Моделі управління персоналом

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Моделі управління персоналом.Різні компанії та організації мають свої характерні особливості в методиці управління персоналом. При цьому деякі моделі управління персоналом отримали найбільшу популярність і поширення. Так, наприклад, часто виділяють американську (західну) і японську моделі управління персоналом.

Моделі управління персоналом

Модель управління персоналом може включати особливі правила набору кадрів, деякі характерні умови праці, методи мотивації персоналу і т. д. У деяких країнах подібні правила і особливості придбали національний характер. Саме тому модель управління персоналом, властива США, названа американською, а популярна в Японії модель управління персоналом названа японською.

Перегляньте публікацію - Цукровий діабет у дітей, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Моделі управління персоналом.

Моделі управління персоналом: американська

Характерні особливості американської моделі управління персоналом

Кадри підбираються згідно з освітою, практичним досвідом роботи, психологічною сумісностю, здатністю працювати в колективі. При цьому керівники призначаються «зверху».

Прийом на роботу в компаніях, керованих згідно американської моделі, здійснюється на основі тестування, яке має виявити рівень професійної підготовки кандидата. До початку виконання своїх посадових обов’язків новий працівник приступає після процедури ознайомлення з інструкцією, а також діяльністю компанії в цілому.

Велика увага приділяється забезпеченості необхідними робочими кадрами: наладчиками, инструментальщиками, фахівцями з ремонту обладнання. Також важливе значення має спеціалізація працівників – перевага віддається фахівцям вузького профілю.

Заробітні плати співробітникам нараховуються за гнучкою системою, співробітники можуть об’єднуватися в проектно-цільові групи – спеціальні «наскрізні» колективи.

Адміністративний апарат скорочений, посадові інструкції зручні для працівників.

Моделі управління персоналом: японська

Характерні особливості японської моделі управління персоналом

Працівники наймаються довічно або ж на тривалий термін. При цьому працівникам надаються певні соціальні гарантії і блага, а тому не прийняті «переходи» з однієї компанії в іншу.

Колективний початок має найвищий пріоритет, індивідуальний – другий. Заохочуються кооперації працівників усередині компанії, підтримується принцип рівності між усіма працівниками, незалежно від займаних ними посад.

Заробітні плати збільшуються пропорційно стажу роботи в компанії. Нерідко працівники працюють в одній і тій же компанії все своє життя – до 55-60 років, коли настає пенсійний вік.

Вважається, що керівники колективу повинні бути добре «підковані» в діяльності компанії і при необхідності повинні вміти працювати на будь-якій ділянці. У зв’язку з цим, просування по кар’єрних сходах відбувається горизонтально (на відміну від американської моделі).

Радимо прочитати також

Проблемна шкіра обличчя про Проблемна шкіра обличчя.

У «чистому» вигляді американська і японська моделі управління персоналом зустрічаються не дуже часто – позначається взаємна інтеграція східної і західної культури. Але їх характерні особливості активно використовуються при формуванні власних моделей управління сучасними компаніями.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>