Кар’єра менеджера

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Кар'єра менеджераМенеджер – одна з поширених професій у світі. У штатних розписах багатьох компаній представники цієї професії окупують найбільшу кількість позицій. Тут можна зустріти менеджерів з постачання, з продажу або по роботі з клієнтами. Головне – пам’ятати, що кар’єра менеджера є збалансованою роботою процесів внутрішнього розвитку і зовнішнього просування в освоєнні кар’єрного простору.

Основні положення теорії розвитку кар’єри менеджера

Внутрішній і зовнішній розвиток. Внутрішнє зростання передбачає збільшення знань і навичок, завоювання авторитету, престижу в очах колег і підлеглих. Зовнішній розвиток фіксує отримані результати і супроводжується освоєнням конкретних ступенів кар’єри менеджера.

Перегляньте публікацію - Синдром дефіциту уваги та гіперактивності, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Образ результату рухомого процесу, форма розвитку працівника у соціальному просторі, послідовність займаних позицій – це статична характеристика кар’єри менеджера.

Формування організаційного простору теж дуже важливо, так як людина більшу частину життя проводить на роботі. Цей простір характеризується багатовимірністю. Кожна ланка утворено шляхом посадового, професійного, статусного розвитку людини.

Дуже часто бажанням роботодавців, а незабаром і їх підлеглих, є прикрасити вакансію або посаду, приставивши слово «менеджер». Звичайна прибиральниця може стати менеджером з клінінгу. Відповідно до цього, список посадових обов’язків може виявитися несподіваним, а кар’єра менеджера – не припускати виконання управлінських функцій.

Тепер залишилося розібратися в тому, що передбачає кар’єра менеджера. Прямі обов’язки – управління процесом, координація діяльності колег, розробка й впровадження стратегій розвитку та вирішення питань. Менеджер – це начальник, але тільки «маленький». У його розпорядженні тільки один підрозділ, невелика група співробітників, а діяльність здійснюється у вузькому колі завдань. Кар’єра менеджера припускає локальну сферу впливу на рівні одного відділу.

Щоб досягти чогось більшого, мати більш широку сферу діяльності, потрібно розвиватися, набиратися досвіду і знань. Кар’єра менеджера якраз підходить для посадового розвитку. Наступний рівень – топ-менеджер. Він знаходиться на один щабель ближче до керівництва і при цьому може претендувати на ще більш престижну вакансію як керівник робіт.

В обов’язки менеджера входить планування діяльності відділу, розподіл обов’язків між працівниками і контроль над якістю їх здійснення. Він несе відповідальність за виконання планів по складеному графіку, за результативність функціонування відділу.

Конкретне коло завдань менеджера досить велике і вимагає професійних навичок, здібностей організувати робочий процес і дуже високого рівня відповідальності. Кар’єра менеджера може припускати управління створенням або саме створення необхідних умов праці для колег, розподіл бюджету свого відділу.

Кар'єра менеджера

Кар’єра менеджера

На чому базується кар’єра менеджера? Основа – це отримання освіти, придбання теоретичних знань, які надалі виявляються зовсім непотрібними на практиці. Це відбувається тому, що змінюється схема принципів роботи, які характерні для даної спеціальності. Для того щоб успішно побудувати кар’єру менеджера, потрібно легко пристосовуватися до нових віянь і завжди бути напоготові для отримання свіжої інформації.

Щоб обрати кар’єру менеджера, потрібно добре зважити всі недоліки і привілеї цієї професії, так як вона вимагає великих витрат знань, сил, енергії. Важливо пам’ятати, що існують стереотипи, які перешкоджають розвитку кар’єри для жінок.

Стереотип №1: жінки непостійні в кар’єрі

Жінки дотримуються принципів непродуманого і непостійного розвитку кар’єри, щоб задовольняти потреби своєї сім’ї.

Стереотип №2: вище «скляної стелі» не стрибнеш

Вважається, що особи жіночої статі не здатні виконувати роботу з організації та управління процесів на вищих рівнях бізнес-ланок.

Стереотип №3: жінки люблять роботу, яку не люблять чоловіка

Ми, жінки, воліємо роботу, яка орієнтована на соціальну і художню сферу. А чоловіки віддають перевагу дослідницьким і підприємницьким заняттям.

Радимо прочитати також

Правила стилю про Правила стилю.

Щоб не виникало труднощів і затримок у розвитку кар’єри менеджера, слід зруйнувати всі стереотипи, що склалися. Вони можуть встати на шляху вдалого зростання, тому сховайте свої почуття та інтуїцію подалі, включайте мозок, тактику, логіку. Успішна жінка-менеджер зможе легко просунутися кар’єрними сходами і стати найвищою ланкою в бізнес-ієрархії.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>