Матеріальна мотивація персоналу

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)

Матеріальна мотивація персоналу.Матеріальна мотивація – це дуже ефективний спосіб заохочення співробітників до того, щоб вони прагнули до виконання своїх завдань якісно і швидко. Саме матеріальна мотивація персоналу вважається найкращою у нас в країні, так як інші способи не приносять бажаних результатів.

Матеріальна мотивація персоналу

Кадрове управління знає, що є два способи мотивації персоналу: матеріальне і нематеріальне. Нематеріальна мотивація існує для того, щоб залучити співробітників до роботи, при цьому їх бажання працювати для досягнення певної мети не повинно ґрунтуватися на отримання матеріальної вигоди. Беручи до уваги положення з рівнем зарплат в країні, виходить, що нематеріальна мотивація не виправдовує саму себе.

Перегляньте публікацію - Температура у дитини влітку, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Матеріальна мотивація, у свою чергу, – це будь-яке заохочення роботи персоналу за допомогою грошей. Цей спосіб мотивації вважається найефективнішим, адже від додаткових грошей ніхто не відмовиться. Але є свої особливості проведення матеріальної мотивації персоналу.

Матеріальна мотивація: система доплат і заохочень

Є певна система матеріальної мотивації. Це може бути як пряме заохочення співробітників так і непряме. Пряме матеріальне заохочення – це різні доплати, наприклад, премія та зростання зарплати. Непряма система матеріальної мотивації – це оплата лікарняних листів, відпусток, медичне страхування а також відрахування на пенсійне страхування. Загалом: повний соцпакет, який регламентований державою. Але до непрямої матеріальної мотивації також можна віднести різні добровільні бенефіти, які не призначені ніде, а використовуються роботодавцем тільки на добровільній основі.

Матеріальна мотивація персоналу.

Матеріальна мотивація персоналу

Щоб матеріальна мотивація приносила свої плоди, слід правильно її використовувати. Для початку можна розглянути приклад, коли персоналу виплачують щомісячну премію, наприклад, від кількості продажів. При цьому премію отримують завжди в один і той же день. Премія стає очікуваною і, до того ж, починає розцінюватися як саме собою зрозуміле. Щоб уникнути такого ставлення персоналу до власної премії, вона не повинна бути запланованою і встановленою у визначеному розмірі.

Також не варто забувати, що матеріальна мотивація має бути не тим, що начальство постійно обіцяє, а чимось досяжним. Інакше персонал просто перестане вірити в те, що та сама премія одного разу буде. До речі, візьміть на замітку, що занадто великі перерви між преміями (нехай вони будуть і в великому розмірі) не дають результату. Нехай премія буде частіше, але отримана сума грошей не обов’язково повинна бути занадто великою.

Матеріальна мотивація: система штрафів

У багатьох фірмах роботодавці неправильно використовують систему матеріальної мотивації. Штрафи і різні санкції застосовують набагато частіше, ніж доплати і заохочення. Потім роботодавці дивуються, чому це у них така плинність кадрів. Адже все насправді дуже просто. Чим більше ви караєте співробітника, тим менше шансів на те, що він буде добре і якісно працювати. При цьому не всі фірми працюють таким же чином. В інших компаніях систему штрафів замінюють заохоченням за гарне виконання роботи. Якщо немає результату – немає заохочення. Звичайно, той чи інший метод матеріальної мотивації кожен роботодавець буде вибирати сам. Але знайти золоту середину між штрафами і заохоченнями часом буває дуже важко.

Радимо прочитати також

З чим носити ботильйони? про З чим носити ботильйони?.

До речі, при різних стягненнях роботодавці дуже часто забувають, що покарання буде ефективним не тоді, коли одному співробітникові не виплатять його премію. Це неправильний підхід до покарання. Воно буде ефективним, якщо воно спрямоване на надання певного психологічного впливу як на одного співробітника, так і на весь колектив. При цьому покарання також має повною мірою відповідати вині працівника. Воно має бути повністю роз’яснено. Штрафи слід використовувати лише в тому випадку, якщо фірмі дійсно заподіяно прямий матеріальний збиток.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 10.0/10 (1 голос)
Матеріальна мотивація персоналу, 10.0 з 10 (основано на 1 оцінці)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>