоплень поза роботи, але все-таки «насамперед літаки», тобто загальну справу. У дружному колективі не повинно бути місця конкуренції і спробам «підсидіти» колег: кожен виконує свою ділянку роботи, і загальний успіх залежить від успіху кожного. До речі, в таких колективах навіть на відпочинку розмови часто заходять про роботу.

Зазвичай у дружному колективі у всіх співробітників приблизно один і той же вік (у межах біля десятка років). Звичайно, є й винятки, але загалом і в цілому людям одного покоління легше знайти спільну мову. В дружніх колективах більш низька плинність кадрів, а якщо новачки і з’являються, їм легше увійти в такий колектив (за винятком випадків, описаних вище).

Радимо прочитати також

Стрижка гарячими ножицями про Стрижка гарячими ножицями.

Дружний колектив – це дійсно вагомий аргумент у виборі місця роботи. Але важливо, щоб цей колектив дружнім і в роботі, і в відпочинку, а не в чомусь одному, і не був замкнутої системою, в якій люди «варяться у власному соку» і ігнорують новачків.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>