Навчання в Польщі

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Навчання в Польщі.Якщо ви бажаєте отримати хорошу освіту за кордоном, то необов’язково розглядати такі країни, як США, Німеччина, Франція або Англія. Так, з корочками вузів цих країн труднощів з отриманням високооплачуваної роботи виникнути не повинно. Але ж є і більш близькі країни, де можна отримати престижну освіту. І цією країною є Польща. Навчання в Польщі – це відмінний вибір для всіх, хто бажає отримати європейську освіту.

Освіта в Польщі

Природно, про освіту в Польщі мало хто з нас думає, так як на слуху постійно більш розвинені країни з пропозиціями навчатися у вузах. Ось і Польща залишається в тіні. Але так було до недавнього часу. За останні кілька років у Польщі стався величезний прорив вперед щодо освіти. Так, кількість університетів збільшилася в 4 рази, а охочих навчитися в Польщі – у 5 разів.

Перегляньте публікацію - Чай з фенхелем для новонароджених, в цій статті Ви знайдете цікаву інформацію та поради, які стануть Вам у пригоді.

Вищу освіта в Польщі отримати набагато легше і дешевше, ніж, скажімо, в Англії або Німеччині. Зазвичай, щоб ви могли вступити в іноземний вуз, потрібно у себе в країні бути студентом першого або другого курсу. Але з Польщею ж все набагато легше. Напевно, тому навчання в Польщі стає все більш популярним серед наших співвітчизників.

Щоб вступити в польський вуз, достатньо лише атестата про середню освіту. Вже з ним ви можете подавати документи на вступ. Більш того, подачу документів на вступ можна починати навіть під час навчання у випускному класі школи. Погодьтеся, що це просто чудово!

Навчання в Польщі.

У абітурієнтів є великий вибір вузів, куди можна поступити. Так, можна спробувати вступити до Ягеллонського університету в Кракові. Це навчальний заклад є одним з найстаріших у Європі і найбільшим в Польщі. Також ви можете вибирати серед інших приватних і державних університетів. Після закінчення будь-якого польського вузу у вас є право працювати без оформлення дозволу на роботу в Польщі або ж працевлаштуватися в будь-якій іншій країні ЄС. А все завдяки тому, що Польща брала активну участь у Болонському процесі, тому дипломи польських університетів визнають у всіх країнах Європи.

Навчання в Польщі має свої переваги. Так, для вступу до ВНЗ потрібно тільки атестат про середню освіту та складання вступних іспитів. Але це тільки якщо ви вступаєте в державний вуз. Якщо ж ви бажаєте навчатися в приватному внз, то буде достатньо тільки співбесіди. Природно, про знання англійської та польської мов забувати не треба.

При вступі в державний вуз ви можете розраховувати на те, що будете навчатися безкоштовно. Навіть для іноземців виділені бюджетні місця. Але це тільки в тому випадку, якщо ви складете вступні іспити на відмінно. Так, конкуренція дуже висока, але зате є шанс на безкоштовну освіту. У приватному вузі бюджетних місць немає, але вступити в нього набагато легше, ніж в державний.

Вартість навчання в Польщі

Грошове питання цікавить всіх. На відміну від інших країн Європи, де за отримання освіти вам доведеться викласти круглу суму, ціни в Польщі вражають своєю лояльністю. Так, за семестр навчання в державному університеті доведеться платити 900-2500 євро (за умови, що ви не пройшли на бюджет). У приватному університеті плата за семестр буде в рамках 700-900 євро за навчання польською мовою і 1600-2000 євро – англійською мовою.

Радимо прочитати також

З чим носити жилет? про З чим носити жилет?.

Також не забувайте про витрати на проживання. В середньому студенту на оплату гуртожитку, проїзд, їжу та інші потреби цілком вистачатиме 300 євро в місяць. Під час навчання студентам ніхто не забороняє працювати, так як у вузах немає обов’язкового відвідування пар. Але складати іспити треба завжди, тому на забувайте планувати день так, щоб у вас залишалося часу на навчання. Також ви можете працювати влітку протягом 3 місяців, щоб трохи заробити грошей на навчання і проживання.

VN:F [1.9.22_1171]
Рейтинг: 0.0/10 (0 голоси)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>